Buget 16,000 EUR- Caut Masina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • trebuie sa faca dovada schimbarii kit ului, altfel cam pe la intervalul asta incepe distractia. Durata de viata este de 100.000 de km, dupa care va incepe zgomotul spcific sau poti sa ai bafta sa nu fie cazul, oricum, insist pe un ulei nu foarte subtire, eventual un stabilizator de ulei gen Lucas (nu stiu daca se gaseste in Romania, din pacate)
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Da sigur va face dovada- se va trece si in cartea de service.
      Vad ca la service ul Bimmer costa 680 lei revizia- chiar OK.
      Daca ziceti ca sunt profi imi fac abonament acolo (daca e sa ma hotarasc pe X1)- numai ca as prefera sa imi puna o stampila pe carte la fiecare revizie pentru ca la un moment dat voi vinde si eu masina.
      Saab 9-5 Aero

      Comment


      • Cat timp nu calci prin reprezentanta, costurile de intretinere sunt mai mult decat decente, pentru o astfel de masina. Sistemul d sunet, daca nu e Harman Kardon sau Bang&Olufsen, nu te da pe spate; sau lipsa navigatiei, nu sunt lucruri mai importante decat o masina cu istoric curat, km curati, iar daca zic ca schimba si kit ul, e perfect. Atentie la stampile d service, se manaresc frecvent. Trebuie sa rezulte clar in istoricul pe seria de sasiu, daca ai probleme sa ai pe cine sa tragi de urechi.
        Despre acel service eu iti zic numai de bine, sunt oameni pasionati de marca asta si repara de la bmw uri clasice pana la ultimele M-uri
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • In privina numarului de km stau linistit - ti am zis am verificat la reprezentanta din Oradea in sistemul BMW si avea toate reviziile trecute. Acum daca o avea vreo pila la Filaret care sa manareasca in sistemul BMW...dar cred ca e mai greu.
          Saab 9-5 Aero

          Comment



          • o masina foarte tare, parerea mea

            Comment


            • In sistem nu se fac manarii, doar cu stampilele pe carnete, se fac. Daca se rezolva partea cu lantul de distributie, alte probleme majore nu sunt.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment



              • O avea carute cinstite baiatul asta ? Are preturi mici si masini destul de ingrijite, mai multe de franta
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • Originally posted by eugenmanea View Post
                  In privina numarului de km stau linistit - ti am zis am verificat la reprezentanta din Oradea in sistemul BMW si avea toate reviziile trecute. Acum daca o avea vreo pila la Filaret care sa manareasca in sistemul BMW...dar cred ca e mai greu.
                  Nu pot manari nimic in sistem. Eu,merg cu masina mea numai la Filaret pentru revizii. Sunt cativa mecanici foarte buni acolo.

                  Comment


                  • Și preturile Cum sunt? Cat costa o revizie?
                    Saab 9-5 Aero

                    Comment


                    • Buget 16,000 EUR- Caut Masina

                      Originally posted by 827sam View Post
                      http://autovit.ro/anunt/audi-a4-ID4paYx0.html

                      O avea carute cinstite baiatul asta ? Are preturi mici si masini destul de ingrijite, mai multe de franta

                      N-are cum Samurache...
                      Audi ala are peste 200k km zic eu. Nimeni nu aduce masini rulate sub 150 mii...ca ar iesi mult mult pe minus.
                      E samsar...si de samsari cinstiti n-am auzit.



                      Sent from mobile
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Opel Insignia are interior placut.
                        Daca prinzi o versiune cu tapiterie de piele, cutie automata, motor mai puternic si tren de rulare adaptiv eu zic ca e o masina placuta.

                        Opel Insignia 2.0 CDTI Sports Tourer Sport Xenon Navi
                        Price: 15,900 EUR
                        First Registration Date: 01/2011
                        Mileage: 74,000 km
                        Power: 118 kW (160 PS)
                        Colour: Black
                        Go to the ad by clicking the following link:
                        Last edited by stolniceanulucian; 30 October 2015, 10:49. Reason: Automerged Doublepost
                        Logan GPL 1.4

                        Comment


                        • Mai oameni buni a condus cineva/a făcut test drive cu X1 143 cai sau alt Bmw cu 143 cai? Cei de pe Bmw m au băgat în ceara. ..unii spun ca e ok cu 143 cai și se mișcă decent...iar alții ca dc pui 4 persoane e lesinat rău și te rogi de el sa urce de la 120 în sus.Acum depinde și cu ce compari.. Dc vii de pe seria 3 3,000 cmC bănuiesc ca ți se pare naspa... dar pe mine mă interesează comparativ cu un Passat 140 cai dsg cum e pe reprize? Mă aștept totuși ca pe reprize normale (depășiri pe dealul negru etc sa fie ceva mai fasneata fata de a mea)
                          Maine m a duc sa văd atelajul și pe zi.. ar trebui sa fiu atent la ceva în mod special? Nu prea mă pricep la diesel
                          Last edited by eugenmanea; 30 October 2015, 11:36.
                          Saab 9-5 Aero

                          Comment


                          • E mai fasneata pe Dealul Negru decat a ta. Stai linistit.

                            La 120 daca vrei sa traga frumos schimbi in a 4-a daca ai manuala sau faci kickdown daca ai automata si face cutia treaba asta. Intr-a 6-a vei simti ca trage bine undeva pe la 160-170 adica pe la 2800-3000rpm.

                            Comment


                            • E automata 6 trepte. AI condus? Mă interesează și fata de Passat - principala concurenta la achiziție
                              Saab 9-5 Aero

                              Comment


                              • Nu am condus. Poate altii sa isi dea cu parerea.

                                Eu ma raportez la Cee'd-ul de 1.4 109CP si Laguna 3 2.0dci 150CP 340Nm.
                                Sigur Procee'd-ul 1.6 126 CP tau si X1-ul 143CP si 320Nm par mai apropiate, dar ideea e tot pe acolo. Un aspirat tras de par vs. un 2.0 diesel normal. Laguna 3 e mai usoara ca X1, dar X1 e ajutat de automata sa nu se simta puturos.

                                Pe Dealul Negru conteaza cuplul. Pe autostrada la 120Km/h conteaza sa retrogradezi indiferent de motorizare. Aici automata va fi parfum.

                                Am facut drumul Buc.-Valcea tur-retur de cel putin 100 ori. Stiu despre ce vorbesti.

                                Comparatie X1 cu Passat nu am cum sa fac decat din cifre. Nu am condus nici una.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google