Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • de asta si vin tot soiul de ingineri de gips la interviuri, de ti-e frica sa-i intrebi cum se leaga un bec la curent, ca le da cu virgula. e nasol sa ai doua sarme de legat, ca au 4 capete libere si doar doua gauri in priza...
    atunci, de la generale si licee, ce pretentii sa ai?
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Intamplare reala. O cunostinta isi cauta apartament, merge sa vada un bloc nou construit, impreuna cu frate-su.
      Fratele cunostintei, inginer constructor, gaseste ca sef de santier, un fost coleg de facultate. Se saluta, apoi cand ramane singur cu cunostinta, ii zice: nu te-as sfatui sa cumperi un apartament intr-un bloc a carui constructie a fost supervizata de colegu' meu de facultate.

      Cine e Consuela Florea, viitor sef al comisiei de ancheta: A lucrat pentru Voiculescu si Grapini.
      Oana-Consuela Florea, deputatul PSD care ar urma sa-i ia locul senatorului Mihai Fifor in fruntea comisiei de ancheta a alegerilor, este fost membru al PC si a lucrat la Parlamentul European.
      E de ajuns sa spui ca a lucrat pentru Vociulescu.

      Aceasta comisie ar trebui sa demonstreze ca mortii au votat cu pezedeu', printre altele.

      atunci, de la generale si licee, ce pretentii sa ai?
      Ce noroc au avut astia din zilele noastre cu facultatile particulare. In alte vremuri ar fi cusut pe la Apaca, ar fi dat cu tarnacopul.
      Meserii nobile, azi s-au apucat de politica.
      Last edited by mr.K; 6 July 2017, 15:15. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Acum 4 ani..la mine la lucru doreau sa-mi mai angajeze un om care sa ma ajute. Nu aveam pretentii...cunostinte bune de operare...dar nu aveam pretentia ca sa stie si programare cine stie ce. Adica aveam nevoie de un junior. Am avut in jur de 10 candidati care au terminat facultatea+masterul in cadrul facultatii de automatica si calculatoare...ce nu stiau ce-i udp...sau samba.
        Am avut candidati ce nu stiau ce-i un SATA sau RAM...si toti terminasera facultati in domneiu. Si nici foarte inteligenti. La intrebari gen: Unde se foloseste in calculator Random Access Memory...doar vo 4 au nimerit. ROM la fel (aici au fost si perle...de radeam cu lacrimi...)...si cam toti erau cu facultati si masterate in domeniu...Cam asta-i calitatea invatamantului....si asa gasim explicatii de ce Boier dragnea are atata sustinere.

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          ...A lucrat pentru Voiculescu si Grapini.

          E de ajuns sa spui ca a lucrat pentru Vociulescu...
          Sau e de ajuns sa spui ca a lucrat pentru pentru Grapini.

          Comment


          • @Fanez de ce? crezi ca nu se manjea suficient la gura ca sa lucreze pt voiculescu? Stai linistit...ori cine-i capabil sa dea limbi in fund stapanirii...este angajat la voiculescu.

            Comment


            • apropo fane cand te vad pe antene sustinindu-l pe livake? sa vedem cat de bine dai pe sticla(ca noul prima ministru).

              Liviu Dragnea a fost toboÅŸar în timpul facultăţii, într-o formaÅ£ie compusă din trei membri. Colegii de trupă ÅŸi de facultate, pe care iniÅ£ial a negat că-i cunoaÅŸte, au ajuns după 20 de ani acÅ£ionari majoritari ai societăţii Tel Drum, firma de asfaltă...


              „ÃŽl ştiu pe Marian Fişcuci, care a deţinut Tel Drum, pentru că este tot din Teleorman. Nu-i ştiu pe acţionarii de acum. Să ştiţi că foarte multe alte firme au contracte cu Consiliul Judeţean Teleorman, nu doar Tel Drum", declara Liviu Dragnea în 2011

              „Da, am fost colegi la Facultatea de Transporturi, am cântat cu el într-o trupă. Ce-i rău în asta? Nu aveam prea multe opţiuni pentru a ne distra. Nu pot spune că am ţinut legătura cu el. Acum îl ştiu aşa, na, cum îl ştiu şi pe preşedintele Băsescu, de la televizor", spunea în 2011 Mugurel Gheorghiaş, om de afaceri din Buzău.

              Potrivit Rise Project, unul din foştii colegi de trupă al şefului PSD, Mugurel Gheorghiaş zis “Melcul” acţionar al firmei Tel Drum, a înfiinţat peste ocean o firmă pentru investiţii în hoteluri, restaurante şi alte imobiliare în 2010 şi a introdus bani în Brazilia de cel puţin şase ori, între 2010 şi 2011, bani catalogaţi drept “investiţii directe din România”. Gheorghiaş s-a asociat în Brazilia cu Cauby Cursinio Campos Junior, un om de afaceri brazilian, despre care se spune că ar fi fost şoferul lui Dragnea când mergea în Brazilia, în vacanţe.
              Last edited by Costi-bc; 6 July 2017, 22:01. Reason: Automerged Doublepost
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • Originally posted by Costi-bc View Post
                apropo fane cand te vad pe antene...?
                Bo$$, lasa-te de politica si ia-ti un job. Vezi ca angajarile la stat s-au sistat. Cauta vreo multinationala dar ai grija ca o sa te muti in India o data cu ea daca ramai sclav la ei.
                Pe antene o sa te vedem pe tine la stiri, protestand. Ai grija pe care te sui.

                Comment


                • Va bateti capul degeaba cu Fane, e un caz pierdut, pentru el gandeste partidul, el doar repeta propaganda.

                  Comment


                  • Fanez este acea falnica portavoce a partidului. Inclusiv virgulele...
                    @Fanez ai dreptate...mai bine la partid...ca te hraneste...ca-ti da casa...ca-ti da masa...tu trebuie doar sa-ti pui limba la lucru...si iti mai da un pumn de maruntis ocazional.
                    APropos fanez...ti-a explicat stapanul dragnea de unde are el sa-ti dea maruntisul ala? Hai ca-ti spun eu: de la fraierii care muncesc la multinationale...fara ele trebuie sa plimbi limba gratis...eventual ocazional sa te lase sa-ti construiesti un bordei ceva pe mosia lui

                    Fanez...ai grija...stapanul tau isi muta capitalul in brazilia...si risti sa nu mai primesti nimic:
                    RISE Project a publicat joi seara un raport al serviciului secret al Ministerului de Interne intitulat "Nota privind aspecte care afecteaza climatul socio-economic al judetului Teleorman" si care descrie, potrivit sursei citate, o "retea infractionala compusa din persoane cu putere de decizie in judet" prin care Liviu Dragnea fraudeaza fonduri europene si guvernamentale. Este pentru prima oara cand un document al unei  institutii a statului roman in prezinta pe Dragnea ca fiind principalul actionar al Tel Drum.UPDATE DGPI respinge alegatiile din dezvaluirile Rise Project si neaga ca raportul secret i-ar apartine
                    Last edited by bolovan; 6 July 2017, 22:49. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      Va bateti capul degeaba cu Fane...
                      Valabil pentru cine are. Pe aici nu exista vreunul care sa-si bata capul cu nimeni.
                      "De unde n-ai, nici D-zeu nu cere."


                      Originally posted by bolovan View Post
                      @Fanez ai dreptate...mai bine la partid...ca te hraneste...ca-ti da casa...ca-ti da masa... tu trebuie doar sa-ti pui limba la lucru...
                      Cum le zici tu "din casa" de la voi din PIMP... mai rar cineva.
                      Last edited by Fanez; 6 July 2017, 22:52.

                      Comment


                      • Suntem nevoiti sa avem cap, noi n-avem partid ca sa gandeasca aia pentru noi pana si ce facem in timpul liber.

                        Comment


                        • @mr.K Fanez nu poate concepe sa nu faci parte dintr-un partid...dupa parera lui, gandurile, dorintele...toate sunt furnizate de un partid. El are impresia ca nu se poate trai fara un partid calauzitor spre noi si glorioase meleaguri..
                          @Fanez imi pare rau pt tine...dar n-am facut parte, nu fac parte si nici n-am sa fac parte dintr-un partid...sansele sunt minime. Iar cum tatal meu nu a fost membru de partid in partidul comunist...garantat n-am sa fac parte nici mort din PSD (partidul descendent direct din PCR)

                          Comment


                          • Las' ca acusi apare si spune ca el nu e membru pezede, doar simpatizant neinteresat.

                            Comment


                            • ma intreb...cum rad colegii de Fanez: din cand in cand aleator si pe nevazute pun imnul PSD-ului...sa-l vezi cum se ridica brusc de la masa salutand pios

                              Ma intreb...care-i imnul PSD-ului?
                              oare https://www.youtube.com/watch?v=uEEmPzIbqik ?

                              Comment


                              • eu v-as sfatui sa terminati atacurile reciproce la persoana...
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google