Stiri auto de tot felul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Fanez View Post
    Avem si pentru rusi:





    Cele doua branduri colaboreaza impreuna ca sa zic asa...
    Si DaimlerChrysler colaboreaza ca sa zic asa, doar ca n-ai sa vezi niciun S Klasse cu sigla de Crysler pe bot.

    Comment


    • Originally posted by Fanez View Post
      Avem si pentru rusi:

      ...Dacia Duster a intrat acum si pe piata din Rusia, dar acolo se va numi Nissan Terrano 3. Asta in timp ce Dusterul se vinde in alte tari sub numele de... Renault Duster.
      Uzina Renault-Nissan din Rusia a inceput sa fabrice noul Duster. Insa pentru piata ruseasca SUV-ul nu se va numi Dacia Duster, asa cum se numeste in Europa, ci se va numi... Nissan Terrano.


      .
      Check again: În CSI ai Renault Duster ph1(cu elemente prezente acum pe ph2), Nissan Terrano (Duster ph1 rebrand-uit) și Renault Duster ph2 (identic cu de avem noi acum)

      Și DA ai fabrică Nissan(defapt Avtoframos) ce asamblează motoarele 1,6 16v Euro6 aka H4M aka SCe 114 pentru Renault/Dacia și Lada pe lângă mașini Xray (Sandero Stepway în alte haine) , Vesta (un Nissan whatever) și lista poate continua
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post
        Si DaimlerChrysler colaboreaza ca sa zic asa, doar ca n-ai sa vezi niciun S Klasse cu sigla de Crysler pe bot.
        Nici logane vandute in afara romaniei nu au sigla "dacia", au rombul renault.

        Comment


        • Nissan Versa, Nissan Tiida e platforma de Logan care se vinde in USA.

          Deci indirect Loganul se vinde si in USA si in Australia si in Noua Zeelanda.

          Cu platforma B0 Renault-Nissan-Dacia chiar a creat masina low cost suprema vanduta pe toate pietele posibile in toate formele posibile.

          Mie mi se pare o reusita inginereasca aceasta platforma chiar daca are neajunsurile pe care le stim cu totii.
          Logan GPL 1.4

          Comment


          • platforma urmeaza sa fie schimbata, cu cea de talisman simplificata

            primul care va beneficia de noua platforma cred ca va fi noua generatie de duster


            nu stiu ce are asa special platforma b0 de logan...in afara ca e fiabila?

            puntea fata nici nu cred ca e mcphaerson ci una pseudo, eu parca asa stiu ca era la logan

            Comment


            • e ieftina, aia are asa special.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Ieftina da. De 2 lei valoare. Puntea spate e ingineria suprema.
                De aia s-a dus Nissan in cap ca brand, pentru ca s-a asociat cu Renault si scoate numai panarame de masini, gen Tiida.
                Last edited by mr.K; 7 April 2016, 20:22.

                Comment


                • Nissan Versa, vezi una la cateva sute de masini, prin trafic, atat de "multe" vinde Nissan in State. Tida n-am vazut, nici nu cred ca exista aici.
                  Altima sunt cele mai multe dar pica cutiile CVT, pe banda rulanta, sunt la pret derizoriu pe piata SH.
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • puntea spate ca puntea spate, nu ma deranjeaza ce fel de punte e atata timp cat nu-si tradeaza clasa: vezi honda civic care are tot punte semi independenta dar e mai sofisticata ca cea de logan, cu bucsi cu miez lichid si alte minuni. asta de logan e...din epoca de piatra. o bara metalica, niste suporti pt arcuri si bucsi si cam asta e tot

                    vezi si la vw la fel, pana la 150 de cai capeti punte dar macar are diferential cu alunecare limitata

                    poate daca dacia adopta noua platforma de talisman , o sa vedem si pe dacia diferentiale electronice ) sau poate ca nu...

                    Comment


                    • Originally posted by darksid3 View Post
                      Nissan Versa, vezi una la cateva sute de masini, prin trafic, atat de "multe" vinde Nissan in State. Tida n-am vazut, nici nu cred ca exista aici.
                      Altima sunt cele mai multe dar pica cutiile CVT, pe banda rulanta, sunt la pret derizoriu pe piata SH.
                      Ori ai nevoie de ochelari ori mananci turkish delight cu lingura...
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Altu' care vede lumea doar prin monitor
                        N-ai invatat cum e cu statistica si publicitatea?
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Asta e din categoria: e bun de ceva bugatti ala? Nu prea am vazut pe strada multe....
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • In primul rand, Versa nu este clasa compact, asa cum reiese din acel articol de blog al unui oarecare dealer auto dintr-un oarecare oras, asa ca permite-mi sa zambesc.
                            Doi la mana, citeste cu atentie "America’s Overall Best Selling Entry Vehicle", adica e voba de de segmentul sau, ceea ce schimba toate datele problemei, clasa subcompact nefiind punctul forte al vanzarilor in state.
                            Trei la mana, singurul site care are cu adevarat influenta in piata auto americana, este Kelley Bluebook. Nimeni nu vinde peste (cu mult) sau sub (cu mult) decat sugereaza acest site, pe baza unor criterii de comparatie (an, km, istoric, starea tehnica, starea vizuala, etc, etc). Asa ca stimate "einstein", daca tot suntem la ora de statistica, te invit sa dai click pe:



                            Si

                            Last edited by darksid3; 8 April 2016, 18:55.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Un fost pilot Airbus a reuşit să conducă un Opel Insignia cu un singur plin din Alpi până la Marea Nordului şi înapoi pe o distanţă de 2.111 kilometri. Consumul mediu a fost de 3.46 litri/100 km.


                              asta da autonomie

                              Comment


                              • Concurentul Loganului, un Logan mai scurt. Poate si cu un plus de calitate.
                                http://www.pro motor.ro/masini-noi/news/video.-noul-volkswagen-ameo-costa-doar-7.500-de-dolari-galerie-foto-15027816/galerie-foto/poza-3
                                eliminati spatiul
                                Last edited by mr.K; 25 April 2016, 13:51.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google