Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci intelegi acum de ce nu-l abandoneaza.

    Mai era un inculpat...parca tariceanu spunea...de inculpatii din dosarul microsoft...ca sunt oameni foarte cinstiti...In momnentul in care inculpatul tariceanu garanta pt ei...mie mi-a fost clar: Vinovati pana la capat...si nici nu mai am nevoie de alte dovezi...este suficient.

    Comment


    • gresit...in lipsa unor dovezi, probatoriul bazat pe presupuneri si circumstante nu se accepta. pana la urma si asta face parte din statul de drept. a, ca nu suntem in stare sa instrumentam un dosar, ca il taragaam, etc, astea sunt problemele. apropo, s-a emis vreun mandat de arestare international pt madama aia uda rau? daca nu, e o problema, una din alea enumerate mai sus. iar asta nu tine de psd sau pnl, tine de toti la gramada.
      @grc: nu biris era cretinul ala care adus in discutie mutarea contributiilor si psd a sarit ala vremea respectiva ca e o masura de rahat, imbecila, nazista, etc? pai ce-ati facut fratilor, cumva dubla masura?
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • @Seba nu sunt instanta...sunt un simplu cetatean platitor de taxel. Prin urmare, nu vb de condamare...ci de credibilitate si moralitate...Si noi cand votam...nu votam in urma unor dovezi juridice...votam in functie de credibilitate si moralitate. Prin urmare, in ochii mei sunt vinovati...Tariceanu, in tot ceea ce se stie despre el (chiar daca nu este dovedit inca de o condamnare definitiva)...este un infractor...cu atat mai mult cu cat in N ocazii cand a avut ocazia sa-si spele reputatia...mai rau s-a tavalit prin mocirla....si oamenii pe care-i sustine...sunt infractori...pe principiu, cine se aseamana se aduna

        Comment


        • Ministrul Toader se intoarce de urgenta in tara, dupa ce i-a cerut Dancila sa intervina in scandalul care vizeaza DNA
          Vine degeaba, Cosma a disparut deja intre timp.


          Stefanescu i-a dat un ultimatum ministrului Justitiei pentru cand se intoarce din Japonia: "Are doua variante: ia niste masuri foarte radicale, legale si concrete sau isi pune mandatul pe masa si spune ca nu poata sa faca nimic. Este infernal ce vorbesc romanii, este un tsunami".
          De fapt e a 3-a varianta: ia niste masuri radicale, bineinteles ca ilegale, ca in celelalte 2 variante, sigur ramane fara mandat.
          Last edited by mr.K; 13 February 2018, 12:41.

          Comment


          • @bolovan: ca ideea, da, ai dreptate, dar pana la urma, daca nu dovedesti ca cienva e hot, e "curat". pe principiul ca toti sunt hoti, pe cine o sa votezi la urmatoarele alegeri? eu unul chiar nu stiu acum 10 nume "curate", morale, capabile, pt care sa zic "bah, astia ar trebui sa aibe o sansa".
            @K: cu ce l-or avea la mana pe tudorica, oare? a aproape imposibil sa fi in gasca actuala a psd si sa fii "curat"...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • @Seba pai nici eu...dar ii votez pe aia pe care-i cred mai curati (de exemplu, tatarii, sau asociata piensionariilior...ma rog...zama de sarb din mine ma impinge sa-i votez etc). Si reiau...noi nu suntem sistem de justitie...sa vedem mai putin zonele de gri. Da...in ochelarii legii este curat...dar legea nu are treaba cu credibilitatea inculpatului. Nu-i credibil...sau gradul lui de credibilitate este cam 0.

              Comment


              • bah, vezi ca asociatia pensionarilor sprijina psd ca le promit mariri de pensii si transport gratuit aia nu vad nimic bun in investitii, sanatate, infrastructura, numa' pomeni. nu discutam ca n-ar merita, indiferent de varsta, omul merita anumite avantaje, dar la ce conducatori am avut, avem si mi-e teama si ca vom avea, io n-as vota nici cu Sf. Petru, daca ar candida
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Bun...ca pana acum am votat cu sarbii...iar la prezidentiale cu William Brinza (si in tuturl I si in turul II)

                  Comment


                  • @K: cu ce l-or avea la mana pe tudorica, oare? a aproape imposibil sa fi in gasca actuala a psd si sa fii "curat"...
                    O fi avand legatura cu trecutul lui de procuror comunist, ori cu perioada cat a fost la CCR.
                    Omu' nu e prost sa faca ceva aiurea gratis, e ori santajabil, ori i s-a promis ceva si e lacom .

                    Eu nu m-as manji la varsta lui, la averea lui, are un baiat pe care l-a bagat cadru didactic pe la facultatea de drept la Cuza in Iasi, dar pentru asta nu trebuie sa scapi de puscarie toti hotii din tara, putea sa o faca si din calitatea de rector.
                    Oricum, tipul TeTe e smecher, a taraganat cat s-a putut lucrurile, trimis in parlament legile justitiei, neaprobandu-le prin ordonante ale guvernului, asta ii roade pe pezedisti. Si nu e omul lor, e a lui Tariceanu, de aia il ataca zilnic Codrin (cacofonia e intentionata).
                    Last edited by mr.K; 13 February 2018, 13:52.

                    Comment


                    • nu cred ca motocicleanu vrea sa-l faulteze pe mustaciosul mincinos, via toaderel, ca doar are si el tot interesul sa scape basma curata.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Eu cred ca motocicleanu isi negociaza scaparea sa contra infundarii lui Livake.


                        Persoanele condamnate definitiv pot candida la parlamentare, au decis deputatii juristi
                        Era de asteptat, avand inn vedere ca majoritatea sunt actuali sau viitori condamnati penali.

                        Cand legile sunt facute de penali, e de la sine inteles ca sunt in favoarea penalilor.

                        Preţurile cresc în ritm alert. O arată cifrele oficiale prezentate de INS.

                        Rata anuală a inflaţiei, care măsoară evoluţia preţurilor de consum în ultimul an, a urcat în luna ianuarie la 4,32%, cel mai înalt nivel din iulie 2013, când a fost 4,41%, în condiţiile în care gazele naturale s-a scumpit cu 3,79% faţă de decembrie, potrivit datelor publicate miercuri de Institutul Naţional de Statistică (INS).
                        SI nu inteleg ceva: Valcov e apărat de PSD pe motiv de prezumţie de nevinovatie, ca nu e sentinţa de 8 ani înca definitiva, dar Codruta de la DNA ar trebui să plece din funcţie, pe motiv de prezumţie de vinovatie, pentru ca un penal fost deputat o acuză cu nişte aberaţii fără probe clare.
                        Cum sta treaba?
                        Oricum, 2dorel propune, CSM avizeaza, iar decizia finala o ia mutu' de Iohanis.
                        Asa ca, degeaba spera pezedeii ca scapa de Codruta, sa faca bine s aisi ia bilete de avion spre Costa Rica din timp, ca altfel puscaria ii mananca, cu tot cu prezumtia de nevinovatie fluturata, chit ca unii sunt deja condamnati.
                        Last edited by mr.K; 14 February 2018, 12:01. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Disperare mare la Latrina 3.
                          Mihai Gâdea, scos din minţi în direct: „Pupaţi-o, domnule, în c*r pe Kovesi“

                          Comment


                          • Sincer...doar pentru ca a avut tupeul sa stea in fata unor reporteri 2.5 ore...si sa raspunda cat de cat ok...deja s-a clasat peste toata clasa politica la un loc. Daca candideaza...eu o votez.

                            Comment


                            • Daca avea ceva bube, LCK era demult zburata de insititutiile de forta controlate de pezede.
                              De aia turna penalii astia, ca nu gasesc ceva concret impotriva ei. Asa ca, inventeaza.

                              Comment


                              • Pai demisa o sa fie...asta-i clar...prea-i incurca cu prostiile ei...nu mai pot sa faca ei o sparla, o invarteala...ceva...ca hop apare si LCK-ul...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google