Protectii Aripi Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    @tzony_18 ar fi bine sa speli cu detergent de vase (deoarece si degreseaza) apoi stergi bine bine si le lipesti.

    Comment


    • #32
      Neaparat sa fie bine uscata zona, altfel iar se dezlipesc.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #33
        baieti , mi-am luat banda dublu adeziva 3M . Cei de la dacia mi-au montat dar le-au montat aiurea rau de tot, s-au dezplipit ( vizibil ) doua protectii, am facut poza dar nu o mai gasesc. vreu cateva sfaturi de la voi. zilele astea vreau sa le lipesc cu banda aia. cand sa spal masina: inainte sa le dezlipesc sau dupa ? cum le dezlipesc? nu afecteaza vospeaua ? cat sa tin presat dupa ce le lipesc ? sambata sau vineri fac operatiunea . astept raspunsurile voastre.

        ps: scuzati intrebarile stupide dar nu vreau iar sa raman cu ele dezlipite iar
        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

        Comment


        • #34
          Le dezlipesti usurel, speli masina, cureti bine locul unde au fost lipite protectiile, lasi sa se usuce (nu pune pe ud ca nu prinde), apoi pui din nou protectiile.
          Nu afecteaza vopseaua.
          Vezi ca in supermarketuri sunt benzi dublu adezive "de putere", odata lipite tre sa tragi zdravan de ele ca sa se dezlipeasca, care rezista la nu stiu cate zeci de kilograme forta.
          Bafta!
          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

          Comment


          • #35
            topcat, eu am luat banda adeziva ( pe care parca nu scrie nimic dar tanti aia de la magazin asa a zis ca e ) ) din magazinul de piese auto de pe pietonalul Transilvaniei, langa denis si fidelio 10 lei...o fi buna ?
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • #36
              Daca banda e 3M o lipesti pe protectie si apoi cand pui protectia la locul ei, o presezi pe toata suprafata, nu e nevoie sa aplici o forta mai mult timp pe ea, se lipeste bine.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #37
                ok multumesc!
                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                Comment


                • #38
                  Salutare !
                  Azi am montat protectiile aripi si ma gandeam ca la cele spate sa pun niste silicon din acela rosu (care se foloseste ca etansiere pt ponmpa apa, capac tacheti etc) pe interiorul aripii, pe muchia acesteia ?
                  A incercat cineva ?

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google