Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by bolovan View Post
    Da...dar PSD-ul este esenta clasei noastre politice: ...
    Da, dar ce sa vezi? Din 2004 pana in 2016 a fost cel mai rau.

    Originally posted by mr.K View Post
    Nu cat m-as fi asteptat.
    Ai rabdare, ce te grabesti asa?
    Last edited by Fanez; 7 June 2017, 15:37. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #32
      Cica Legea salarizarii nemultumeste multe categorii de salariati bugetari.
      Dupa ce ca salariile de baza erau mici si mai castigau din sporuri, acum zboara sporurile.
      Daca aplica legea, s-ar putea sa avem alegeri anticipate.

      Comment


      • #33
        Originally posted by Fanez View Post
        Da, dar ce sa vezi? Din 2004 pana in 2016 a fost cel mai rau...
        spune cine? in afara de 2008-2009-2010 (care au fost ani grei la nivel mondial), nu cred ca a fost mai rau decat in '90-2004 sau din 2015 incoace. uite aici si aici cat de rau a fost.
        Iar aici gasesti cum a evoluat puterea de cumparare.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #34
          Eu stiu ce am trait, nu ma intereseaza ce zice statistica propagandei.

          Comment


          • #35
            Statistica se ofera la clasa muncitoare...adica aia care merg zilnic la servici si presteaza o munca in schimbul unei renumeratii...si mai si platesc taxe din ea. Nu se referea la calsa politica si acolitii lor (acolit nu este un cuvant jicnitor...)

            Comment


            • #36
              Originally posted by Fanez View Post
              Eu stiu ce am trait, nu ma intereseaza ce zice statistica propagandei.
              si eu stiu ce-am trait. pana in 2005 a fost dezastru, acum pare sa se repete. desi nu-s fan ciuma portocalie, ciuma rosie actuala mi-e cel putin la fel de antipatica, pt ca tot ei au fost si inainte de 2004. pur intamplator

              nu poti sa spui despre orice ca e a propagandei, doar daca n-ai in cap decat unicul si maretul psd. asta inseamna ca ai un punct de vedere foarte ingust, ceea ce contravine afirmatiilor cum ca analizezi si tragi concluzii. n-ai ce analiza, n-ai ce alta concluzie sa tragi daca te exprimi in felul asta...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #37
                Ok. Indiferent cine ar scrie cat de minunat a fost intr-o perioada in care mie mi-a fost naspa sau cat de naspa a fost intr-o perioada in care mie mi-a fost bine, n-are cum sa ma convinga.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by bolovan View Post
                  Statistica se ofera la clasa muncitoare...adica aia care merg zilnic la servici si presteaza o munca in schimbul unei renumeratii...si mai si platesc taxe din ea. Nu se referea la calsa politica si acolitii lor (acolit nu este un cuvant jicnitor...)
                  Nu mai folosi servici, ca te iau Fane si cu allin la ochi.

                  Comment


                  • #39
                    @mr.K Dar ce sa folosesc? Pe mosia boierului? Ca sa nu se simta exclusi din discutie?

                    P.S. Oare cum suna o demisie a la Fanez? "Boierule mare...nu mai est isuficinet de mare pentru mine, am plecat in cautarea altui boier mai mare".
                    De trait traim mai bine (financiar vorbind)...dar tinand cont ca am cunostinte cu diabet din cauza stresului....din cauza sistemului medical de toata cacaoa (platesc CAS de ma c*c pe mine...cu toate astea...in regim de urgenta a trebuit sa fac un RMN prin ianuarie 2016...si am fost programat in aprilie...ca ciuciu fonduri).
                    Sa fim seriosi, castigam un pumn de maruntis mai mare decat in 1990-2000-2010...dar cu ce costuri? Platim taxe mai mari...si mai marii nici macar lubrifiant nu folosesc

                    Comment


                    • #40
                      Statistica se ofera la clasa muncitoare.
                      Statistica este oferita clasei muncitoare, sau ai vrut sa zici ca se refera la...?

                      Comment


                      • #41
                        @mr.K Dar ce sa folosesc? Pe mosia boierului
                        Merge, avand in vedere ca pezedeul considera tara ca pe propria mosie.

                        Comment


                        • #42
                          Eu cred ca ai zis bine ca "Statistica se ofera la clasa muncitoare."

                          Comment


                          • #43
                            uite fanez et co.

                            În urmă cu două zile, ministrul Muncii și Justiției Sociale, Lia Olguța Vasilescu, a declarat că voucherele de vacanță și normele de hrană se vor acorda de la începutul lui 2018 în bani. În legea salarizării unitare, votate miercuri de Camera Deputaților, în calitate de Cameră decizională, scrie însă că indemnizațiile pentru hrană și pentru vacanță se vor acorda de la 1 decembrie 2018.
                            saracii de ei nu erau lasati sa guverneze in decembrie anul trecut.

                            intre timp au facut legea doar pentru ei

                            La rândul lor, cei de la PMP au spus că nu este corect ca salariile parlamentarilor să fie majorate de luna viitoare, în vreme ce cele ale profesorilor şi medicilor să fie amânate pentru anul viitor.

                            „N-aţi vrea să majoraţi salariile parlamentarilor începând cu 2022 şi salariile profesorilor de la 1 iulie 2017?”, i-a întrebat deputatul Robert Turcescu pe colegii săi din arcul guvernamental.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by mr.K View Post
                              Dupa ce ca salariile de baza erau mici si mai castigau din sporuri, acum zboara sporurile...
                              Ce sporuri zboara? Doar la salariile de baza mici erau sporuri?
                              voucherele de vacanță și normele de hrană se vor acorda de la începutul lui 2018 în bani.
                              Mai bine se mai dadeau niste bani unor firme care sa tipareasca niste hartii decat sa-ti dea direct bani. Ce-o sa faca saracii tiparitori de bonuri? Cred c-o sa fuga in India.
                              cele ale profesorilor şi medicilor să fie amânate pentru anul viitor.
                              Nu ziceati voi ca nu sunt bani? Si ca nu e bine sa se mareasca salariile?
                              Last edited by Fanez; 8 June 2017, 15:03.

                              Comment


                              • #45
                                Nu ziceati voi ca nu sunt bani? Si ca nu e bine sa se mareasca salariile?
                                Te pomeni ca ne-a ascultata pezedeu'!
                                S-au gandit ca nu mai merge sa intinda minciuna, de fapt.

                                Si eu va promit la toti cate un BMW, numai ca aman sa vi-l dau.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google