Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by IancuMIC View Post
    Comentariile sunt de prisos, dupa un meci epic.

    Fara discutie!
    A fost un meci de "pus in rama".
    Keep walking...

    Comment


    • SIMONA HALEP, scrie istorie la French Open si va juca pentru a castiga primul Turneu de Grand Slam din cariera sa, dupa ce a invins in semifinala pe K Pliskova: 6-4, 3-6, 6-3.
      Asadar, sambata finala WTA Roland Garos 2017.

      Simona Halep-Elena Ostapenko.
      Last edited by IancuMIC; 8 June 2017, 21:18.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • De maine, toti romanii o vor duce mai bine, ca a ajuns Halep in finala.
        Sa vedem daca va castiga si finala, cat valoreaza mandria romanilor.

        Comment


        • Cineva pacilea zicea ca Simo e buna doar pe zgura. Am vazut ca si accidentata a fost buna pe "teren rapid". Castiga sa nu, e super tare.
          Daca pierde, cu siguranta vor fi multi care vor zice ca "aaa... car-mar, Simo e varza..." si alte etc-uri.
          Sa vedem meciul.
          Last edited by Fanez; 8 June 2017, 22:43.

          Comment


          • Sa speram ca de data asta castiga si primul turneu de Grand Slam.
            Hai Simona!

            Comment


            • Pare pregatita din toate punctele de vedere, pentru acest pas; a aratat din plin acest lucru, nu mai e nevoie sa insistam pe tema asta.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Originally posted by Fanez View Post
                Cineva pacilea zicea ca Simo e buna doar pe zgura. Am vazut ca si "accidentata" a fost buna pe "teren rapid". Castiga sa nu, e super tare.
                Daca pierde, cu siguranta vor fi multi care vor zice ca "aaa... car-mar, Simo e varza..." si alte etc-uri.
                Sa vedem meciul.
                1. RG e chiar pe zgura, deci remarca ta cum ca ar fi buna doar pe zgura nu are ce contracara, ca nu s-a calificat la Wimbledon in finala, suntem totusi la Paris. Deocamdata doar pe zgura a ajuns intr-o finala de grad slamn.
                2. Ti-am pus eu ghilimelele unde lipseau.


                Cu toate ca nu vad cu ce te ajuta pe tine ca un roman de origine machedona castiga un GD, sper totusi ca masina ta sa consume mai putin daca Simona ia RG. Sau sa se transforme in ce marca vrei tu.
                De aia or fi avand elevetienii toti bani, de pe urma performantelor lui Roger si Stan, a lui Hinghis.
                Last edited by mr.K; 9 June 2017, 08:32.

                Comment


                • Cum zice si nenea Iancu:
                  nu mai e nevoie sa insistam pe tema asta.

                  Comment


                  • Eu zic sa pui 500 de lei macar pe Halep la pariuri, daca ai asa incredere in ea.
                    Daca va castiga, te alegi si tu cu ceva, macar.

                    Comment


                    • Dupa ce am luat act de calificarea in finala French Open 2017 a romancei Simona Halep, as dori sa spun cateva cuvinte despre adversara acesteia; Jelena Ostapenko.
                      Surpriza la prima vedere, prezenta in finala a acestei tinere jucatoare. Daca avem in vedere winnerele din 6 meciuri, aproape 250, (cele mai multe din acest turneu), ca aceasta este castigatoarea Winbledonului la junioare in 2014 si detine doua titluri la dublu la Roland Garros, atunci succesul acesteia pare intr-un fel justificat. Si asteptat daca doriti.
                      In alta ordine de ideii, jocul acesteia, produs al scolii ex-sovietice este bazat pe lupta sustinut de o pregatire fizica exemplara si pe loviturile devastatoare de forehand, iar Ostapenko are in palmares multe rezultate bune pe zgura.
                      ...
                      Iata de ce Simona Halep are in J Ostapeko un adversar puternic, in fata careia va trebui sa-si foloseasca toata inteligenta si experienta pentru a contracara pregatirea fizica a "rusoaicei".

                      Maine Simona va lupta pentru a deveni noua regina de la French Open si totodata noul lider WTA.
                      Last edited by IancuMIC; 9 June 2017, 10:14.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Iar incepe sarada accidentarii...
                        "Simt in continuare dureri la glezna, dar nu ma intereseaza. Sunt in finala si este o mandrie. Am fost putin ingrijorata inaintea turneului din cauza problemei de la glezna pentru ca mi s-a spus ca ligamentul este rupt si nu stiam concret ce se intampla. Dar am vrut sa joc aici indiferent ce s-ar fi intamplat", a spus Simona intr-o conferinta de presa.

                        Comment


                        • Boss, eu am avut o glezna "accidentata" (entorsa a fost diagnosticul), dupa 3 ani, cand o solicitam, incepea sa ma doara pana cand ajungeam sa nu mai pot calca cu piciorul respectiv.
                          Vorba aia: "satulul nu crede flamandului".
                          Daca n-ai patit tu, nu iezista.

                          La ora 16 pe protv se difuzeaza finala.
                          Last edited by Fanez; 10 June 2017, 15:09. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Ce liniste pe aici!
                            A spart-o letona pe machidoanca!
                            Cum sa te bata aia?
                            Cum sa nu castigi RG cand toate favoritele erau acasa?
                            Cum sa nu profiti de lipsa Serenei, care o bate si cu o mana in ghips pe Halep?

                            Greu se va mai intalni cu sansa de a juca o finala de GS cu o jucatoare care nu e cap de serie.
                            Sansa vietii ei a ratat-o,

                            Comment


                            • Păcat, ca a dat cu piciorul la o asemenea șansă să câștige un Grand Șlam. Felicitări Ostapenco, la cat a ratat ma mir ca a reușit sa câștige, asta e, a noastră s-a înecat la mal, precum fotbaliștii.
                              Viata mere înainte, poate mai are vreo șansă la Wimblendon ca în 2014. Succes Simona!

                              Comment


                              • Ce pacat?
                                Ai pierdut tu ceva?
                                Pe mine nici daca pierde echipa nationala de futbol cu 7-0 in Polonia nu ma mai afecteaza.
                                Am alte treburi.
                                Eu ma uit la spectacol.
                                Sper ca Stan sa faca o partida mare cu Nadal.
                                Sper ca Ferrari sa invinga la Montreal.
                                Sportul s-a globalizat, nu e musai sa tii cu ai tai, care oricum sunt niste pierzatori din nastere.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google