Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nici nu cred ca sunt interesati de firmituri. Cat timp stapanul este satisfacut...ei sunt fericiti
    Ti-am spus, eu inca sper ca a doua tura sa-l propuna tot pe grindeanu
    Cu suspendatul...este discutabil. Pentru ca nu-i chiar asa de usor de suspendat. Cu atat mai mult cu cat el are foarte mult capital acum...si riscul de anticipate este urias. Situatie in care PSD-ul pierdem ult (eu sper sa nici nu intre in parlament)

    Comment


    • Cristian Preda:
      Ce profil intelectual si moral au niste ministri care voteaza cu entuziasm pentru propria lor demitere?
      Chiar si-asa!

      Traian Basescu sustine ca abuzul in serviciu nu trebuie sa aiba un prag privind o suma de bani, ci fapte, atunci cand se incalca drepturi fundamentale, precum spune Comisia de la Venetia.
      Are si marinaru' dreptate.

      Poate merge si cu limite, dar la altii, care au consolidat statul de drept. Nu este cazul nostru.
      Last edited by mr.K; 22 June 2017, 12:58. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • La noi inca se canta ode partidului si conducatorului iubit. Idei gen "stad de drept", "politician cinstit" etc...sunt mult prea departe.

        P.S. Unde-i fanez? Inca aplauda discursul de ieri a lu' dragnea?

        Comment


        • Si-a luat liber si s-a dus la partid, ca li se traseaza sarcini pentru perioada urmatoare, gen pancarte, zone de manifestare a dragostei pentru Liviu si partid, lozinci antiopozitie.
          Se anunta vremuri grele pentru pezede, iar depind de Cotroceni.

          Comment


          • Si sa nu uita, cantece/ode si poezii dedicate marelui conducator. Nu's...eu tot am senzatia ca si-au cam dat cu stangul in dreptul lingaii lu' dragnea. Ori cum...astazi imi fac provizia de porumb pt floricele...O sa fie haios sa vedem cum isi trag suturi in cur singuri.

            Comment


            • Originally posted by bolovan View Post
              ... Unde-i fanez?


              Originally posted by mr.K View Post
              Si-a luat liber si s-a dus la partid, ca li se traseaza sarcini pentru perioada urmatoare...
              Cum stie PIMP detalii din culise... [emoji38]

              Comment


              • Nu sunt informatii din culise...doar evidente :P
                Cat as rade sa faca PNL+UDMR+PMP+USR o coalitie... as rade...sa vezi cum cateii din PSD cum or sa urle a paguba. De nici un boier nu o sa-i mai linisteasca.

                Presedintele PNL, Ludovic Orban, a declarat, joi, ca formatiunea politica va face tot posibilul pentru formarea unei noi majoritati parlamentare, astfel incat sa inlature gasca pe PSD de la guvernare si ca va vota impotriva oricarei formule de guvern care contine PSD in ea.


                Hmmm...se aud niste urlete a paguba. Fanez...pls...putina liniste...se aude pana in TM
                Last edited by bolovan; 22 June 2017, 14:18. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Originally posted by bolovan View Post
                  ...
                  Cat as rade sa faca PNL+UDMR+PMP+USR o coalitie...
                  Cât as mai râde eu...
                  Un basescu premier, Predoiu la interne, Macovei la justitie (sau invers), daca nu demisiona mucusor il bagau la dezvoltare, dar e buna si Udrea ca a mai fost, Turcan la cultura, Videanu la economie, Boc la finante, Ponta la SIE, Grindeanu la SRI (sau invers), iar restul de la Udmr.
                  Last edited by Fanez; 22 June 2017, 14:58.

                  Comment


                  • Eu cred ca ai plange 24/7...ca ajunge boier dragnea in puscarie...nu mai scapa.
                    Iti dai seama...o sa auzim non-stop urlete...de parca-i luna plina tot timpul

                    Comment


                    • Cei dinainte nu pot egala performantele Olgutzei, ale lui Firea, sau ale d-nei Dan si Carmen. Nu mai vorbesc de ala cu OAIA.

                      Comment


                      • Originally posted by bolovan View Post
                        Eu cred ca ai plange...
                        De ciuda ca urmeaza austeritatea, poate ca da. Sunt curios cand o sa inceapa revolutia, inainte sau dupa ce se taie salariile si pensiile?



                        Cei dinainte nu pot egala performantele Olgutzei, ale lui Firea, sau ale d-nei Dan si Carmen. Nu mai vorbesc de ala cu OAIA.[emoji38]
                        Asa este. Bine, nici n-au avut vreun interes si nici n-au nimic personal de castigat daca fac ceva bun pentru tara asta. Ba chiar invers. In afara de asta nu sunt capabili, n-ar reusi nici daca s-ar stradui din rasputeri.

                        La ora asta totul depinde de joshanus. In functie de ce l-a sfatuit Trump si de ce i-a ordonat merchel.
                        Sa vedem pe ce elefanti invizibili zburda. Interesul lui personal este sa prelungeasca criza politica si sa-si bage un guvern personal. Il doare la bombeu despre investitori, economie etc.

                        Nu stiam de ce n-au scris PIMP-istii. Au de lucru, sedinte, comisii sau ce adunari mai fac ei prin diferite vii sau pe maluri de balti ale unor vile cu nume de "lac" si numar.
                        E criza mare. I-o fi zis mercalina lu' johanus: "bai baiatule, e cam groasa, ia-o tu!"

                        Originally posted by bolovan View Post
                        Unde-i fanez?


                        Originally posted by mr.K View Post
                        ... s-a dus la partid, ca li se traseaza sarcini...
                        Unde sunteti voi?
                        In P-ta Victoriei aveti net, direct din duba.

                        Sa puna lohanus al vostru guvernul lui, sa vezi ce mai râd atunci.
                        Astept propaganda post investitura noului "guvern al meu".
                        Last edited by Fanez; 23 June 2017, 01:16. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Fane, apropo de guvernul meu, zi-ne cum a imprumutat guvernul tau fo' 6 miliarde de euro in 5 luni. In ritmul asta, in 4 ani nu mai ramane nici macar o piatra din tara care sa nu fie garantie a la banci.
                          Pai, pe bani imprumutati poate trai oricine bine o perioada. Problema e cand se termina visul si trebuie returnate paralele imprumutate, atunci incepe cosmarul.
                          Bine, numai populatia va avea cosmaruri, astia de pe la parlament au destui bani sa straiasca generatii intregi.

                          Turcoaica sau tataroaica, ce o fi, e chemata sa spuna unde da banii.
                          Cum unde, la Firea, la Teleorman si alte pusculite sigure.
                          Grupul parlamentar al PNL de la Camera Deputatilor o invita pe Sevil Shhaideh, ministrul demisionar al Dezvoltarii, luni, la "Ora Guvernului", pentru a da explicatii cu privire la alocarea unor fonduri din programul PNDL 2.
                          El a adaugat ca, potrivit documentelor, aceste alocari de fonduri au fost facute pe data de 15 iunie, incepand cu ora 17:00, dupa ce Sevil Shhaideh si-a dat demisia.

                          "Intre orele 17:04 si 17:18 apar aceste referate de aprobare a ordinului de ministru. Sesizam fonduri alocate si Primariei Bucuresti si de aici ne dam seama de efervescenta si atacul virulent al doamnei primar general la adresa domnului Grindeanu, dar si unor sectoare, Sectorul 5, Sectorul 6, catre judete acolo unde parlamentarii erau in cumpana vizavi de sustinerea motiunii si consideram un lucru profund incorect ceea ce s-a intamplat.
                          Last edited by mr.K; 23 June 2017, 11:03. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Am mai zis "si ma repet" :
                            La ora asta totul depinde de joshanus. In functie de ce l-a sfatuit Trump si de ce i-a ordonat merchel.

                            Comment


                            • Sau ce-i dicteaza constiinta, avand in vedere ca a probat ce poate face un guvern de infractori, noaptea tarziu, cu justitia.

                              Cred ca nici macar nu poate fi suspendat, deja pezedeaua gafaie cand numara voturi.
                              Plus ca, n-ar avea de ce sa fie suspendat, daca numeste guvernul MAJORITATII.
                              Si, in final, oricum referendumul il va lasa pe mutulica presedinte, dupa ce poporul a vazut ca exista lucruri mai rele in politica decat sa vorbesti putin si rar, cand o faci.

                              1 iulie vine cu scumpiri. Pretul la energia electrica va creste cu pana la 8%
                              Pai ce-ai facut Bobita?
                              Pezedeu' da la unii si ia de la toti?

                              Eu nu inteleg, consumul de energie electrica scade continuu, pretul tot creste.
                              Avem excedent de productie de energie electrica.
                              Logica se afla la Livake, el stie parcursul in cadrul programului de guvernare.
                              Last edited by mr.K; 23 June 2017, 13:14. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Smecheria este ENERGIA. Daca nu ies banii din benzina las ca iese din curent. Problema este ca noi suntem vanduti , amanetati deja...vine furtuna!!!!! Inchid PC-ul. Gheata sigur.....
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google