Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tragem anul asta si pentru anul trecut ca sa recuperam "gaura din buget" lasata de ciolos printre altele
    Liviule, tu esti?

    Sunteti pierduti rau de tot, cu economia si finantele oricum nu aveti nicio treaba.

    Ciolos nu e de vina cu nimic. A facut el ceva? N-a facut nimic
    Adica n-a furat, n-a dat bujetu' la prietenii partidelor. Asa e, n-a facut nimic in sensul asta.

    Eu sunt sigur ca la anul, tot Ciolos va fi de vina. Sau Grindeanu.

    Incompetenta are un nume: pezede.

    Sa vedem ce a facut prin menestrelul in tinerete.

    Noul prim-ministru al României obține primul loc de muncă din viața sa la Senat, ca șef de cabinet.

    ...in 1992, când Mihai Tudose are 25 de ani.

    De când termină liceul, probabil ’86 dacă luăm ca reper data nașterii, și până în 1991, el nu muncește și nu intră nici la facultate. Potrivit cv-ului oficial.

    Din 92, lucrează ca șef de cabinet senatorial până în 1999, iar din 2000 devine el însuși deputat.
    Eu cred ca o sa ii para rau lui Livisor ca l-a dat jos pe Grindeanu.
    Last edited by mr.K; 28 June 2017, 12:07. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Primaria sectorului 4, condusa de Daniel Baluta (PSD), a atribuit in data de 15 iunie catre Antena 3, un contract de publicitate media in valoare de aproape 25.000 de euro, potrivit informatiilor din Sistemul Electronic de Achizitii Publice (SEAP). Contractul de publicitate TV a fost atribuit prin procedura de cumparare directa si vizeaza conceptia, productia si difuzarea de materiale informative referitoare la activitatea primariei. De notat ca Primaria PSD a Sectorului 6, condusa de Gabriel Mutu, a lansat recent in dezbatere publica proiectul realizarii unei televiziuni online si a unei scoli TV care sa-i ajute pe cetateni 'sa isi formeze un echilibru personal'.


      Pe ce cheltuie jupan banii de la sector 4.

      Comment


      • Back to the future!
        Attached Files

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          ...de ce deficitul bugetar e de trei ori mai mare ca anul trecut?
          Pentru ca s-a facut ceva. Anul trecut era pe plus. Ciolos n-a facut nimic si l-a lasat pe minus.

          Comment


          • Ciolos n-a facut nimic si l-a lasat pe minus.
            N-a facut decat sa-ti asigure salariul.
            Da banii inapoi.

            Comment


            • Salariul a fost primit pentru munca prestata. Recunosc ca meritam un salariu mai mare dar guvernul ciolos (adica zero) a zis ca "romanii trebuie sa aiba salariul de doi lei".
              Last edited by Fanez; 28 June 2017, 14:22.

              Comment


              • Munca prestata la partid?
                Am auzit ca asa plateste pezedeaua membrii, din bugetul institutiilor si companiilor de stat.

                "romanii trebuie sa aiba salariul de doi lei".
                Lasa ca are grija pezedeu' sa-ti aduca salariu' real sa valoreze 2 lei.

                Lucian Romascanu (fost director al Cancan si Libertatea) - Cultura;
                Pare supercalificat pentru cultura, doar vine de la aia care publica poze facute prin boscheti unor asa zise vedete.
                In capul astira, Siomna Sensual e peste Eminescu si Caragiale la un loc, iar Guta sterge pe jos cu Creanga la popularitate.
                Zi pezede si trage apa.
                Last edited by mr.K; 28 June 2017, 14:56. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Munca prestata la partid?
                  Am auzit ca asa plateste pezedeaua membrii...
                  Lasa ca are grija pezedeu' sa-ti aduca salariu' real sa valoreze 2 lei.
                  Ciolos a platit membrii psd?
                  A platit munca prestata la care partid?

                  Iar un leu sa valoreze 2000 de euro.

                  Comment


                  • Nu Ciolos, ci Liviu ii platea pe aia de la pezede Alexandria din banii DGASPC.
                    Nu mai vezi tu euro la cursul din 2016 pana pleaca pezedeaua de la guvernare si mult dupa, efectele tampeniilor teleormanene se vor resimti.

                    Zi pezede si trage apa.

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      Nu Ciolos, ci Liviu ii platea pe aia de la pezede Alexandria din banii DGASPC.
                      Nu mai vezi tu euro la cursul din 2016...
                      N-am stiut ca exista un casier Liviu la pezede.
                      Originally posted by mr.K View Post
                      N-a facut decat sa-ti asigure salariul.
                      Deci nu-i platea Ciolos doar le asigura salariul. Prin casierul numit Liviu. Acum am inteles.
                      La cursul din 2006 as vrea sa-l vad. Daca se poate direct, de la cursul de azi.
                      Apropos, carburantii au pretul la pompa sub un euro (zic de cursul BNR).

                      Comment


                      • Normal ca au prețul sub 1 euro, dacă crești artificial cursul. Ia sa fi fost cursul BNR cât un zlotul polonez, mai este la fel?
                        Ca idee, 1 eur=4.23 zloți. Deci, preturile la pompa sunt în continuare mari.
                        Last edited by aris86; 28 June 2017, 23:15.

                        Comment


                        • @Fanez care carburanti? Iar ti-a soptit boier dragnea ce sa spui?
                          La 4.78 lei/L...este fix peste 1 Euro.
                          Adevarat...la cat o sa se duca in cap euro din cauza masurilor "inteligente" care au fost luate...si care urmeaza sa le ia (de exemplu, sa-l spele pe boier dragnea...ca el este cel mai bun prim ministru..un infractor.). BUei...asta inseamna un om bun...un un infractor...tariceanu nu-i bun...ca-i inca inculpat...dar dupa ce o sa devina si el infractor...il punem presedinte.

                          Comment


                          • @fanez, cât la % crezi din ceea ce postezi pe aici, cât te plătesc ăștia de spui numai aberații și minciuni pe forum, nu de alta, vad ca este banoasa meseria și doresc să-mi completez și eu venitul, ca să pot alimenta carburant sub 1 euro de la benzinărie ))
                            Last edited by aris86; 28 June 2017, 23:22.

                            Comment


                            • fane!!! te cauta electoratul bre !

                              ps: iti imaginezi si tu si sefu dragnea de ce
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Ca-l cauta...il cauta...intrebare: cu sau fara lubrifiant?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google