Campionatul Mondial De Fotbal Din Africa 2010.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu consider reclama penibila si rusinoasa pentru ei,sincer!merita din plin faza din reclama aia!asa este,nu au mentalitate,sunt baieti crescuti la tara majoritatea,poate au avut si lipsuri iar acum cand au dat de ceva bani se cred burici....nu e in regula,nu au un psihic bun,importanta este masina sau femeia,clubul si nu cariera,faima si rezultatele,ce ramane cu adevarat dupa el ca fotbalist....cum a facut si mutu,nu a reusit sa faca fata ispitelor de tot felul si acum trage cu varf si indesat!imi pare rau pentru talentul lui!
    imi pare rau si de serbia,am vazut ca a iesit ultima in grupa,aveam incredere ca vor face o figura frumoasa!

    Comment


    • Se pare ca nici italienilor nu le-a priit aerul din Africa! Au plecat si ei acasa dupa ce au terminat rusinos grupa pe locul 4. O rusine ar mai fi Spania. Acum sa vedem ce va face cu Chile. Multe echipe "mari" s-au dovedit a fi un mare fas, le-au scos aerele de vedete din cap astia mai mici!

      Comment


      • haide pa si Italia.
        next ?

        Comment


        • Oricum n-am putut suferi vreodata penibilii si cersetorii astia de italieni. Pacat de Danemarca.
          Macar de ar ajunge Olanda undeva, sa depaseasca stadiul de eterna speranta.
          Finala pe care o vreau ar fi Germania-Olanda si chit ca tin cu Germania, sa castige si olandezii astia o data.

          Comment


          • A mai iesit o "vuvuzela" - Anglia
            Alles Gute
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • din pacate ambele meciuri de ieri au fost decise in mare masura de greseli mari de arbitraj. Asta e motivul pentru care as dori introducerea probei video, fotbalul a ajuns la o viteza superioara capacitatilor de perceptie a arbitrilor.
              sigpic

              Comment


              • Nu ma deranjeaza ca Germania sa execute Argentina si din 3 greseli de arbitraj. Dar probabil o va elimina si fara arbitri. Bye bye England, don't cry for me Argentina.
                Deutschland über alles!

                Comment


                • Eu o spuneam ca si spectator neutru. Imi este indiferent cine castiga atat timp cat eu vad meciuri frumoase si corecte de fotbal. Recunosc ca in acel meci am tinut cu Anglia si poate de asta am ramas cu un gust mai amar decat trebuia. Daca se acorda acel gol si castiga "nemtzia" era ok, dar atat timp cat au beneficiat de un avantaj destul de mare eu nu o pot considera invingatoare meritorie ( valabil si pentru Argentina ).
                  sigpic

                  Comment


                  • Mai rau imi pare de Mexicani. Au aratat determinare si un fotbal frumos. Poate ca acele erori ar fi facut cumva diferenta dar totusi, la 4-1 pt Germania si 3-1 pt Argentina e cam greu de anticipat cum ar fi evoluat situatia in maniera ideala.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • @ darksid3 : e usor sa dai goluri pe contraatac cand celilalti sunt cu toata echipa la tine in careu ;)

                      Eu nu am zis ca Germania si Argentina nu ar fii castigat. Dar cum crezi ca era moralul mexicanilor cand din greseala pe monitorul de pe stadion s-a dat reluarea golului lui Tevez si au vazut ca au fost furati?
                      sigpic

                      Comment


                      • Adevarat, Mexicul la fiecare participare a aratat fotbal adevarat, fara a fenta sportul asta. Dar n-au avut bafta dupa grupe, iar in '86 la ei acasa cred ca au ajuns prin sferturi, dar au dat tot peste RFG su au pierdut greu, la penalty-uri.

                        Bravo Mexic, as vrea sa vad jucatorii nationalei Romaniei punand atat suflet in fiecare meci.

                        Comment


                        • S-a vazut ca au fost foarte iritati. Oricum e greu sa anticipezi hazardul. Daca fix la golul ala (cel validat si cel nevalidat) s-ar fi oprit scorul, da, s-ar fi putut da vina strict pe arbitraj, altfel e greu de facut o schema, poate ailalti s-ar fi indarjit si mai tare, n-ai de unde sa sti.
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Din ce am citit in ziar pe monitorul stadionului s-a dat reluarea si de aia erau aia toti gramada peste tusier. Au vazut si argentinienii reluarea si s-au dus acolo sa nu reuseasca mexicanii sa il faca sa se razgandeasca si asa s-a ajuns la gramada aia spontana si aia de la sf primei reprize. Daca ne luam dupa scorul final poti spune ca nu a influentat, dar la 2-2 sigur englezii nu atacau si cu fundasii si in mod cert mexicanii ar fii reusit sa se concentreze mai bine(poate nu aparea nici greseala aia stupida de la golul 2).
                            In fine, asta e, meciurile s-au terminat, nemtii si argentinienii merg mai departe, "restul e discutii".
                            sigpic

                            Comment


                            • Eroarea arbitrului la faza aia a fost capitala, mai ales ca si asistentul ii confirmase ca a fost offside. Eu am vazut meciul cap-coada.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Parerea mea, cel mai naspa meci: Paraguay-Japan...brr, shit!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google