Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mie Tudose imi devenise simpatic in ultima vreme, pentru ca n-a vrut sa-si asume legile justitiei.
    Last edited by mr.K; 15 January 2018, 22:48.

    Comment


    • Pai normal ca-l dau jos...pentru ca nu mai este 100% obedient marelui conducator. Dupa cum spuneam...PCR-ul nu a disparut, s-a redenumit in FSN, ulterior in PDSR si acum PSD...dar in realitate...tot PCR este

      Comment


      • Unde naiba citești tu știrile de ai impresia asta falsă? N-a spus nimic rău despre aceste legi. Deci sunt bune, înțeleg.

        În ceea ce priveşte discuţiile legate de subordonarea viitoare a Inspecţiei Judiciare, Tudose a apreciat că este nevoie de o subordonare dublă. ”Cel mai bine este să fie un organism total independent, dar nu poate să apară, aşa, din spuma mării... Cineva trebuie să-l numească, iar astfel capătă un fel de autoritate aupra celor numiţi (...) Cine garantează că în timpul mandatului niciunul nu o ia raza? Trebuie să existe o modalitate de control. Unde este acest organism? Iată de asta cred că este bună o dezbatere largă. Eventual, cu o cheie dublă, ca la valiza atomică unde sunt doi ca să fie siguri că nu o detonează un nebun”, a spus prim-ministrul.

        În ce priveşte răspunderea magistraţilor, premierul s-a declarat partizan al unei legi pe această temă. ”Într-o anumită formă, da. Nu în ideea de a le pune hăţ, dar nici în ideea de a face oricine orice oricui, fără să răspundă nimeni sau să răspundă statul pe baza deciziilor CEDO. Un pic de asumare a răspunderii trebuie, dar să nu faci din această răspundere a magistraţilor un căpăstru pentru justiţie”, a mai spus Mihai Tudose.

        Comment


        • Eu sper sa se ajunga la alegeri anticipate...si PCR-ul sa nu mai intre in parlament deloc...

          Comment


          • Cristian Rizea, un infractor bine lipit de șefii SRI, a afirmat despre mai multi social-democrati că sunt ofițeri acoperiți:

            „Sper sa-i elimine in primul rand pe acoperitii din PSD: domnii deputati Mihai Tudose, Gabriel Vlase, Georgian Pop, Marcel Ciolacu si mai sunt vreo 2-3, unii chiar primari de sector. Si credeti-ma ca stiu bine ce vorbesc.”

            Contactat imediat de redactorii “Obiectiv - Vocea Brăilei”, Tudose a confirmat că are de gând să îi ceară socoteală lui Rizea pentru afirmaţiile făcute.

            “Eu n-am nicio problema cu nimeni, dar nu am încotro. Chiar nu am. El a făcut declaraţia la intrarea în mini-vacanţă, astăzi (n.r. - ieri) e prima zi după vacanţă... În seara aceasta mă văd cu avocatul. Aşa că, din punct de vedere teoretic, da, îl voi da în judecată. Încă nu e depusă plângerea, dar e ca şi depusă”, a declarat Tudose.

            Cristian Rizea nu a fost impresionat de această amenințare.

            “Am văzut că 2 dintre cei nominalizaţi de mine în postarea cu ofiţerii acoperiţi au declarat că mă vor da în judecată! Aştept cu nerabdare şi îi anunţ că vor avea o mare surpriză!”, a mai postat Rizea pe pagina personală de Facebook.

            Comment


            • Psd-isti vocali de anul trecut au băgat capul la cutie. Boborul a votat și girat acest circ timp de 12 luni. Rușine România.

              Comment


              • Hehe! Tudose vrea sa fie el dictatorul, fiecare vrea sa fie "dictatorul"... hai niste alegeri anticipate platite de it-isti si soros si de usr si de hastag, ca sa vedem ca iese tot pezedeaua piua intai! Ce m-as mai
                Problema este ca platesc oamenii care muncesc. Nu soros, nu hastag, nu pnl, nu usr, nu pnl, nu dna. Plateste omul de rand.

                Comment


                • Un om cinstit cu jumătate de norma și cu salariu minim pe economie angajat la stat pe luna ianuarie va lua 285 lei net. Ți se pare corect Fane?

                  Din cauza guvernării de stânga și votanților Psd-isti.
                  Last edited by aris86; 15 January 2018, 23:21. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Ai perfecta dreptate...prin urmare...nu-i doare pe PSD-sti...ca dara nu ei platesci. Doar ca le este teama ca poate lumea care plateste impizite...si mai si muncesc in tara asta vine la vot...si atunci PA PSD....cine are minim doua clase...nu prea ii voteaza...si nici care si muncesc...si n-au doctrina comunist-stalinista in sange nu-i voteaza.

                    Comment


                    • Originally posted by gecmc94 View Post
                      Unde naiba citești tu știrile de ai impresia asta falsă? N-a spus nimic rău despre aceste legi. Deci sunt bune, înțeleg.
                      Sunt bune sa fie trecute prin parlament.

                      Insasi Androneasca cica i-a reprosat lui Tudose in Cex faptul ca n-a vut sa dea ordonante de guvern pentru a aplica imediat prevederile legilor rusinii in justitie.
                      In parlament dureaza, mai e nevoie si de decret prezidential.

                      Ai lipsit la sedinta aia de partid, tavarişci.

                      Comment


                      • Premierul Japoniei în vizita în România. Maine se prezintă la Palatul Victoria, bate la ușă și ii deschide mustăciosul ca pe Tudose l-a trimis la plimbare.

                        Comment


                        • Aris, se va rezolva și anomalia asta.
                          Totuși, acest lucru se poate modifica în perioada următoare, având în vedere faptul că parlamentarii urmăresc corectarea acestei situații, prin respingerea Ordonanței de Guvern care obligă angajatorii să achite mai mult pentru contribuțiile la pensii (CAS) și sănătate (CASS) pentru salariații plătiți pentru un timp de muncă parțial.

                          Companiile cu salariați cu normă parțială sunt obligate să achite, în prezent, contribuții majorate pentru CAS și CASS, potrivit Ordonanței Guvernului nr. 4/2017. Astfel, angajații încadrați cu normă parțială sau cu plata în acord care câștigă lunar sub 1.450 de lei vor plăti contribuțiile amintite anterior la nivelul salariului minim brut pe economie.

                          Totuși, această situație este pe cale de a fi rezolvată în Parlament, având în vedere că senatorii au adoptat în luna decembrie a anului trecut un proiect de lege ce prevede respingerea Ordonanței Guvernului nr. 4/2017. În acest caz, forul decizional este Camera Deputaților, ei fiind cei care vor avea votul decisiv.
                          Vi s-a spus asta în sursele de informare pe care le urmăriți? Dacă nu, este o banală manipulare.

                          Comment


                          • Deocamdată OUG este în vigoare și câțiva colegi au fost înștiințați ca vor primi 285 de lei pe luna ianuarie, asa ca lasă gargara ieftina.

                            Comment


                            • Pai in pezede numai gargara conteaza, care latra mai tare e cel mai bun, nu conteaza ca latratul nu se sprijina decat pe presupuneri.

                              Premierul Japoniei în vizita în România. Maine se prezintă la Palatul Victoria, bate la ușă și ii deschide mustăciosul ca pe Tudose l-a trimis la plimbare.
                              Cine, nenea ala fost tractorist din Teleorman care si-a tras pe bani o diploma? Pai ala va primi mai putin respect de la japonezi decat un capac de toaleta.
                              Japonezii nu discuta decat cu lideri, nu cu surogati.
                              Last edited by mr.K; 15 January 2018, 23:41.

                              Comment


                              • E tare nervos daddy, ii tremura vocea și gesticulează.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google