Campionatul Mondial De Fotbal Din Africa 2010.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by CataFOF View Post
    nu`ti dau dreptate aici , elvetia sa baricadat in poarta la fel cum a facut inter cu barca in semifinale UFC.
    .
    Mda, nu spun ca n-ai dreptate.
    Dar iti dau un exemplu: optimi de finala in Italia '90:
    Brazilia-Argentina 0-1. Dupa ce Brazilia era mare favorita, Argentina se calificase din grupa Romaniei de pe locul 3. Brazilia a avut 3 (trei) bare!!! De ajuns o pasa Maradona, gol Caniggia. Si uite asa Brazilia a plecat acasa iar Argentina a ajuns in finala.
    Statistica tine minte rezultatele, nu meciul in sine. Tot neputincioasa e Spania. In sensul ca vad ca nu se mai descurca nici cu echipele pe care le cunoaste, din Europa.

    Comment


    • #62
      Dupa parerea mea pana cum e cel mai slab CM pe care l-am vazut! Fara jocuri spectacculoase, faze de poarta ioc, joc doar la mijlocul terenului. Sper ca de acum sa-si de-a drumul si sa vedem ceva fotbal ca is cam dezamagit de jocul tuturor echipelor.
      Glory. Glory Man United!!!!United We Stand!!!!!!

      Comment


      • #63
        Pai cum am mai zis, o sa ma uit de acum la fiecare CM incepand mimimum cu al 2-lea joc din grupe, eventual cu ultimul, ca atunci e care pe care.
        Si ca sa fie nivelul mai ridicat, sa participe si Hondurasul de exemplu la calificari in Europa, poate asa se califica si Romania. Cu echipe ca Honduras, Chile, Africa de Sud ce spectacol vreti?

        Comment


        • #64
          doar nu vreti din primele meciuri spectacol , eu zic din al 2-lea meci din grupe va incepe nebunia...
          si eu vreau spectacol...doar e din 4 in 4 ani , dar cu siguranta va fi , mai ales in fazele superioare.
          Cris , hai sa vorbim la prezent , ca din trecut sunt foarte multe exemple , mai ales ale nationalei noastre....sa nu comparam.

          Comment


          • #65
            Cata, de prezent era vorba, doar ca istoria se repeta: Spania-Elvetia '10 =Brazilia-Argentina '90 0-1, cu primele echipe atacand tot timpul si cu cele secunde inscriind un gol. Spania de grupe va trece probabil 90%, dar sa nu dea de vreo nuca mai tare pe care nu o stiu, ca e gata maioneza, s-a taiat. Cum nu merg Xavi sau Iniesta, e nasol de ei. Ca un motor prea complicat, e superior unui simplu, dar posibilitatea defectiunii apare muuuult mai des. Ca o paralela, un diesel de pe Golf 1 si unul de pe Golf 6, nu merg ambele bine cu motorina din galeata.

            Comment


            • #66
              nu vi s-a parut ca elvetia de aseara aducea un pic cu generatia noastra de aur? precisa in aparare si letala pe contraatac

              Comment


              • #67
                Cam asa ceva, si noi bateam Spania pe unde o prindeam.
                S-au dus vremurile, acum ne bat toti pe unde ne prind.

                Comment


                • #68
                  frumos meci , bravo argentina...

                  Comment


                  • #69
                    Cat s-a terminat ?
                    9! 9! 9!
                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      sunt foarte fericit ca s-a confirmat ceea ce spuneam inainte de inceperea campionatului mondial,spania nu e echipa care sa castige trofeul,o sa urmeze argentina si brazilia pe lista dezamagirilor voastre,chiar daca argentina a batut acum coreea de sud cu 4-1...nu ii vad bine nici pe ei nici pe brazilieni!merg pe mana germaniei!eu tin cu italia dar nu cred ca mai au sanse nici astia...nu mai e fotbalul ca acum 5-10 ani

                      Comment


                      • #71
                        mai dute ma cu germania ta , ai prins drag de ea de cand au plecat acum multi ani romales astia ai nostri acolo...

                        Comment


                        • #72
                          nu,nu-i suport!dar eu asa cred,dupa cum joaca argentina/brazilia/franta/spania/italia.....germania are prima sansa!sunt sigur ca cele de mai sus nu au sanse pentru ca nu joaca nimic...din nimereala sa ajunga in finala!ma duc pana la casa de pariuri sa bag 100 ron pe nemti ca aduc cupa in patria BMW-ului!

                          Comment


                          • #73
                            si cum ai dedus tu ca germania joaca ceva ? doar prin prisma celor 4 goluri cu descultii din australia ?
                            asa si argentina a batut cu 4-1 coreea de nord...si daca ai vazut meciul , coreea chiar a pus probleme...la 2-1 au avut cateva sanse de egalare.
                            ai rabdare , ai vazut dabia un meci al germaniei , de acuma sa ii vad ce pot.

                            Comment


                            • #74
                              Urmeaza franta in seara asta. Sper sa se califice in optimi exact asa cum ne-am calificat noi la cm 2010. Pa pa Franta! Ne vedem in preliminarii! Hai argentina!

                              Pentru franta s-a cam terminat. Asta e! Bafta celorlalti.
                              Last edited by Alin0007; 17 June 2010, 23:07. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • #75
                                Da...Franta pleaca acasa. Mi-a placut comentatorul : "Nu e pentru cei care pacalesc fotbalul"...adica francezii
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google