Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Acum iohanis daca-i marlan...dizolva parlamentul. Parlamentul are 60 zile la dispozitie sa investeasca..
    Prin urmare, dupa 10 zile, respinge propunerea. Dupa alte 10 zile respinge iar propunerea...dupa care propune el un candidat...De exemplu, monica macovei . Totul este sa reuseasca sa taraganeze 60 zile

    Comment


    • Vezi de treaba, nu ai sa vezi parlament dizolvat in Romania, le sunt prea dragi scaunele acolo.
      L-ar vota si pe Base prim ministru, numai ca sa nu se dizolve parlamentul.

      Comment


      • Iti dai seama ce ocazie este pentru PNL
        Il pune pe robu Mooaa...scapa TM-ul de RObu...ma duc sa caut o sampanie, sa o pun la rece...si sa visez cu ochii deschisi

        Comment


        • Eu ma-mbat cu apa. Pe 5 septembrie, cand e termenul ala in dosarul lui Livisor.

          Comment


          • Pana atunci se schimba legislatia...si din infractor...o sa fie declarat erou national. O sa-i avem poza pe pereti in scoli, institutii etc.

            Comment


            • De aia cred ca trebuie schimbat raportul de forte din parlament, acum cat se poate.
              Chiar cu minoritati, au fost doar 244 de infractori.
              Daca mutam 6 in tabara cealalalta, deja echilibrul se rupe.
              Sa le ofere PNL la 6 pezedisti cate ceva de nerefuzat, vorba lui Livake, ca sa schimbe barca.

              Comment


              • Mooaa...iti dai seama, daca acum PNL-ul se misca rapid si face aliante...astfel incat sa capte majoritate...o sa-l gasim pe boier liviu spanzuar de bilutlele de vot...si cu venele taiate cu coala de hartie.

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Chiar cu minoritati, au fost doar 244 de infractori.
                  Daca mutam 6 in tabara cealalalta....
                  Mutati infractorii dintr-o tabara in alta? Dupa mutare nu mai sunt infractori?

                  Comment


                  • Alo..alo....va rog treziti-va...misiunea guvernului pe timpul vacantei este sa-l scape pe Dragnea. A prostit pe astia cu programul de guvernare 6 luni, mariri de salarii, crestere economica. Planul a fost de la inceput conceput pt prosteala. Au vrut sa prinda vara, Grindeanu sau cine era prim ministru (nu au gasit o "curva de la bibloteca" sau antene - film: Cel mai iubit dintre pamanteni) a fost pus de sacrificiu, sa fie scos tap ispasitor pt programul ireal, sf. Va urma....

                    Un mincinos mai mare ca Dragnea nu exista. La depasit pe Pontache. Auzi cica el nu a negociat cu UDMR-ul, legile erau pe "teava " de mai mult timp. Ce imagine la tv ..ce senin le scotea pe gura.....ce ne facem....cine naiba conduce tara asta?
                    Sa vina odata rusii, ma inscriu primu in "Novaya Russia", cu ei te mai intelegi, o votca, un sut in cur....
                    Last edited by Oti; 21 June 2017, 19:05. Reason: Automerged Doublepost
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Originally posted by Fanez View Post
                      Mutati infractorii dintr-o tabara in alta? Dupa mutare nu mai sunt infractori?
                      Intotdeaua e preferabil un infractor mai mic, daca te ajuta sa scapi de unul mare.

                      Cica au fost doar de voturi.
                      Deci ajung 5 infractori sa schimbe tabara, pentru majoritate.

                      Comment


                      • Intrebarea de 100 de puncte: Oare primeste votul de investitura urmatorul prim ministru propus de PSD?

                        Si nu stiu ce cauta aia de la minoritati in parlament? I-a votat cineva pe vreunul dintre ei?
                        Astia au fost mereu niste panarame politice.

                        Comment


                        • De primit votul...il primeste...eu sunt curios daca-i propus un prim ministru PSD
                          Sincer...eu daca eram in locu lu' mos Klaus...il propuneam tot pe grindeanu

                          Comment


                          • Chelu din pezede:

                            . "Vreau sa-i felicit pe toti parlamentarii de Iasi, mai putin Nicolae Banicioiu, si le multumesc in numele tuturor colegilor nostri de la nivel central si din toata tara. Au dovedit ce inseamna loialitatea fata de partid in momente de rascruce si in acelasi timp au dat o palma usturatoare pentru personaje de tip Chirica, om care asemanator lui Grindeanu se tine agatat de un scaun si de o functie de care mi-e tot mai clar ca nu merita sa ajunga. Imi intareste convingerea ca cei din PSD Iasi au avut dreptate de-a lungul timpul si nu s-au inselat in ceea ce priveste caracterul oamenilor", a mai spus Codrin Stefanescu.
                            De multumiri avem plin podul, ne mai intereseaza o autostrada, niste fonduri care sa ramana la Iasi, nu sa ajunga pe mana coafezei primarita la capitala.

                            Cat despre Livake, are fix 8 voturi peste minimum necesar majoritatii.
                            5 oameni daca pierde majoritatea asta fragila, guvernarea e paaaaa.

                            5 oameni e un fleac, Base ii muta in tabara lui intr-o juma' de ora.
                            Din 241 de dosare, chiar e greu de gasit 5?
                            Alternativa e, ori cu ceilalti, ori final cariera politica/parnaie.

                            Nu vad niciun motiv pentru care Iohanisar accepta sa-i numeasca iarasi o marioneta a lui Livake, care sa dea ordonantele care sa-l scape de parnaie, ba chiar sa-i permita stergerea trecutului si posibilitatea de a fi premier.

                            Pana pe 5 septembrie, justitia trebuie securizata de atacurile infractorilor pezedisti.
                            Dupa ce pleaca ala la facultate, trebuie facut ceva cu codul penal, ca sa se pedepseasca pe viitor actiuni ca ale lui Ciordake, Serban Nicolae.

                            Olgutza zicea ca de la 1 ianuarie 2018 creste salariul la toata lumea cu 25%.
                            Uita sa spuna ca trece si contributiile angajatorului in sarcina angajatului (cam 22.8%).
                            Adica salariul va creste cu 2.2%. Pe brut.
                            Dupa ce se umple lumea de bani, o sa vada ca promisiunile pezedeului sunt ce au fost dintotdeauna, doar gogosi.
                            Pezedeu' n-a apucat sa iasa din campanie, aceasta continua.

                            Incompetenta.
                            Olguta Vasilescu: Cred ca toti ministrii or sa-si retraga demisiile pentru a asigura interimatul
                            Pai de ce? Ati demisionat, ura si la gara. V-ati dat seama ca habar nu aveti sa guvernati, eu zic sa lasati pe altii.
                            Last edited by mr.K; 22 June 2017, 08:19. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • @mr.K votantii psd nu or sa vada. Din doua motive: sau au memorie scurta si o capacitate de a intelege extrem de redusa, sau in principiu sunt asistati social...prin urmare, nu sunt afectati de "crestere". Adica tot de pomana primesc.

                              Comment


                              • Eu mizez pe majoritatea de 82%, care nu au votat pezede.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google