Stiri auto de tot felul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu zic la fel, sa vedem ce si cum o fi.
    Nu de alta dar prea ne-am invatat sa declaram aici, ca orice model de la dacia, care se va naste, va fi sortit esecului.
    Daca imi amintesc bine, atunci cand am deschis un topic despre lansarea noului Logan2, unii declarau sus si tare, ca acesta nu va fi lansat niciodata.
    Penibil, nu?
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Originally posted by IancuMIC View Post
      ca orice model de la dacia, care se va naste, va fi sortit esecului.
      cum adica ? vanzari au.. daca esecul inseamna ca sunt masini de doi lei, atunci da, sunt de doi lei. n-am mai auzit de rugina la 3 luni dupa achizitioanare.
      se vand ? da, fiindca lumea cauta masina la care intretinerea costa cat 2 abonamente RATB.
      Originally posted by IancuMIC View Post
      "Daca imi amintesc bine, atunci cand am deschis un topic despre lansarea noului Logan2, unii declarau sus si tare, ca acesta nu va fi lansat niciodata. Penibil, nu?
      a zi cineva ca nu va fi lansat ? cred ca mi-a scapat. intr-adevar, arata ca Frankenstein. mai mult imi place logan 1.

      Comment


      • http://www.ziuanews.ro/stiri/ciolo-i...in-tate-491134 aricolul acesta e politic , uitati unul mai informativ :
        Guvernul va schimba în următoarea ședință, prin Ordonanţă de urgenţă, regulile privind înmatricularea autovehiculelor, prevăzute în OUG 195/2002. În primul rând, pentru un vehicul rutier utilizat dobândit din alt stat, proprietarul trebuie să facă dovada certificării autenticităţii lui de către Registrul Auto Român. Apoi, dacă un cumpărător nu plăteşte în 60 de zile taxele cu
        Last edited by Costi-bc; 19 July 2016, 15:41.
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • asta da stire... in sfarsit, s-a mai lamurit lumea de logan.

          http://www.4 vtuning.ro/vanzari-economie/dacia-logan-pierde-teren-in-fata-modelelor-precum-duster-si-ford-ul-b-max-31282.html?utm_source=Newsletter__Newsletter_4 Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsle tter_313495

          Comment


          • Originally posted by B997NDL View Post
            a zi cineva ca nu va fi lansat ? cred ca mi-a scapat. intr-adevar, arata ca Frankenstein. mai mult imi place logan 1.
            Ereai la inceputul ...carierei de forumist, pe LC.
            Daca tu ai ales Loganul, pentru ca e o masina frumoasa, ei bine te-ai inselat. Loganul e mai degraba o masina ieftina, practica, adaptata drumurilor noastre, in mare majoritate niste imitatii si usor de intretinut. Probabil peste 90% din detinatori, n-au avut alta alternativa; de masina noua, zic.
            Chestie de gusturi.
            Last edited by IancuMIC; 20 July 2016, 14:51.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • surprinzator e ca a inceput ford sa faca mai multe b-max decat loganurile de la dacia.
              nici n-am avut pretentia ca ar fi vreo masina frumoasa. renault, in general, nu stie sa faca o masina frumoasa nici daca de asta ar depinde falimentul lor.
              daca le judeci pe fiecare clasa de pret in parte, ei pica tot cam pe ultimul loc.

              Comment


              • o fi inceput sa faca mai multe b-max, insa acum o luna ford craiova avea probleme ca nu se vindeau nici b-max-urile construite. imi vine greu sa cred ca intr-o luna ajungi din fundul fantanii (te gandesti ca ai luat teapa cu modelul in sine si vrei sa-l scoti din fabricatie ca ai avut vanzari "lula" cu el) pe varful muntelui. varful e relativ, s-au fabricat b-max-uri peste logan in conditiile in care de 3 ani productia de loganuri scade si creste sandero, duster si dokker. nu lumea s-a desteptat, s-a schimbat etalonul, se masoara cu litrul de 300ml de fapt si unii se bucura degeaba ca dacia ia teapa
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • eu nu inteleg cine ar lua sandero, cand face poate mai putine decat loganul si mai ai si spatiu mic.
                  am mers o data cu o taximetrista cu sandero, care isi dadea pumni in cap ca a luar asa ceva. ea se plangea chiar ca si consuma mai mult, desi nu-mi vine sa cred. cert e ca nu poti merge la mare doi adulti si un copil cu sandero.
                  poate doar daca iti iei o pereche de slapi si 2-3 şorturi.

                  Comment


                  • Daca vorbim de stepway, e alta poveste; mie mi se pare chiar draguta. Iar daca mai are si un dCi de 90 cp, eu spun ca e binisor; sa nu fim chiar asa de carcotasi.
                    ...
                    Apropo de B-Max; produci doar ca as te afli pe piata? Nu trebuie sa mai vinzi.
                    Cat despre masina, hmmm! Nu-i cine stie ce...
                    Attached Files
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Ford Craiova traieste din motoarele produse acolo.
                      Daca UK paraseste UE, Ford ar putea reloca productia altor modele din Anglia in Romania.

                      Comment


                      • NDL, nici eu nu vad pentru mine Sandero. la aceleasi dotari, costa mai mult si, vorba ta, ai "mai putina" masina. Eu am mers la mare 2 adulti si 2 copii si loganul devine mic. sandero sau b-max nu intra in discutie, insa dacia nu vinde doar in romania. ba chiar cred ca vinde mai mult la export decat pe piata interna, iar strainii nu se inghesuie la berline, ca noi. pentru aia e ok sandero sau b-max, polo, fabia...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Pentru straini e mai ok Sandero decat Loganul pentru simplu motiv ca Sandero e folosit la deplasari scurte, gen coafor nevasta.
                          Pentru concedii si alte deplasari lungi au MASINA, nu Sandero.
                          Pentru naveta, e periculos si obositor sa folosesti zi de zi un Sandero pe autostrazile din Germania.

                          Probabil vanzarile de Sandero in Germania vor creste curand, dupa ce la imigrantii sirieni le intra pe card ajutoarele sociale bagate de Merkel.

                          Comment


                          • ostire...


                            Vanzarile de autoturisme Dacia au inregistrat in iunie un avans de 16,3% in Europa (UE plus EFTA), iar cota de piata a constructorului de automobile a urcat la 3,1%, de la 2,8%, conform statisticilor Asociatiei Constructorilor Europeni de Automobile (ACEA), publicate vineri.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Originally posted by B997NDL View Post
                              eu nu inteleg cine ar lua sandero, cand face poate mai putine decat loganul si mai ai si spatiu mic.
                              am mers o data cu o taximetrista cu sandero, care isi dadea pumni in cap ca a luar asa ceva. ea se plangea chiar ca si consuma mai mult, desi nu-mi vine sa cred. cert e ca nu poti merge la mare doi adulti si un copil cu sandero.
                              poate doar daca iti iei o pereche de slapi si 2-3 şorturi.
                              Eu sunt fan hatchback, adica masina in 5 usi, ca o fi SUV, MCV...pt mine , sa mergi la mare, 3 persoane are spatiu suficient pt depozitare, fara sa ocup locurile pasagerilor. Suntem in sec XXI, doar nu cari naveta de bere cu tine. Daca mergi la nudisti pleci fara haine de acasa, am auzit ca s-a rupt epava de la Costinesti in doua. In portbagaj intra doua genti fara probleme plus alte nimicuri. Pt iacht, crocodilul gonflabil, caiac si portavion exista remorca agatata la carligul de remorcare.
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • depinde de varsta copiilor eu am doua "caprite" de 5, respectiv 2 ani. imi trebuie 2-3 randuri de toale pentru fiecare zi de concediu, mai ales la aia mica. apoi slipi, ceva toale groase ca na, nu se stie cum va fi vremea, mai niste toale pentru noi astia mari, niste jucarii si uite ca portbagajul loganului a fost plin. in portbagajul de sandero nu bagi 520 de litri, decat daca treci cu winzip peste bagaje exista varianta sa iei mai putine toale cu tine, sa mai speli din ele, dar eu sunt de parere ca in concediu nu gatesti si nu speli, astea-s activitati pe care le faci acasa ma gandesc peste vreo 3-4 ani sa-mi iau un grand espace sau un sharan, in nici un caz sandero sau logan...
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google