Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta nu îl face jurnalist. Nu are nicio autorizație, certificare. Avea doar scris pe tricou PRESS. Ce caricatură. Iar propaganda a răspândit minciuna pe unde a putut.
    Pai nu l-au ridicat jandarmii pentru ca era jurnalist, ci pentru ca a fortat cordonul de jandarmi. Ala, de 65 de kile cu tot cu bocanci.

    Iar Liviu a dat de dracu', cred ca-s minim vreo 4-5 in pesede care vor sefia partidului, pana la justitie, aia il mananca de viu, asa cum a facut el cu Ponta.
    Inclin sa cred ca pana si la prezidentiale Dragnea l-a trantit pe Ponta, ca daca ar fi castigat ochelaristul postul de presedinte, devenea iar liderul de facto al psd, indiferent de functia lui Liviu.

    Nu stiu cum isi explica pesede notiunea de stat paralel, daca un complet care l-a achitat pe Tariceanu, il condamna cu executare pe Dragnea.
    Ca multi altii, eu cred ca e vorba doar de justitie, e vorba de probe si lege.
    Last edited by catalonia; 22 June 2018, 08:45. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Amical vorbind, aveți șampanie acasă?

      Primită pe wazzup.
      Attached Files
      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

      Comment


      • Buna asta!

        Comment


        • Mulțumesc!

          Mai am și alte "amicale" dar ceva mai dure, să zicem pe care nu le pot posta pe aici pe motiv de... mă abțin.

          *******************

          Revenind on topic, cică vor să dea "ăștia" o ordonanță prin care să anuleze tot. Nu am link, așa cum mai cer unii ("unde ninge? vreau link!"), ci am auzit la știri sau emisiunile de profil de aseară încoace. Ce înseamnă acest "tot" nu știu exact, dar cred că se traduce cam așa... "ca să scape Dragnea".

          Cât despre jurnalistul german, ce-o scrie, pe unde-o scrie, ce documentează el sau nu, haideți să nu uităm un aspect foarte important. Mai întăi de toate este jurnalist, meserie care are niște reglementări la nivel mondial de care ai noștri nu prea au ținut cont nici în cazul "Mineriada", nici în cazul "Hai cu siteul de cultură în dubă", nici în cazul mitingului spontan de acum două zile.

          Pentru că... România, Erdogan, Putin, Kim Jong-un etc.

          Scuze pentru subtilitate.
          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

          Comment


          • Catalin S.
            Bine ai revenit. Chiar incepeam sa imi fac griji ca ai abandonat forumul.

            Comment


            • Mulțumesc!

              Bine v-am regăsit!

              Nu, nu abandonasem forumul, ci am fost suspendat temporar pe motiv că am vrut să ajut pe cineva care a dovedit la final că nu ar fi meritat asta, primind la schimb caterincă și aroganță. Ulterior, ce-i drept, un pic nervos, i-am adresat o vorbă de duh, dar cu steluțele de rigoare, ceea ce a fost împotriva regulamentului.

              Dar asta e altă poveste pe care nu are rost s-o comentez public.

              ********************

              On topic.

              Azi este ședința de partid. PSD, desigur, fapt care duce lesne la câteva întrebări logice.

              Ceva pronosticuri?
              Pleacă Dragnea? Dacă da, cine îi va lua locul.
              Dacă nu, ar fi de așteptat să mai tragă de pe os?

              *******************

              Eu cred că nu pleacă. Are de pregătit alte și alte ordonanțe.
              Oricum, ce s-a întâmplat ieri a întărit și mai mult opoziția și... sper, a schimbat ceva opțiuni politice printre Dorei, Celentani, Firicei etc.
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • Pleacă Dragnea? Dacă da, cine îi va lua locul
                Nu pleaca. Dar ii va lua locul nominalizatul pentru SIE, Vlase.


                Dăncilă, după condamnarea lui Dragnea: "Cei care cer demisia presedintelui PSD incalcă grav Constitutia Romaniei."

                Eu nu pot sa pricep ce vrea asta sa spuna, si pace. Dragnea e insasi Constitutia?
                Last edited by catalonia; 22 June 2018, 12:52.

                Comment


                • În speranța că nu s-a vrut o glumă, nu cred faza cu Vlase.

                  Acesta are altă menire acolo "sus" unde a fost pus, fiind protejatul cuiva dar și agreatul altcuiva.
                  Dragnea l-ar fi vrut pe altul în locul lui Vlase, de aici și ceva mici bariere între ei.
                  Dar tot ce este posibil în politică.

                  *n-am link pentru cele de mai sus (așa cum se mai cere pe aici), este doar ce știu și am auzit de la unele surse din interiorul partidului
                  http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                  Comment


                  • In CExN de la PSD au fost numiti la congresul din martie doar oameni strict loiali lui Dragnea.
                    Nu are niciun stres din partea lor, cred.

                    Comment


                    • In CexN sunt mai multi si nu sunt numiti, sunt de facto membrii prin prisma functiilor din partid. Presedintii organizatiilor din teritoriu, printre altii.

                      Deci e greu de ghicit ce se va intampla...
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Presedintii organizatiilor din teritoriu
                        Asa e, au fost "alesi".
                        Adica au avut voie sa candideze doar cei care au primit girul lui Liviu.
                        Sa fim seriosi.
                        Last edited by catalonia; 22 June 2018, 13:32.

                        Comment


                        • Da, dar totusi exista si o oarecare influenta locala (unii se duc cu un mandat din teritoriu sa sustina ceva anume).

                          Ideea e ca sunt mai multi factori implicati, nu e doar Dragnea si acolitii din Teleorman.
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • Codul de etică și conduită al PSD:

                            Persoanele care se află într-una din situațiile de mai jos, nu vor beneficia de susținerea politică a PSD, pentru ocuparea, în condițiile legii, a unor funcții politice sau administrative alese sau numite dacă:

                            - s-a început împotriva sa urmărirea penală;
                            - a fost trimis în judecată;
                            - s-a pronunțat împotriva sa o hotărâre judecătorească de condamnare pentru fapte de corupție, evaziune fiscală sau fapte comise cu violență.
                            Astia nu respecta legile tarii, ce sa isi mai respecte propriul Cod etic.


                            Silviu, la alegeri toti parlamentarii de pe liste au fost girati de Dragnea, au fost zburati de pe liste toti posibilii oponenti.
                            Toti presedintii de filiale judetene au acordul sau pentru a sta in functie. Dizientii au zburat, cum a fost ala de la Iasi. Nu stiu in TM daca a fost schimbat, dar acolo filiala in sine e dizidenta.
                            Last edited by catalonia; 22 June 2018, 13:34.

                            Comment


                            • Dap, variante sunt mai multe, chiar și cea "capitală", la figurat vorbind.

                              Oricum, promit că dacă aflu ceva despre... "diseară", voi lăsa mesaj aici cu puțin timp înainte să apară în presă.

                              *********************

                              Și așa cum spuneam în urmă cu vreo două săptămâni, anumite chestii nu au vreun link și nici nume de sursă. Nici n-ar avea cum să aibă. Adică nu se pot divulga public din motive lesne de înțeles. Ce-i drept, admit și faptul că unele sunt zvonuri, paranoi, conspirații ori suceli.

                              Iar legat de cele din urmă, știți vorba aia cu "nu trageți în mesager" da?

                              Toate cele bune!
                              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                              Comment


                              • Originally posted by catalonia View Post
                                Silviu, la alegeri toti parlamentarii de pe liste au fost girati de Dragnea, au fost zburati de pe liste toti posibilii oponenti.
                                Calculele politice se fac si refac tot timpul. Vezi cazul Ianuarie cand nu stim ce a fost dar nu au mers lucrurile chiar ca unse.
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google