Începe Războiul?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Eu aici nici nu ma uit la știrile italienilor. Am dolce. Ma uir doar la romani. De ăștia îs satul. Am sa caut pe internet sa vad ce zic broscarii.

    Comment


    • #17
      Originally posted by Ioarre View Post
      Personal cred ca se agita si ei din orgoliu dar pana la razboaie generale nu cred ca se pune problema. Razboiele se duc mai mult economic acum...
      Nu din orgoliu se agita , dar de razboi nu se pune problema.
      Sa nu credeti ca rusii au o economie extraordinara care le-ar permite un razboi de proportii. Defapt europenii stiu asta si-i ameninta cu taierea exporturilor.
      Nici macar gazul rusesc nu e de neinlocuit. Chiar se doreste stabilirea unui pret unic ue pentru gazul rusesc.

      Ps:unde e ion-r5? Mai e banat ?
      Pps: in germania jumatate din stiri is despre situatia din ucraina, rusia , etc
      Last edited by Costi-bc; 13 May 2014, 22:24.
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • #18
        Eu zic ca incepe romania <--> rusia din cauza lu basco ca in caz de atac nu o sa ne apere nato. De ce nu comenteaza la adresa rusiei Franta, Germania???

        Comment


        • #19
          Ati văzut declarația lui base de la.știrile orei 23? Oare ginerii și nepoții sai se vor inrola?

          Comment


          • #20
            Ce a declarat?

            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

            Comment


            • #21
              Originally posted by sorin1983 View Post
              hahahaha gluma zilei. mai ai?

              eu sper sa nu ajungem sa ne apere cineva
              Pai le platim cu gazele de sist. Vrei sa te apere gratis?
              Si eu sper sa nu fie nevoie, dar aspectul secundar e ca, indiferent de va fi sau nu razboi, nici mama lui Stefan cel Mare nu va mai investi un leu in tara asta, pentru faptul ca pur si simplu e o zona de risc, putand fi ocupata de Rusia oricand.

              Mai ales zona de est si de sud sunt vizate, fiind usor accesibile peste Prut sau din Constanta.

              Ati văzut declarația lui base de la.știrile orei 23? Oare ginerii și nepoții sai se vor inrola?
              Cei cu certificate de handicapati sunt scutiti.

              Comment


              • #22
                Nu cred ca ne pierde Obama la poker si pe noi

                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                Comment


                • #23
                  A zis base ceva de genul ca dacă rusia se leagă de Moldova și Ucraina, ia el masuri.

                  Comment


                  • #24
                    Hahaha...mama, trimite cavaleria!

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                    Comment


                    • #25
                      Da, cavaleria pe biciclete cu senile si artileria cu cornete.
                      Unitatea militara unde am facut eu armata a cedat o parte din teren pentru un magazin Kaufland, parcul auto cred ca a fost vandut, iar cladirile sunt in paragina.

                      Avem sute de generali, zeci de mii de ofiteri si doar cativa soldati profesionisti. Degeaba mobilizezi 500.000 de recruti care n-au pus in viata lor mana o arma, ii transformi in tinte de antrenament pentru Ivan.
                      Last edited by mr.K; 14 May 2014, 11:05. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #26
                        Sunt și alte unități, însă până a ajunge la nivelul ălora.... Ai noștri vor sa selege de ei și sa cheme alianțele apoi în. Ajutor. Ponta s-a legat deja de rusi. Pana și pe CNN se vorbea de un potențial razbel.

                        Comment


                        • #27
                          N-ai vazut defilarea de la 1 Decembrie.
                          Unitati sunt, dar nu poti lupta cu zidurile, trebuie si tehnica militara, precum si soldati instruiti sa o foloseasca.
                          Lupii Negri de la Iasi erau prin Afganistan, parca, ma bucur pentru asigurarea securitatii poporului afgan.
                          Last edited by mr.K; 14 May 2014, 11:16.

                          Comment


                          • #28
                            pai cum Dumnezeu sa faci tu armata profesionista, cand la UM 01013 Carbunesti, angajasera firma de paza... aia cu "batele" ii aparau pe aia cu armele...ca la nebuni...
                            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by mr.K View Post
                              Unitatea militara unde am facut eu armata ...
                              La mine a fost desfiinţată, chiar dacă era ditamai Regimentul de Tancuri.

                              Comment


                              • #30
                                E clar ca nu avem cu ce lupta, daca se va ajunge la lupta, capii tarii vor trimite la moarte sigura armata... patrie, patrie, dar parca nici sa mori ca prostul fara nicio sansa nu e bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google