Stiri auto de tot felul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    reclama de 2 bani ...
    aia coboara din avion particular si din yacht si asteapta noul talisman . inchiriat poate...

    si ceva surprinzator:http://www.usatoday.com/story/money/...ults/28865109/
    se pare ca coreencele copiaza japonezele atat de bine ca le surclaseaza si la fiabilitate acum.
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • #92
      imi cer scuze ca o postez si aici, dar eu un thread dedicat stirilor auto si prea e frumoasa. asta da masina. desi nu cred ca m-as impaca cu consumul.


      iar renault iar s-a descurcat sa scoata o pocitura.
      e bastardul dintre passat, audi si peugeot 301 ?!
      Last edited by B997NDL; 29 June 2015, 18:17. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #93
        in primul rand ca cel care isi cumpara un m5, m in general, ford mustang (ala adevarat de 5.0 nu wannabe-ul de 2.3 ecoboost), chevrolet camaro ss/zl1, giulia, etc nu-si pune problema consumului, reviziilor, cat costa o anvelopa, cat e asigurarea casco etc; astea sunt "detalii" nesemnificative sau asa ar trebui sa fie

        cat despre renault-u ala talisman...nu cred sa fie destinat pietei din europa iar dupa interior se vrea un succesor/facelift pt latitude. nu cred sa apara in europa pt ca nu are nici o treaba cu linia de design a noilor modele lansate: kadjar, captur, etc

        in plus nu are nici o sansa in fata noilor veniti: noul passat, mondeo, mazda 6, insignia e deja expirata generatia actuala...de clasa premium nici nu mai amintesc

        giulia nu mi se pare extrem de spectaculoasa ca si design, nu stiu, nu prea sunt impresionat de designul masinilor italiene

        de cadillac cts v ce zici?
        Welcome to AutoMotoTube!!! On our channel we upload every day , shor, (2-5min) walkaround videos of Cars and Motorcycles. Our coverage is from Auto and Moto ...


        eu sunt fan hellcat muscle car, o masina superba, ieftina pt ce ofera (vreo 50 de mii de dolari, numai europenii sunt ipocriti si o vand dublu), o bate pe giulieta ta la fund de nu se vede


        Hello and welcome to Saabkyle04! YouTube's largest collection of automotive variety. In today's video, we'll take an in depth look and drive with the 2015 Do...


        sunetul asta te unge pe inima

        Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
        Last edited by cristi....; 29 June 2015, 20:42. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #94
          Originally posted by cristi.... View Post
          iar dupa interior se vrea un succesor/facelift pt latitude.
          deci tu ti-ai dat seama dupa interior de asta... nu ca scrie in articol ca e urmasul lui latitude...


          Originally posted by cristi.... View Post
          "giulia nu mi se pare extrem de spectaculoasa ca si design, nu stiu, nu prea sunt impresionat de designul masinilor italiene"
          stiu ca e chestie de gusturi. de prezenta sau de lipsa lor totala.
          nu cred ca exista cineva care scrie articole despre masini sau care face emisiuni in domeniu, care sa nu laude designul italian. pana acum au apelat cat toti fabricantii la Farina, Bertone, Giugiaro, Zagato...etc
          uite un exemplu rapid


          Originally posted by cristi.... View Post
          Hello and welcome to Saabkyle04! YouTube's largest collection of automotive variety. In today's video, we'll take an in depth look and drive with the 2015 Do...


          sunetul asta te unge pe inima
          interiorul ala zici ca e de microbuz.
          iar de design nici nu mai vorbesc. or face motoare puternice care consuma cat un avion, dar la design nu le iese. ei merg pe stilul lor de redneck ( in traducere "om de cultura" )
          Last edited by B997NDL; 29 June 2015, 20:47. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #95
            in primul rand nu am stat sa citesc articolu (care apropo, nu e nici un articol postat de tine )despre asa zisu latitude, mi-am dat seama dupa interior si design exterior despre ce e vorba

            in al 2lea rand, mie nu-mi plac masinile italiene, indiferent ca vorbim de ferrari, fiat, alfa romeo etc.

            ma mir ca de suedezi nu zici nimic. adica koenigsegg, in opinia mea, face masini mult mai frumoase, mai performante, cu o complexitate tehnologica mai mare decat ferrari. eu de ex nu am auzit nicaieri despre ferrari ca ar fi reusit sa faca un model fara cutie de viteze conventionala asa cum s-a reusit cu regera...dar na, asta e ca religia, spune o minciune de suficient de multe ori ca sa devina "adevar", cam asa vad eu ca sta treaba si cu ferrari. ca ferrari e cea mai tare, e dumnezeul masinilor. da-mi voie sa ma indoiesc de asta

            cat despre designul muscle car, cred ca nu ai inteles ideea lor

            muscle car-urile trebuie sa arate intr-un anumit fel, nu poti emite pretentii pt un anume tip de design. mie imi place mai mult filosofia lor, mai "din topor"
            Last edited by cristi....; 29 June 2015, 21:10.

            Comment


            • #96
              aici suntem off topic. daca vrei, dicutam aici...

              Comment


              • #97
                ultima intepatura: talisman, daca citeai un pic, e urmasul lui laguna.... astfel ca "deci tu ti-ai dat seama dupa interior de asta... nu ca scrie in articol ca e urmasul lui latitude... " a fost o rautate gratuita din partea ta, care nici macar nu are la baza o chestiune reala, cam cum e cu ferrari asta, domnle )

                Mondeo, Passat şi Insignia trebuie să se obişnuiască cu un nou nume în galeria de concurenţi direcţi. Renault Talisman este denumirea modelului care înlocuieşte Laguna şi Latitude în gama mărcii franceze.


                iata ca pana la urma tot am venit cu o stire auto in final, tema topicului
                Last edited by cristi....; 29 June 2015, 21:30.

                Comment


                • #98
                  Originally posted by skd_ozenel View Post
                  capturu e un fas de masina
                  E doar o chestiune de gust; atat. Realitatea e alta; din pacate.

                  SUV-urile compacte şi mici de volum sunt în vogă în Europa. Analizăm astăzi clasamentul vânzărilor acestor modele pe piaţa europeană şi vedem care sunt cele mai vândute maşini de pe Continent.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by B997NDL View Post





                    interiorul ala zici ca e de microbuz.
                    iar de design nici nu mai vorbesc. or face motoare puternice care consuma cat un avion, dar la design nu le iese. ei merg pe stilul lor de redneck ( in traducere "om de cultura" )
                    Ca orice roman veritabil (care le stie pe toate, deci nimic), nu ai cum sa-ti dai cu parerea despre un segment de masini inexistent in coltul ala de lume, doar prin prisma pozelor si a clipurilor. De ce? pentru ca am mai explicat si pe alte thread-uri, ce inseamna un muscle car. Nu trebuie sa aiba interior de Maybach si performante de Zonda, trebuie doar sa vrea sa te omoare de fiecare data cand te dai la gaz, e foarte simplu. Lucrurile astea nu le ai cum intelege, cand esti crescut in sistem comunist si mergi o duminica cu numere cu sot, o duminica fara sot sau cand mestereai la dulapul din lemn, pentru scule, in portbagajul Daciei.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • exact asta i-am scris si eu, prima data am scris ca nu cred ca intelege cultura de muscle car, m-am gandit ca e un pic cam dur si am reformulat in ideea de muscle car

                      absolut corect ce spui

                      Comment


                      • Eu l as da o tura cu o masinarie d aia si i las masina gaj, daca dupa 3 minute nu are chilotii uzi. Dar nah, de cand cu internetul, toti stiE cum stau treburile, nu mai e nevoie sa le SI TRAIASCA ;)
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • americanii totusi au o cultura si industrie automobilistica aparte, cum nu prea o mai gasesti nicaieri. eu nu dau 2 bani pe masinile premium europene dar ar fi/as avea posibilitatea sa aleg intre una made in usa for usa si una europeana. n-au nici o treaba una cu alta. mi-as alege un pick up full size sau un "autobuz" dasta, dodge charger/challenger in varianta regular, cu motor de 3.6l pe benzina


                          Ford Motor Company pregăteşte o nouă navă amiral pentru gama Lincoln. Aceasta se numeşte Continental Concept şi primeşte o versiune de serie în 2016.


                          ce mercedes, ce bmw, ce prostioare...uite aici masina

                          Welcome to AutoMotoTube!!! On our channel we upload every day short, (2-5min) walkaround videos of Cars and Motorcycles. Our coverage is from Auto and Moto s...
                          Last edited by cristi....; 29 June 2015, 22:19.

                          Comment


                          • Astea sunt chestiuni ce tin de gust. Sunt si eu curios, cate masini italiene, din anii 50-60-70, sunt inca pe strazi, ca masini si nu ca "picturi de Da Vinci"? Cate masini moderne, facute in Europa, sunt un remake al unei perioade de glorie auto?
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • nu vreau sa mai fac off topic pe aici si nici s-o dam in flame.
                              uitati-va aici sa vedeti cat de minunate sunt muscle carurile.
                              un audi break ?! ca nissanul era logic ca ii rupe.

                              Comment


                              • Stii sa citesti? Ia scade din 2001, pana in 1969 si vezi ce diferenta in ani, iti da?
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google