Începe Războiul?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Crezi ca e ca la pensionarea pe caz de boala sau cand vrei scutire entru orele de sport de la scoala? Cand tara are nevoie de trupeti, nu mergi la orice doctoras spagar si scoti o hartiuta de scutire, te verifica medicii militari. Bineinteles ca vor exista copilasi ai unor persoane importante care vor fenta mobilizarea, dar nu va fi un fenomen de masa.
    Adica nu oricine e ginerele lui Base, beizadeaua vreunui miliardar...
    Last edited by mr.K; 18 May 2014, 15:51.

    Comment


    • Marea majoritate s-ar uita pe teava sa vada cum vine glontu'...
      Acea mare "mobilizare" a masculilor apti e o tampenie pentru oricine stie macar cate capete are pusca: la nivelul de azi instruirea (si nu instructia) unui om pentru un minim de cunostinte militare ia cel putin 6 luni. Singurii capabili sa se joace de-a soldatii sunt PROFESIONISTII. Si aia sunt depasiti moral si tehnic...daramite un ametit de 18 ani care crede ca avionu e o ditamai rata (zboara...se mananca!).

      Comment


      • La cati profesionisti avem acum angajati, oricine in plus e binevenit.
        In 2 luni ii invata cum sa se arunce pe burta si sa nu se impuste singuri.

        Comment


        • Din fericire nu va fii cazul...

          Comment


          • Ideal asa ar fi. Dar de unde stii sigur, te-a sunat Putin si ti-a transmis?

            Comment


            • Nu. Obama!

              Comment


              • Nu mai vorbesti cu Merkel? Nici eu, m-a enervat ultima data!

                Comment


                • Vine Dunarea, s-a scumpit benzina, nivel de trai oribil...si voua va arde de razboi

                  Comment


                  • Vezi tu nivel de trai pe timp de razboi...Dunarea trece cum vine, doar nu s-o speria de Ponta si barcuta lui, benzina se scumpeste de 25 de ani incoace doar de cand tin eu socoteala...dar razboiul e cea mai proasta varianta.

                    Comment


                    • Fugi din tara daca esti atat de speriat de un eventual "razboi"

                      Comment


                      • La mine ajung rusii cu o zi mai devreme decat la tine. Sa ai pistolul cu bile la indemana.

                        Comment


                        • Is curios cati s-ar descurca fara curent, gaz si magazine deschise. Internetul si telefoanele mobile sunt cele mai nerecomandate, deoarece pot fii localizate si urmarite.

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            La mine ajung rusii cu o zi mai devreme decat la tine. Sa ai pistolul cu bile la indemana.
                            Ba io cred ca vor ajunge mult mai greu la mine

                            Comment


                            • In 48 de ore daca se inchid doar supermarketurile, multa lume deja face foamea.

                              Nemtii au trecut Ardenii in 3 zile, rusilor cred ca nu le ia decat maxim 48 de ore sa ocupe capitala.

                              Ba io cred ca vor ajunge mult mai greu la mine
                              Posibil...
                              Last edited by mr.K; 18 May 2014, 23:15.

                              Comment


                              • Nu cred ca s-a inventat tancul ala care sa reziste pe drumurile patriei

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google