Cine A Facut Sport Si Ce Sport?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Am facut si eu 5 ani rugby. de la 15 la 20 de ani si m-am lasat din pacate. am fost nevoit sa plec din tara din cauza crizei. sper cand ma intorc in tara sa ma reapuc

    Comment


    • #32
      11 ani de handbal am facut iar acum doar de pasiune in campionatul municipal de vro 3-4 ani
      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

      Comment


      • #33
        vreo 2 ani de basket, si inca vreo 3 de fotbal....plus alergari dim ineata, seara. De cand a aparut "pacostea" mi-e lene sa si urc scarile
        ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
        ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

        Comment


        • #34
          La 14 ani am descoperit "culturismul" . Am inceput sa merg la o sala mai micuta din Pitesti,dar era printre cele mai bune,am facut 2 luni acolo,din cauza unui prieten mai neindemanatic am avut un mic accident acolo si nu m-am mai dus.Prin august ,acelasi an(2010) s-a mai deschis o sala la mai putin de 100m de casa mea si am incercat acolo,dand chiar peste unul din instructorii de la fosta sala,un instructor super dupa parerea mea ,insa multi prieteni ai mei care merg cu mine la sala nu il apreciaza deloc pentru ca la inceput este cam insuportabil,asa mi s-a parut si mie la inceput si nu il suportam deloc,insa acum mi-am dat seama ca ce zice el zice bine si ca este cum am mai spus SUPER . Cam din august pana acum am mers cu vreo 3 luni pauza in total . Imi place foarte mult acest sport,cand am avut examenul acela pentru intrarea la liceu eram intr-o perioada foarte buna,insa cum venea examenul am mai amanat putin antrenamentele vreo 2 luni si am slabit,am inceput din nou in vacanta iar pana acum am mai si crescut chiar. Cam atat,alte sporturi...Am mai practicat tenis de camp un an jumate ,innot 2 veri ) fotbal ca am un an (la un club ma refer) , insa din acestea nu mai practic nici macar in timpul liber vreunul,doar innotul pe timpul verii la bazin ) De fotbal m-am lasat de tot,m-am plictisit de el,iar tenis nu am cu cine.

          Cat despre culturism,acum o perioada ma gandeam sa ma apuc serios si poate chiar sa particip la concursuri si sa fac performanta din asta,dar mi-am dat seama ca sus la sportul asta se ajunge foarte greu si nici nu se castiga foarte bine ca la fotbal sau alte sporturi..Asa ca ,acum fac doar pentru mine.

          Comment


          • #35
            de 7 ani sunt intr-o continua miscare; in tot acest timp am reusit sa imbin antrenamentul cu greutati cu kickbox, box si jiu-jitsu. asta e partea serioasa a vietii pana acum, in rest am fost activ mereu, jucand tenis de camp de la 9 ani si pana in prezent, volei in liceu.
            in general caut noi provocari in ceea ce priveste antrenamentele, constant incerc sa-mi depasesc limitele, sa stabilesc noi recorduri personale, sa ma intrec pe mine insumi

            Comment


            • #36
              Am 14 ani si de 7 luni m-am apucat de box.. Am participat la diverse competitii unde am castigat premii. Dar la inceput a fost mai greu.. Antrenamentul dur si primele meciuri la mine s-au terminat cu ringul plin de sange din cauza nasului.
              Acum de curand am castigat medalia de bronz la finala campionatului national de box care a avut loc in Rm. Valcea

              Comment


              • #37
                6 ani de baschet in echipa liceului si a facultati dup-aia m-am pus pe lenevit, mai joc ocozional

                Comment


                • #38
                  Buna ziua. Ma numesc Marius , am 36ani . Sunt profesor de educatie fizica si am practicat toate sporturile de echipa (fotbal, handbal, baschet, rugby, volei mai putin) si nu numai. Ma pasioneaza sporturile nautice si sunt un impatimit al pescuitului la feeder. Momentan joc fotbal la o echipa de amatori (Mega profesorii), suntem inscrisi intr-o competitie de fotbal pe teren sintetic. Pescuitul este o pasiune pe care o am de la varsta de 6ani si la care nu voi renunta in ciuda faptului ca aici in zona la mine nu prea mai sunt balti unde sa mergi. Va doresc o zi buna .

                  Comment


                  • #39
                    Planorism din anul 1997. Cei care aveti intre 16-22 ani puteti face acest sport gratuit in cadrul Aeroclubului Romaniei. Este un sport deosebit, un sport al curajului.
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Multa lume a facut sport, treaba e cine mai face, sedentarismul este in floare, burtile atarna.

                      Comment


                      • #41
                        E lumea comoda. . Din păcate

                        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • #42
                          dupa ce m-am lasat de atletism am pus 20 kg .am sa ajung sa-mi duc burta cu roaba.nici sa merg pe jos nu mai stiu.cu masina merg si pana la colt.
                          Welcome to the Club, We Have Jackets !

                          Comment


                          • #43
                            fiecare face sport cum poate si daca ii mai permite sanatatea.....
                            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by MihaiiahiM View Post
                              Planorism din anul 1997. Cei care aveti intre 16-22 ani puteti face acest sport gratuit in cadrul Aeroclubului Romaniei. Este un sport deosebit, un sport al curajului.
                              Eu nu m-am oprit. Inca fac sport, adica inca zbor. Sper sa fac sportul asta pana la 70 ani. Doamne ajuta.
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by bear_mc View Post
                                Sala (inca ma mai chinui cu asta ) ) de vreo 2 ani si mai nou ma tenteaza un sport de contact dar sunt in cautari inca.
                                Cat de dur vrei sa fie acel sport de contact? Eu am inceput cu shotokan si mi s-a parut ca fac ... balet. Noroc ca si-a deschis Icu, fostul meu instructor, sala de kyokushin in Tecuci. Alta branza-n alta traista. Kyokushin e printre putinele "sporturi" in care efectiv inveti cum sa-ti schilodesti, la propriu, adversarii.
                                Asa ca vezi ce-ti doresti si unde ajungi!
                                Daca nimeresti intr-o sala de kyokushin mai bine uita-te sa vezi exact ce se intampla la antrenamente, atat la kata cat si la kumite, vezi cum/unde lovesc baietii pe acolo si apoi gandeste-te daca vrei asa ceva.
                                sigpic
                                Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google