Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fane, noil legi ale justitiei te ajuta? Parca aveai ceva de care sa scapi, la cat le-ai sustinut.

    Comment


    • Originally posted by Silviu View Post
      ...
      E bine ca-ti ceri tie scuze dar ...
      Cand ceri scuze inseamna ca vrei ca cineva sa se scuze fata de ce ti-a gresit.

      Originally posted by mr.K View Post
      Fane, noil legi ale justitiei te ajuta?
      care este ele? Care este cele 70000000000 de amendamente? La ce?

      Comment


      • Amendamentele s-au respins in 0.33 secunde.
        Numai pezede are dreptul da propuna legi, ailalti trebuie doar sa fie de acord cu ele.

        Comment


        • Originally posted by Fanez View Post
          Cand ceri scuze inseamna ca vrei ca cineva sa se scuze fata de ce ti-a gresit.
          Bine @Fanez. Mai bine las-o cum era initial.

          Originally posted by Fanez
          care este ele? Care este cele 70000000000 de amendamente? La ce?
          Daca PSD nu modifica regulamentul poate aflam si noi ce e cu ele, dar asa nu mai aflam nimic.
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • Fane, nu mi-ai raspuns la intrebare. am intrebat ceva, ai raspuns altceva.
            Ca veni vorba de eficienta la servici si program de lucru, in codul muncii scrie ca ai voie sa lucrezi peste program, daca ti se cere. ca la noi nu-i ca la primarie, program 8-15, vin la 9, beau cafa pana la 10, la 11 incepe pauza de masa, la 13 se termina pauza de masa, la 14 vin aia cu matura si la 14:30 plec acasa. io din 8 ore la munca, vreo 5-6 muncesc efectiv si legea nu-mi da posibilitatea sa imi stabilesc salariul. iar daca e despre competente, cred ca as putea face jobul a cel putin juma'te din smecherasii astia fani ai social democratiei, pe cand ei, sa faca jobul meu...cam nu.
            ca sa-ti raspund referitor la "cacarau"...cand a fost aliat cu jegurile din psd, a fost cel mai bun prieten, asa-i? asta denota caracterul omului si cu asta am cam zis totul.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Cred ca aproape nici un postac PCR nu-i capabil sa aibe un job calumea...unde trebuie sa faca ceva pe bune.

              Comment


              • Adica, daca, nu mai.... am inteles 700 de amendamente la ce, n-am inteles. Care or fi alea 700, la virgula, la exprimare, la 3 legi 700 de amendamwnte? Care este ele?

                Originally posted by bolovan View Post
                Cred ca aproape nici un postac PCR nu-i capabil sa aibe un job calumea...unde trebuie sa faca ceva pe bune.
                Ca bine zici. "Cum le zici matale bobocule, mai rar cineva!" (Caragiale).
                Last edited by Fanez; 14 December 2017, 15:54. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • @Fanez...se pare ca nu te-ai prins...te-am supra apreciat.

                  Comment


                  • @bolovan, el se prinde tot timpul dar cum `reda realitatea cu ironie`, tot timpul, noi trebuie sa intelegem ce vrea defapt sa exprime.

                    Trebuia sa intelegi asta deja, a repetat-o de cateva ori pe diferite thread-uri.
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      Fane, noil legi ale justitiei te ajuta? Parca aveai ceva de care sa scapi, la cat le-ai sustinut.
                      Am donat "balta brailei", mostenire de la tata lu' bunicu' lu' varu' lu' mamaie a lu' stranepotu' lu' fratele lu' sor'sa. Neam cu verii lu' cumnatu'!

                      Originally posted by Silviu View Post
                      ...

                      Trebuia sa intelegi asta deja, a repetat-o de cateva ori pe diferite thread-uri.
                      Fiecare in ritmul lui.

                      Originally posted by mr.K View Post
                      ...
                      Numai pezede are dreptul ....
                      Exact. Te-ai prins si tu?

                      Originally posted by Seba View Post
                      Fane, nu mi-ai raspuns la intrebare. am intrebat ceva, ...
                      ...nu-i ca la primarie, program 8-15, vin la 9, beau cafa pana la 10, la 11 incepe pauza de masa, la 13 se termina pauza de masa, la 14 vin aia cu matura si la 14:30 plec acasa....
                      ca sa-ti raspund referitor la "cacarau"...cand a fost aliat cu jegurile din psd, a fost cel mai bun prieten, asa-i?...
                      1. La care n-am raspuns?
                      2.La "privat" te duci la 10, iei pauza de la 12 la 14 si la 16 esti epuizat, mai muncesti pana la 18 si ai 10 ore de munca.
                      3. Cand a fost? Cacarau a fost in psd? Bfuuuuaaaaa!
                      Last edited by Fanez; 14 December 2017, 16:09. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Originally posted by Fanez View Post
                        Am donat "balta brailei", mostenire de la tata lu' bunicu' lu' varu' lu' mamaie a lu' stranepotu' lu' fratele lu' sor'sa. Neam cu verii lu' cumnatu'!

                        ...
                        Belina n-ai mai apucat s-o donezi, ca si-a donat-o altu'!

                        Comment


                        • Belina e a lu' dragnea, nu ma bag.
                          Te bagi tu peste chirica ta?
                          Nici eu peste dragnea mea.
                          Last edited by Fanez; 14 December 2017, 16:19.

                          Comment


                          • Diferenta intre cei ca mine si pezedisti e ca, eu platesc, nu-mi "donez".

                            Comment


                            • Diferenta intre cei ca mine...
                              eu platesc, nu-mi "donez".
                              Exact. Morman.

                              Comment


                              • Exact. Sunt fraier, dau bani, nu ca pezedistii.

                                Si tot cs un fraier, muncesc. Nu ca pezedistii.

                                Ce inseamna munca in alte tari.
                                Azi, cazul unui fotbalist.

                                Adrian Petre (19 ani), fosta senzație a celor de la UTA, în prezent la Esbjerg, a vorbit despre trecerea de la fotbalul românesc la cel danez, dezvăluind cum a reușit să se acomodeze în Danemarca.


                                "Trecerea de la Liga 2-a din România la cea din Danemarca a fost destul de complicată pentru mine. Nu am reuşit să mă impun de la început acolo, e diferenţă mare de antrenamente, pre*gătire, mentalitate.

                                În primele cinci meciuri, am înscris un singur gol şi am trecut pe bancă şi chiar am stat în tribună la două jocuri. Dacă nu dai randament, pe antrenor nu îl interesează numele tău, suma de transfer, nu contează nimic. Atunci am realizat că trebuie să muncesc mult mai mult, să-mi schimb modul de a gândi şi am revenit cu cinci goluri în patru meciuri.
                                Astia nu-s de acord cu pezede.
                                Bloomberg, despre Romania: Cea mai rapida crestere economica din UE mascheaza cea mai mare saracie
                                Conform datelor publicate marti de Eurostat, in Uniunea Europeana, 16% din populatie (75 de milioane de persoane) suferea anul trecut din cauza deprivarii materiale si sociale, cea mai ridicata rata fiind in Romania (50%) si Bulgaria (48%).

                                Potrivit Eurostat, persoanele care se confrunta cu deprivarea materiala nu au mijloacele necesare pentru cel putin cinci puncte din aceasta enumerare: cheltuieli neasteptate, o saptamana de vacanta in fiecare an departe de casa, evitarea restantelor (la plata creditului ipotecar, a ratelor, a chiriei si a utilitatilor), la fiecare doua zile o mancare cu carne, sau echivalentul vegetarian, mentinerea locuintei la un nivel de incalzire adecvat, o masina/camioneta proprietate personala, schimbarea incaltamintei, imbracamintei si mobilei uzate, bani de buzunar (cheltuirea saptamanala a unei sume mici de bani pentru sine), activitatile de recreere in mod regulat, iesire cu prietenii cel putin o data pe luna, conectare la internet.
                                Important e ca tara e pe un drum bun. Bun pentru corupti.
                                Pe viitor procurorii si judecatorii or sa fie ei anchetati daca incearca sa deschida un dosar unui parlamentar.
                                Last edited by mr.K; 14 December 2017, 21:11. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google