Amabilitate Angajati Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Amabilitatea se testeaza cel mai bine cand te duci cu piesele tale la ei, sa ti le monteze.
    Incep cu diverse, cum ca la ei originea e origine, nu joaca dom'le.
    Dupa ce am scos marfa din sacosa, au lasat-o naibii pe aia cu origine, ca tot d'alea aveam si io. Erau kiturile de sitributie si de accesorii, care la ei costa dublu.

    Comment


    • #17
      vezi tu cand o sa vrei garantie de la magazinul din colt si aia dau vina pe montaj. Sau invers.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • #18
        Ma rog, as vrea sa citesti cand s-a dus Alessandro cu garantia la distributie la ei.
        Asa ca, va rog sa ma iertati ca nu bag in seama garantia de 3 luni cat ofera reprezentanta, dar la pret dublu. E fix un fleosc, decat sa te duci cu caciula in mana la ei si cu sacosa de bani, mai bine te duci cu banii in buzunar si fara caciula deloc.

        Comment


        • #19
          Am achizitionat curelele accesorii ( 2 la numar) cu 43 lei si bujiile denso k20tt(daca nu ma insel) = un miraculos total de 89 lei, la care adaug manopera + 30 lei (inca 10, ca am dat 40 ca a fost mega amabil mecanicul). Total 129 lei.

          In reprezentanta, la reducere, aceleasi operatiuni ma ajungeau 550 ron. Pt ca in deviz, la schimbatul bujiilor, timpul este estimat in jur la o ora-o ora jumatate, ca idee.

          Am fost in Turda la Dacia si i-am prezentat "portarului" piesele lor de origine, la preturi de om de rand. A zis ca el e constient, doar isi facea meseria...hai sictir!

          Comment


          • #20
            @30_VLD: Felicitări pentru banii economisiţi!

            Comment


            • #21
              Originally posted by mr.K View Post
              Ma rog, as vrea sa citesti cand s-a dus Alessandro cu garantia la distributie la ei.
              Asa ca, va rog sa ma iertati ca nu bag in seama garantia de 3 luni cat ofera reprezentanta, dar la pret dublu. E fix un fleosc, decat sa te duci cu caciula in mana la ei si cu sacosa de bani, mai bine te duci cu banii in buzunar si fara caciula deloc.
              E 12 luni. Si am citit.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • #22
                Am achizitionat curelele accesorii ( 2 la numar) cu 43 lei si bujiile denso k20tt(daca nu ma insel) = un miraculos total de 89 lei, la care adaug manopera + 30 lei (inca 10, ca am dat 40 ca a fost mega amabil mecanicul). Total 129 lei.

                In reprezentanta, la reducere, aceleasi operatiuni ma ajungeau 550 ron. Pt ca in deviz, la schimbatul bujiilor, timpul este estimat in jur la o ora-o ora jumatate, ca idee.

                Am fost in Turda la Dacia si i-am prezentat "portarului" piesele lor de origine, la preturi de om de rand. A zis ca el e constient, doar isi facea meseria...hai sictir!

                Comment


                • #23
                  Originally posted by mumus View Post
                  Singurul mod in ai pedepsi este exact cel pe care il faci, antireclama.
                  Gresesti amarnic parol!
                  Eu chiar nu va inteleg...aveti acili shea producatorul cu tot cu Vocea Clientului si voi va mai faceti sange rau pentru un nene expirat care mai si tine locul ocupat in detrimentul unui mecanic tanar si dornic de munca?
                  Pai eu pentru orice problema cu care nu ma inteleg cu Kia Romania trebuie sa scriu prin Koreea! (culmea e ca cei din Koreea mi-au dat dreptate si acum Kia Romania tre sa imi rezolve problema ).
                  In secunda 2 scriam mail cu reclamatie (cu nume mecanic, data, ora etc) si in paralel dadeam mail si la toata conducerea reprezentantei Dacia de acolo (sa stie si patronul ce lichele are la usa).
                  In loc sa va lamentati puneti mana si actionati!
                  Cand aveam Logan mi-am revopsit aripa dreapta spate la Dacia reprezentanta aia de la Oltenitei (imi scapa acum numele)- culoarea albastru ala inchis nemetalizat.
                  Cand sa iau masina...stupoare! Vopsea scursa + diferenta mare de nuanta.
                  Raspuns mecanic: Domne e Dacie nu ai ce sa ii faci- nu putem scoate aceeasi nuanta!
                  In secunda 2 am pus mana pe telefon si am sunat la Vocea Clientului cu intrebarea: 'Mi-ati vandut cumva o masina de unica folosinta?' Poi de ce?
                  'Uite asa si asa...si domnul mecanic mi-a zis ca e Dacie...!'
                  A doua zi am primit raspuns frumos de la Vocea Clientului: in urma analizei s-a hotarat revopsirea elementului. A doua oara a iesit perfect...mama ei de Dacie!
                  Saab 9-5 Aero

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by einstein1984 View Post
                    E 12 luni. Si am citit.
                    Piese sau manopera?

                    Comment


                    • #25
                      Ambele daca iei piese de la ei evident. 3 luni e la reparatii vopsea.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • #26
                        Am unele indoieli, referitor la manopera. Dacia ofera 3 luni la orice manopera, garantie.
                        12 luni la piese e ok.
                        Oricum, e o lipsa totala de transaprenta in toate mediile de informare ale Dacia referitor la garantia de la distributia facuta la ei. Nu stiu unde citesti tu, dar clientul de rand unde trebuie sa o citeasca?

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by mr.K View Post
                          Dacia ofera 3 luni la orice manopera, garantie.
                          La fel ştiu şi eu.

                          Comment


                          • #28
                            Doar ce am vorbit cu "portarul" de la Turda, amabil ca intotdeauna. Garantia oferita de ei, e de 3 luni, daca masina e iesita din garantie ( nu gasesc logica aici). Daca masina este inca in perioada de garantie, aceasta garantie acopera piesele/manopera facuta de ei daca exista o continuitate a acestor actiuni, doar in reteaua lor. Altfel se aplica teoria celor iesiti din garantie...asa am inteles eu. Sau deja mi-a memorat numarul si ma ia la misto...

                            Comment


                            • #29
                              Am mai postat pe tema asta, nu reiau.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • #30
                                Oricum, ideea centrala e ca gustul amar, ramas in urma intalnirilor cu ei, e din cauza faptului ca se permite asemenea tratament pe banii proprii. Adica, eu iti platesc un serviciu, un produs, ce vrei tu. Dar acorda-mi macar minimul de bun simt pe care il cere simplul fapt ca suntem oameni, nu animale. Dar deosebirea intre acestea doua, e din ce in ce mai infima...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google