Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sorina Pintea, propunerea pentru Ministerul Sanatatii, a declarat luni, la finalul audierii din comisiile reunite ale Parlamentului, ca mandatul sau va sta sub semnul transparentei si legalitatii.

    Aceasta a precizat ca prima urgenta de care se va ocupa sunt medicii rezidenti.

    Sorina Pintea a fost avizata favorabil, luni, de comisiile de specialitate reunite ale Parlamentului, cu 19 voturi "pentru" si 5 "impotriva". Trei parlamentari s-au abtinut.

    "Am venit sa raman in Guvern. Sa fac treaba, sa muncesc.
    Am venit sa schimb mentalitati, sa fac ce stiu mai bine: sa muncesc", a declarat Sorina Pintea la finalul audierii.
    Madam, ai sa descoperi ca ai venit sa muncesti pentru buzunarul tau si al partidului.

    EU n-am vazut pezedist care sa munceasca.
    Asta minte inainte de a depune juramantul.
    Last edited by mr.K; 29 January 2018, 19:51. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Nici eu n-am vazut securist care sa munceasca. Oricum salariile sunt peste ale presedintelui tarii, se pensioneaza la 40 de ani cu "pensie nesimtita" si baga pe feisbuc ca vai, vai, psd, vai, lume, vai!

      Originally posted by gecmc94 View Post
      Mai vrei cu dna Mirelle Rdoi?.
      Nu. Ceva despre Dragnea n-ai? Sau despre Tariceanu.... pe forum securist ne zici noua despre securisti? Nu e frumos. Seba, Iancu si aris nu fac parte din "structuri", in rest... (bine, nici noi ) )
      Last edited by Fanez; 29 January 2018, 22:48. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • @Fanez ai perfecta dreptate...securistii nu muncesc...ajung in PSD...si in functii (gen presedinte de camera etc)

        Comment


        • Cica agramatul de la Educatie a fost sustinut de rectorii din tara pentru a contracara o varianta horror, sa ajunga iar Kati Abramburica ministresa.

          Comment


          • Originally posted by Fanez View Post
            Nici eu n-am vazut securist care sa munceasca. Oricum salariile sunt peste ale presedintelui tarii, se pensioneaza la 40 de ani cu "pensie nesimtita" si baga pe feisbuc ca vai, vai, psd, vai, lume, vai!


            Nu. Ceva despre Dragnea n-ai? Sau despre Tariceanu.... pe forum securist ne zici noua despre securisti? Nu e frumos. Seba, Iancu si aris nu fac parte din "structuri", in rest... (bine, nici noi ) )
            amice, cine le-a dat lu aia salarii si pensii nesimtite? aud? psd? daca zici ca nu, ori nu te pricepi, ori incerci sa ne minti... singurul care a taiat pensiile speciale a fost boc. apoi ponta le-a reintrodus, guvernul zero le-a mentinut, iar oligofrenuta le-a marit. bun, asta a fost singurul lucru bun facut de boc, ca le-a taiat, in rest, stim cu totii ce bun a fost ca prim-ministru. la fel si-n cazul salariilor bugetarilor. toti paltim taxe la stat, ca statul sa dea lege ca cei care mucnesc in primarii, consilii, sa-si hotarasca singuri salariile. acum cand n-au bani, ghici cine le va plati salariile si din ce? ai ghiti, tot din taxele noastre.
            in alta ordine de idei, din nou generalizezi si jignesti. forumul nu e "securist" pt ca nu gandesc toti ca tine, ca niste infractori analfabeti ar trebui sa conduca o tara...
            Last edited by Seba; 30 January 2018, 11:05.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Niciunul nu este infractor. Aici exagerezi tu. Analfabeți sau nu, acest lucru nu este criteriu de integritate. Martin Schulz, președinte al Parlamentului European, a avut probleme cu alcoolul când era in liceu și nu l-a terminat. Sunt de acord cu tine că ar fi util să avem oameni cultivați in fruntea țării. Am avut astfel de oameni (Pleșu) și el nu a fost in stare să se adreseze poporului. L-am avut și pe Caramitru ministru. Cred că dacă tragem linie post-decembristă, din păcate spun pentru noi toți, politica românească, caracterizată de penetrarea securistică din aparatul de stat ce duce la jocuri foarte murdare, ilegale chiar, nu este un mediu propice pentru oamenii cultivați. Reziști acolo sus doar dacă ai un spate politic foarte puternic, nu de unul singur cu toate cărțile și gramatica din capul tău.

              Comment


              • @gecmc94....nuuu...sunt doar abuzati de dna...ei de fapt sunt puri. Vezi infractorul Dragnea...sau inculpatul Tariceanu
                Nu...ca parca comparam un tip care a baut cu un analfabet.
                Ai dreptate, nu-i obligatoriu sa fie cultivati...dar macar sa se ridice putin peste stadiu de oligofren. Exista o norma minima decenta (termenul "de bun simt").
                Nu rezisti daca ai in spate un politif foarte puternic...rezisit doar daca ai ceva grupuri de interese puternice. Altfel...nici macar nu aude lumea de tine. Am vazut cazuri in care oameni competenti...care staiu ce fac..in momentul in care au ajuns oleaca in functii politice...deja grupurile de interes vuiau in jurul lui...in momentul in care s-au dat seama ca nu le face jocul...au dat jos cu el.
                Practic, clasa politica actuala nu inseamna altceva decat grupuri de interese financiare. Punct.

                Comment


                • Eu mă refeream la Guvern și miniștri. Tăriceanu nu este infractor. Dragnea, pentru dosarul Referendumului, nu este decât o victimă politică. Dacă va fi dovedit in celelalte dosare, da, va fi infractor. Am citit dosarul Referendumului și decizia a fost abuzivă. O spune și Alina Mungiu Pippidi, dacă mai contează o voce de intelectual in țara asta.

                  Comment


                  • Categoric...Dragena este o victoma inocenta...nu este un infractor ordinar...de fapt...el este etalonul moralitatii..ma lasi? Din puctul meu de vedere a scapat sscandalos de ieftin. Pai atunci si Mircea basescu (daca nu-i confund numele) este o victima politica...la fel si udrea... Tariceanu nu este infractor...este doar inculpat...si daca nu reusesc astia sa modfiice legislatia...devine esi el un infractor.

                    P.S. Tu imi aduci pe tava Alina Mungiu Pippid? Cred ca si Visinescu se c***a pe el de ras cand o aude.

                    Si apropos de pipidi...catel mai loial psd-ului n-am vazut. Latra tot ce se comanda...fara sa gandeasca...fara sa rumege...exact ca miss spagat-ul...mirciulica badea...
                    Last edited by bolovan; 30 January 2018, 14:40. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Dragnea este o victimă politică in cazul dosarului Referendumul. El nu este etalonul moralității dar nici nu este infracțiune să fii imoral sau amoral. Este un politician tipic românesc. Dacă era nu neapărat moral dar ceva mai etic, cam ca Emil Constantinescu, era demult mâncat cu fulgi cu tot de amici și inamici. Politica românească este plină de "crucile" politicienilor blânzi, etici și fără tupeu. Ciorbea, Radu Vasile sunt primii la care mă gândesc.

                      Mircea Băsescu a fost filmat cu toată corupția in brațe. Adu astfel de probe impotriva lui Dragnea. Sau a lui Tăriceanu. Până acum nu ai putut și nici procurorii nu au putut.

                      Și nu mai vorbi despre Pippidi dacă nu cunoști. Vorbește despre ce știi și ințelegi. Este limpede că nu poți pricepe ce scrie ea.

                      Comment


                      • Livake nu poate justifica nici 5% din averea pe care o are...intr-o tara normala infunda puscaria pana la sfarsitul vietii!
                        Pacat ca procurorii nu-si fac datoria si se agata de maruntisuri...



                        O echipa de top s-a retras din campionatul national de handbal dupa decesul lui Verestoy Attila.


                        Cei de la HC Odorhei au anuntat luni ca nu vor mai evolua in Liga Zimbrilor dupa ce politicianul Verestoy Attila a murit, iar conducerea nu a gasit o alta solutie de finantare.
                        Asa aflam si unde spala ungurul mort banetul.
                        Last edited by mr.K; 30 January 2018, 16:30.

                        Comment


                        • @gecmc94 ma scuzi, dar chiar sunt prea inteligent pentru textele astea ieftine. Astea merg la asistatii cu 4 clase.
                          Udrea nu a fost filmata. Dragenea are o condamnare definitiva...deci clar este vinovat. Iar tariceanu...sa fim seriosi
                          Iar legat de pipidi...trust me...intelg foarte bine: o tipa de o inteligenta mediocra (ca sa nu spunem idioata)...care latra la comanda...si nici macar nu latra inteligent (dupa cum spuneam...prinde la asitatii sociali cu 4 clase...dar la cineva cu un IQ olecuta mai mare...nu)

                          Comment


                          • Problema ăstora nu e ca sunt proști, e că sunt hoți.
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • @827sam ah...nu ma referam la infractorii astia...ma refeream la electoratul pe care-l pacalesc...

                              Comment


                              • Reiau aici o afirmatie.
                                Tin sa-l anunt pe colegul gec sa nu comenteze decat daca vrea ce scriu, eu nevazand comentariile lui, scrie inutil, daca o face ca sa-mi raspunda.
                                Acum nah, eu nu stiu cum plateste pezedeaua postacii, daca e cumva la kilogramul de comentarii, sa bage mare, ce conteaza ca nu citesc io, citesc sefii pezedisti si tot e bine.

                                O chestie mi-a placut: avem guvernarea VI-DĂ.
                                Last edited by mr.K; 30 January 2018, 16:50.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google