Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un senator PSD ii spune sefului ANPC de pe litoral s-o lase mai moale, sa nu sfarseasca precum comisarul Cattani
    "Am apreciat munca desfasurata de aceasta institutie. Dar de acolo si pana la faptul ca faceti mai mult caz decat ar trebui este un lucru cert. V-am spus, nu imi doresc sa fiti un Cattani al judetului Constanta, al litoralului romanesc, pentru ca nu vreau sa sfarsiti cum a sfarsit el. Va rog faceti-va datoria.
    In traducere, bah, ia vezi, nu mai supara mafia de dragul clientilor si a legii, ca dracii te ia, iti luam gatul.

    Avem un senator pezedist purtator de cuvant a mafiei de pe litoral. Care hoti sa se mai teama?
    Last edited by mr.K; 2 August 2017, 10:32.

    Comment


    • Nimic deosebit. Sa-ti aduc aminte de procurorul Panait? brusc a crezut ca a prisn aripi...de pe bloc.

      Comment


      • Putem privi si in prezent, la asaltul asupra DNA, asupra parchetului general...
        Cu pensionarile de acum, pentru a prinde legea mai favorabila, din MAI pleaca 8500 de cadre, de la ICCJ vreo 40 de judecatori, nu mai spun cati vor pleca de la instantele mai mici sau de la parchete.
        Pai astia trebuie inlocuiti cu persoane cel putin la fel de pregatite. De unde?
        Aduce pezedeu' oameni de la dughenele private de tiparit diplome.

        Cred ca urmeaza ani buni pentru infractori.
        Last edited by mr.K; 2 August 2017, 10:38.

        Comment


        • Ce-mi place la PSD: tin la traditii, vor sa-si respecte traditia...si sa o imbunatateasca zilnic...

          @Fanez...nu sari in sus de bucurie...nu era de bine afrimatia.

          Comment


          • din MAI pleaca 8500 de cadre, de la ICCJ vreo 40 de judecatori, nu mai spun cati vor pleca de la instantele mai mici sau de la parchete.
            Nasoala treaba. Era mai bine sa ramana lipiti de scaune pe viata.
            8500 de pensionati inseamna 8500 de locuri de munca. !0.000 de pensionati inseamna 10.000 de asistati social mai putin, pai nu e motiv de bucurie ca scapam tara de asistati social?

            Comment


            • @Fanez imi da cu virgula socoteala ta..nu de alta...dar cum este criza de judecatori etc...nu's cand o sa apucam noi sa competam la loc aia 8500...cred ca mai degraba o sa insemne ca in sanatate: 8500 locuri de munca ramase vacante...
              Oh...nu vrem sa scapam de asistati sociali...totusi...nu am vrea sa se desfinteze jud Teleorman...

              Comment


              • Originally posted by Fanez View Post
                Nasoala treaba. Era mai bine sa ramana lipiti de scaune pe viata.
                8500 de pensionati inseamna 8500 de locuri de munca. !0.000 de pensionati inseamna 10.000 de asistati social mai putin, pai nu e motiv de bucurie ca scapam tara de asistati social?
                8500 de pensionati inseamna 8500 de pensii speciale babane + 8500 de salarii ce vor fi platite noilor angajati.
                Rezulta ca bugetul iese in paguba cu 8500 de pensii babane, pentru aceleasi servicii.

                10.000 de pensionati inseamna 10.000 de asistati social mai putin, pai nu e motiv de bucurie ca scapam tara de asistati social
                Nu stiu ce viziune ai tu, dar nu scapa tara de nimic, s epricopseste cu pensionarii astai pe cap pentru decenii, ca astia sunt tineri, mai traiesc 30-40 de ani pe putin.
                Last edited by mr.K; 2 August 2017, 11:19.

                Comment


                • Si cum pensiile speciale sunt cat toate pensiile la un loc
                  Dar lasa ca vine olga si ne explica cum de fapt...este doar o iluzie...ca de fapt pensionarii muritori de rand cu 700 lei o duc mai bine decat sarantocii astia cu 10.000 lei pensie

                  Comment


                  • Ce ordonanta pregateste psd pe sub masa.

                    Comment


                    • nu-i secret, se stia de ea de cateva zile. oricum, faina treaba au facut, alianta psd-johannis, cand au repus in functie secretari de stat plecati din sistem cu demisie. adica nu mai vrei, pleci, dar dupa o saptamana esti numit din nou. pensie speciala+salariu. minunat sa lucrezi la stat, nu? si cum astia "bujetarii" sunt mai multi decat aia care dau cu sapa, vor vota in continuare cu aia care dau bani la bogati de la saraci. un fel de anti-robin huzi niste cacati, toti, aia ca-s hoti, ala ca n-are cohones sa le dea la gioale hotilor...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • si cam asa definim PSD-ul si marele guvern supus boierimii:
                        Linia de cale ferata Ilva Mica - Rodna Veche din judetul Bistrita-Nasaud a fost redeschisa cu mare fast de catre Ministerul Transporturilor impreuna cu un "sobor de oficialitati", desi este "in stare stare profunda de degradare, nereparata substantial din epoca locomotivelor cu aburi, pe care se circula cu 30-35 km/h si pe care 21 de kilometri se parcurg ca acum o suta de ani, in 49 de minute", informeaza Asociatia Pro Infrastructura. "(...)nu este acceptabil ca terasamentul unei cai ferate sa fie napadit de buruieni, ca in secolul 21 semafoarele cu palete isi au locul la muzeu si, eventual, ca in 1939 trenurile faceau pe linia aceasta (pe care dumnealui tocmai a "inaugurat-o") 37 de minute", mai scrie API.

                        Adevarul este...romanii au multe calitati...pacat ca inteligenta nu-i una dintre ele....prin urmare... baga botul si uita...

                        Comment


                        • printre caliitatile pe care nu le au ar mai fi si cinstea si demnitatea. in rest, ar fi de toate: smecherie, hotie, mandrie. toti is mandri, ca-s olteni, banateni, ardeleni, dar populatia in ansamblu e de rahat. dau pe-afara hotia, mandria si prostia...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Romanul isi alinta copilul de mic: 'oțu lu' tata!

                            Comment


                            • Mdea...pe noi ne amuza cand copilul face cate o boancana...si ne incanta (adica sparge, fura, sterpeleste)...dar nimeni nu se oboseste sa-i explice de ce nu bine...o natie de necvilizati

                              Comment


                              • Nu doar ne amuza, ne face si mandri, ca popor, ca al nostru urmas "se descurca".
                                Cert e, ca printre atatea milioane de hoti, trebuie sa ai ceva aptitudini asemanatoare ca sa poti supravetui.
                                De aia nu se va promova cinstea si corectitudinea, ca esti mancat daca incerci 100% varianta asta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google