Începe Războiul?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nici nu am spus asta. Ce interes ar avea sa minta? Întrebam dacă suntem noi mai concentrați decât înainte pe mișcările armatei.

    Comment


    • Chiar te rog @77sky daca poti afla ceva,ar fi interesant.
      KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

      Comment


      • Am auzit si eu avioanele mari (au si un hururit gros). Buzoienii le recunosc usor, alea de Bobocu avand un bazait subtirel si fiind mult mai mici. Au mai trecut ceva elicoptere de armata (verzi, bulina si tot tacamul), iar in Focsani si Ramnic am vazut extrem de multe taburi si tancuri. Nu mica mi-a fost mirarea sa vad sambata la pranz tancul echipat complet de e85, pe centura Focsaniului.

        Chiar daca nu va fi un razboi "adevarat" cu obuze si mitraliere, este bine ca NATO sa defileze putin prin fata satelitilor lui Putin. Practic aratam ca "avem cu ce" si ne pregatim pentru orice. Ar fi muult mai periculos sa ne prefacem ca nu auzim/nu vedem.

        Problema nr. 2 este ca rusii au impus deja o limita (prin 2000) pentru bazele militare NATO din Ro, o multitudine fiind foarte active exact prin zona Buzau (Nu din cauza Bobocu). Pentru cine a mai citit istorie, multe razboaie mari din zona aceasta a tarii au fost purtate in zona Buzau-Ramnic. se pare ca, din punct de vedere militar, este un loc strategic, foarte favorabil armatei locale. Cea mai mare pierdere a nemtilor in Ro in ww2 a fost fix pe langa Rm.Sarat, numerele oficiale find 20.000 soldati doborati/capturati/raniti intr-un singur front. Toata copilaria am dezgropat baionete si cazmale din jurul orasului (Rm.Sarat) si este posibil sa mai fie si acum, efectiv le scoteau cu plugul in fiecare toamna/primavara . Au fost si destule obuze, din fericire fara incidente!

        In zona (informatia vine de la Slobozia) s-au facut deja chemari de verificare la toti barbatii 20-45 de ani. Conform legii, participarea la un iminent razboi ar fi obligatorie pentru acestia, cu suplimentare din cei cu varste mai inaintate la nevoie.
        Last edited by razvanamza; 22 May 2014, 20:49.

        Comment


        • Tu ai fost la acest control/verificare?

          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

          Comment


          • Originally posted by razvanamza View Post
            s-au facut deja chemari de verificare la toti barbatii 20-45 de ani.
            nu era 35 ani maxim?

            Comment


            • Kojak nu scapi tata...stai flexat! sageata te fac astia!
              Keep walking...

              Comment


              • taci nepoate ca te umplu de plumb! nu ma uit cand / unde trag
                Last edited by Kojak; 23 May 2014, 00:43.

                Comment


                • @PCH, n-am primit inca nimic. dar se zice ca nu scapam...ne cheama pe toti.

                  Comment


                  • Speram sa nu. .))

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                    Comment


                    • speram, dar daca va fi cazul, nu scapa niciunul. doar daca ai fi prin SUA/Australia sa nu poti veni

                      Comment


                      • cica ii aduc legati si pe aia din tari straine...mai ales de peste ocean

                        Comment


                        • Originally posted by razvanamza View Post
                          In zona (informatia vine de la Slobozia) s-au facut deja chemari de verificare la toti barbatii 20-45 de ani. Conform legii, participarea la un iminent razboi ar fi obligatorie pentru acestia, cu suplimentare din cei cu varste mai inaintate la nevoie.
                          Să înţeleg că nu sunt facturile cele mai nasoale lucruri pe care le poţi găsi în cutia de scrisori ...

                          Comment


                          • Conform legii, la mobilizare doar cei intre 20-35 de ani sunt obligati sa se prezinte.
                            Dar poti fi activat pana pe la 50 de ani parca. Daca e razboi si e nevoie, or sa fie chemati si cei peste 35 de ani.

                            Comment


                            • Puneti mana la munca, nu mai va mai ganditi la razboaie, alea se "fac" pe feisbuc

                              Comment


                              • Cati dintre cei ce au facut armata au tras mai mult de 5 cartuse? Cati mai stiti cum se demonteaza un PM?
                                Pentru cei ce n-au mai prins stagiul militar obligatoriu: un Paintball, un LaserTag...ceva sa semene????
                                Counter Strike cu cheat-uri? Macar cine a asistat la un taiat de porc sau a luat gatu' la o biata gaina....
                                Sau lesinati cand vedeti sange? Macar gasiti-va prietene mai mari ca voi...daca va face rau sangele.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google