Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • fane daca nu-ti mai place scuipa tot , cum a facut Grindeanu.

    Bombonica oare ce "report" trebuia sa-i de domnisoarei deputat de teleorman?
    Last edited by Costi-bc; 29 June 2017, 22:52. Reason: Automerged Doublepost
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • Daca-ti spun ca te-am mai propus pentru "o prima", te enervezi si mai bagi ceva ca s-o iei si pe a 3-a, asa ca nu-ti spun despre al doilea report.
      Stai relaxat, dupa ce te baneaza singurul moderator care activeaza si-si face treaba pe forumul asta o sa vina cativa care o sa-ti tina partea (vezi cazurile anterioare).
      Bine... mai e un fel de moderator care nu face decat sa stearga postarile care nu-i convin sau care nu pica bine prietenilor lui, trecem peste asta.
      Daca n-apuca sa le stearga si pe ale tale, te-ai scos
      Last edited by Fanez; 29 June 2017, 22:57.

      Comment


      • Domnul Liviu Dragnea din Teleorman, care și-a lăsat încă de aseară sacoșa la coada din fața sediului DNA București, se destăinuie: "Sper să prind! Am venit și cu fosta soție și cu câțiva complici ca să luăm mai multă răcoare, să ne ajungă pentru mai mult timp. Eu am mai fost și prin Brazilia, dar să știți că răcoare ca la tine în țară nu găsești nicăieri în lume."
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Originally posted by Fanez View Post
          Ma gandeam ca nu stii despre topicul dedicat bancurilor.
          Am zis ca ai gresit cu ceva sau doar asa ai interpretat?
          Dar am scris eu ca ai zis tu ca am gresit eu cu ceva?

          Doar spuneam ca nu scrie undeva ca bancurile se pun doar pe topicul dedicat.

          ~~~~

          Serios, nu ai ce face cu timpul?
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • bai fane cata smecherie pe tine ! ti-a transmis dragnea ce sa zici sau pur si simplu asa ti-a venit?

            Originally posted by Silviu View Post
            Serios, nu ai ce face cu timpul?
            e in interes de serviciu cred , sau doar isi apara iubita plecata sa formeze un guvern.

            Originally posted by Fanez View Post
            Daca-ti spun ca te-am mai propus pentru "o prima", te enervezi si mai bagi ceva ca s-o iei si pe a 3-a, asa ca nu-ti spun despre al doilea report.
            Stai relaxat, dupa ce te baneaza singurul moderator care activeaza si-si face treaba pe forumul asta o sa vina cativa care o sa-ti tina partea (vezi cazurile anterioare).
            Bine... mai e un fel de moderator care nu face decat sa stearga postarile care nu-i convin sau care nu pica bine prietenilor lui, trecem peste asta.
            Daca n-apuca sa le stearga si pe ale tale, te-ai scos
            cata pizma domle' !!! trebuia sa nu zic nimic de Dragnea? asta e... fiecare intelege ce vrea nu? tu ziceai...
            Last edited by Costi-bc; 29 June 2017, 23:09. Reason: Automerged Doublepost
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • L.E. aaah, stiu cine esti...

              Comment


              • Adevarul e ca totusi , parca , il admir putin pe Dragnea. E cel mai MACHO_MAN de la Ceausescu incoace. Ne f#&e pe toti incet si apasat. Si totusi unora chiar le place si ii iau apararea!
                Fane zi drept, daca Dragnea ar face puscarie l-ai vizita , i-ai alina durerea?
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • Azi am auzit de la un nene barcagiu de pe bac din Brăila ca a stat în bloc cu fratele lui Tudose (Dumnezeu să-l ierte). Ne-a spus de bețiile celor doi Tudose, ca beau pana cădea lași pe jos și se urina pe ei. Cei drept, fata lui Tudose aduce a bețivan

                  Fane mai degrabă ar întra la pușcărie în locul lui Livache.
                  Last edited by aris86; 29 June 2017, 23:21. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by Fanez View Post
                    L.E. aaah, stiu cine esti...
                    poti sa ma vizitezi oricand daca tot ma stii , dar sa nu vii cu Dragnea la subtuoara ca-mi strici ziua.

                    ps:kato ? cine-i ala ?

                    Originally posted by aris86 View Post
                    ...și se urina pe ei...
                    barcangiul ? a venit timpul si lui Livake ? de asta l-a pus Prima Ministra ?
                    Last edited by Costi-bc; 29 June 2017, 23:27. Reason: Automerged Doublepost
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • Originally posted by aris86 View Post
                      ...ca beau pana cadea lasi pe jos si se urina pe ei...
                      Amandoi, de baut beau, dar de cazut cadea si de urinat se urina pe ei, ambii doi. Mai cadea si lasi, nu cadea si ei lati sau lat .


                      Originally posted by Costi-bc View Post
                      Fane zi drept...
                      Drept iti zic: mai mult decat sa te ignor nu meriti.

                      Originally posted by Costi-bc View Post
                      ps:kato ? cine-i ala ?
                      Amicul lui corbex (initial am crezut ca esti kato dar mi-am dat seama ca esti putin mai inteligent, prin urmare ramane amicul).
                      Last edited by Fanez; 29 June 2017, 23:33. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • ignora-ma bre asa cum ignori si toate faradelegile facute de dragnea. bine, daca modifica legile ar putea deveni mai putin penal , DAR , nu-l lasa poporul (care cica l-a ales).
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Fane, nu castigi 0.15% la Pilonul II, ci de 100 de ori mai mult decat ai scris tu.
                          Potrivit estimarilor asociatiei, peste un milion de romani din cei aproape 7 milioane care contribuie la Pilonul II au in conturi sume de peste 10.000 de lei fiecare. Pentru perioada 20 mai 2008 - 19 mai 2017, reprezentand primii 9 ani de Pilon II, toate fondurile de pensii private au inregistrat un randament mediu anualizat de 9,46%, potrivit calculelor APAPR.
                          Statul iti da cu -3000% peste 30 de ani.
                          In acest moment, principala problema a Pilonului II, potrivit asociatiei, este stagnarea deja de doi ani a nivelului contributiei virate catre fondurile de pensii private la 5,1%, in contextul in care acest procent era estimat sa ajunga la 6% inca din 2016. Conform legislatiei actuale, acest nivel va fi atins in anul 2018.
                          De anul trecut sunt pagubit cu 0.9% din contributia mea la pensii, care ajunge la oala statului si nu la pensia mea privata?
                          De ce?
                          Nu au astia sa umple gurile votantilor traditionali?

                          Decat sa se desfiinteze Pilonul II, mai bine se desfiinteaza pezede. Tara ar avea un salt economic semnificativ spre inainte.

                          Comment


                          • Originally posted by Fanez View Post
                            [...]Bine... mai e un fel de moderator care nu face decat sa stearga postarile care nu-i convin sau care nu pica bine prietenilor lui, trecem peste asta.
                            Daca n-apuca sa le stearga si pe ale tale, te-ai scos
                            Inca mai poti sa postezi pe acest forum pentru ca acel moderator a ales sa te ignore 100% (in caz ca n-ai reusit sa-ti dai seama de asta pana acum). Daca ar fi sa aplicam regulamentul la sange, n-ai prinde o saptamana pana la ban, pentru ca toate postarile tale sunt offtopic si nu spun nimic (nu doar ca n-au legatura cu ce se discuta).
                            Dai reporturi cu "atac la persoana", dar tu o tii in posturi din astea, de la paste incoace, cand tot acel moderator a decis ca te tolereaza, totusi, desi n-ai nicio contributie benefica pentru comunitatea asta.

                            #ignorefanez
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Toata lumea se intreaba cat il tine ficatul pe Tudose.
                              Deh, sa-l tina macar pana cand poate Livake sa guverneze legal.

                              Declaratia exploziva privind desfiintarea pilonului II de pensii: Dragnea da vina pe jurnalisti si ironizeaza reactiile pietei
                              Deci jurnalistii au afirmat ca se desfiinteaza pilonul II, nu mutulica ala cu fata de soarece de biblioteca, pus la Finante.

                              Ca la Radio Erevan:

                              E adevarat ca Ivan Ivanovici a castigat o Lada la loto?

                              Raspuns Radio Erevan:

                              In principiu da.
                              Insa nu a fost Ivan Ivanovici ci Piotr Petrovici.
                              Si nu era masina, era o bicicleta.
                              Si n-a castigat-o, i-a fost furata.
                              Restul e corect."
                              Fane, baga un report, ca n-am pus la Bancuri.

                              PS: stie cineva cand se desfiinteaza pilonul pensiilor speciale?

                              Impresia generala lasata de investitura de aseara este ca Livake a reuşit astfel sa împace şi serviciile, dar si baronii. A ales un guvern de afafici%luzări, sacrificâad astfel cativa ani din viitorul tarii.
                              Asta e, ultima grija a sefului pezede, cu condamnarea batandu-i la usa...
                              #lapuscarie
                              Last edited by mr.K; 30 June 2017, 08:44. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Originally posted by aris86 View Post
                                Azi am auzit de la un nene barcagiu de pe bac din Brăila ca a stat în bloc cu fratele lui Tudose (Dumnezeu să-l ierte). Ne-a spus de bețiile celor doi Tudose, ca beau pana cădea lași pe jos și se urina pe ei. Cei drept, fata lui Tudose aduce a bețivan

                                Fane mai degrabă ar întra la pușcărie în locul lui Livache.
                                Eu stiu de peripetiile lui Tariceanu cand era student si a venit in Piatra-Neamt la un coleg de facultate.....de betiile lui Basescu intr-o crasma ordinara cand era ministru, vizita tot in PN...auzite de la niste personaje care au avut/au legaturi cu lumea lor (dovedita legatura cu poze in grup).
                                Parerea mea aste ca Dragnea a facut guvernul ca sa scape de puscarie toata lumea, vezi si cazul "primei doamne"...casele de la Sibiu,....ce nu face her prezident pt muiere. Astept sa dea ordonanta aia , tot o lungeste....acu e momentul.
                                Last edited by Oti; 30 June 2017, 08:53.
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google