Stiri auto de tot felul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru dus copiii la scoala merge la pret similar un hatch gen i20, Fabia.
    Si da, Logan se cumpara acolo ca masina de tavaleala, nu ca obiect de admiratie in cazul romanilor.

    Eu nu vad amestecul Daciei in aceasta discutie.
    Daca nu as cunoaste forumul, mai ca as crede.
    Zicala la moda pe aici e de cand ma stiu: VW (sau oricare alta marca) e prost, Dacia e buna.
    As vrea sa vad si eu o Dacia la acelasi pret ca un VW, dar care sa fie superioara calitativ.
    Last edited by mr.K; 28 July 2016, 14:51.

    Comment


    • Originally posted by Costi-bc View Post
      si nici nu e vorba de benzina vs diesel vs hibrid ci de marca.
      dar fac pariu ca vand mai multe diesel.

      Originally posted by IancuMIC View Post
      ...
      Cu toata Europa mai taie, da-o dreaq; nu toti europenii or fi fani vw.
      ai dreptate, am vazut o harta si europa era impartita intre vw si vreo 5-6 tari care prefera bmw (inclusiv ungaria). niciuna cu renault, dacia... etc
      Last edited by IancuMIC; 30 July 2016, 17:39. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post
        As vrea sa vad si eu o Dacia la acelasi pret ca un VW, dar care sa fie superioara calitativ.
        SUperioara calitatic ramane de vazut insa sunt sigur ca va fi la acelasi nivel de calitate cu vw daca ar fi costat atat + ca mai tine si de lacomia fiecaruia aici.
        Last edited by prometheus; 28 July 2016, 15:17.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • SUperioara calitatic ramane de vazut insa sunt sigur ca va fi la acelasi nivel de calitate cu vw daca ar fi costat atat.
          Eu nu te-as sfatui sa-ti pariezi salarul, ai exemplul Renault vs VW la acelasi pret.
          Dupa 3 ani nu mai functoneaza la parametri juma' de bord la frantuzoaice.


          Ca exemplu ca se poate daca se vrea.
          Renault È™i Dacia conduc topul celor mai bune experienÈ›e cu un dealer auto în Marea Britanie. Brandul românesc a urcat de pe poziÈ›ia 11 în anul 2015, tocmai pe locul doi.

          La noi nu se vrea.
          Last edited by mr.K; 28 July 2016, 15:22.

          Comment


          • Pai stai putin parca vorbeai de Dacia nu de Renault( noul Megane , clio , Kadjar ,Talisman etc) pentru ca altele-s masinile din gurpul mama si alta-i Dacia!!- care este gandita cap-coada sa fie low cost.

            Aiurea , am in familie Fluence de 5 ani si bordul functioneaza impecabil , toti martorii !!
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Daca ar costa tot ca VW, Daca n-ar mai fi low cost, ar fi tot un Renault, nimic mai mult, ca altceva nu stiu sa faca mai bine.

              Comment


              • Oricum Renault costa mai putin decat vw la mai toate clasele de masini.

                Un real concurent pentru vw ar fi grupul Kia/Hyundai care fac masini la ora actuala cam la acelasi nivel de calitate insa la un pret sensibil mai mic.
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Oricum Renault costa mai putin decat vw la mai toate clasele de masini.
                  Pentru simplul motiv ca-s inferioare. Daca ar cere la fel pe ele, n-ar mai vinde nimic. Frantuzii nu-s patrioti ca romanii, ca sa laude Renault si sa le accepte defectele fara a beneficia de un pret mai mic, macar.

                  Comment


                  • Corect ! cat platesti , atat primesti !

                    On topic
                    Ce masini au ajuns sa faca grupul Kia/Hyundai
                    Hyundai expune în galeria sa europeană un tablou extrem de valoros: noua generaÈ›ie Elantra. ReÈ›eta estetică a noului model îÈ™i propune să atragă un public cât mai numeros.


                    Nu puteti sa spuneti ca acel Elantra nu arata bine la mai toate capitolele.
                    Last edited by prometheus; 28 July 2016, 15:46.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      ...
                      Ca exemplu ca se poate...
                      La noi nu se vrea.
                      La noi "merge asa". Daca merge asa, de ce sa ne mai complicam?

                      Comment


                      • pt ca am fost condusi sute de ani de turci si greci. uitati-va unde-s aia ca dezvoltare si civilizatie si apoi o sa intelegeti de ce noi nu vom progresa atata timp cat "merge si-asa", "capul plecat sabia nu-l taie", "o mana spala pe alta", "mie ce-mi iese?"...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Originally posted by B997NDL View Post
                          dar fac pariu ca vand mai multe diesel.



                          ai dreptate, am vazut o harta si europa era impartita intre vw si vreo 5-6 tari care prefera bmw (inclusiv ungaria). niciuna cu renault, dacia... etc
                          Pai normal; cele mai bune masini sunt vw, iar cele mai proaste sunt produse de renault. Si cu asta, am clarificat.
                          Ca romanii prefera si ei masini vw, nu e rau. ;partea proasta e ca ca dau pe ele 3 mii de euro; aka passat E3 din 2001. Cu plasa din spate inclusa
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Cum taxa de inmatriculare e destul de acceptabila pentru o masina veche, Passatul ala E3 din 2001 de cateva mii de euro e preferabil din multe puncte de vedere unei carute romanesti E6.
                            As vrea sa stiu la cati le pasa cu adevarat, dincolo de nivelul declarativ, de noxe? Eu cred 99% ca nu dau niciun scuipat pe ce va fi in secolul viitor.

                            S-a vazut cum o firma mare ca VW se poate redresa in urma unui scandal. Clientii fideli vor cumpara in continuare marca, americanii cu dieselurile oricum nu contau in volumul vanzarilor.
                            Last edited by mr.K; 30 July 2016, 21:37.

                            Comment


                            • Sunt convins ca majoritatea nu dau nici un scuipat insa efectele asupra climei au inceput sa se cam vada !!! Daca pana acum au mimat asa zisa grija fata de mediu mai marii constructori auto si nu numai , de acum incolo daca vor continua tot in stilul asta putem sa ne luam adio de la a mai avea o clima cat de cat normala.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • La cat carbune ard China si USA, pot circula numai masinni electrice, ca tot e degeaba.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google