Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Invatati sa suportati astfel de lucruri, ca de aceea suntem diferiti si suntem parte a UE.
    Depinde foarte mult, CUM spui anumite lucruri. Nu e cazul sa dezvolt.
    Oricum, romanii au o placere canibalica in a-si demola valorile.
    ...
    Pai, avem o jucatoare in top 10 WTA de catva timp. Atat avem, despre asta vorbim; cand nu vom mai avea, ne vom uita peste gard sa aplaudam pe altii.
    Repet; in momentul asta Simona nu poate ocupa locul 1, pentru ca jocul sau nu-i permite asta. Sa o facem de rahat pentru asta? sau sa o jignim? Ti se pare corect, de caracter, acest lucru? Ne datoreaza, noua ceva? A sponsorizat-o cineva de aici, sa faca performanta?
    Libertatile astea de exprimare au si ele un cost. Poti spune orice, dar sa nu te astepti la respect pentru toate astea.
    Last edited by IancuMIC; 12 July 2017, 11:19.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Originally posted by Gozmin View Post
      Nu uitați și de dreptul de a vorbi liber, respectiv de a opina ceea ce consideram la un moment dat
      In anumite limite. Defapt aici e problema: unii inteleg gresit anumite drepturi.

      Originally posted by Gozmin View Post
      Parerea mea este parerea mea si trebuie respectata la fel ca a voastra.
      Respectata, da, dar nu neaparat trebuie si acceptata. E o diferenta de nuanta.

      Trebuie si tu sa intelegi ca nu e impetuos necesar ca ceilalti sa-ti si accepte opinia.

      Originally posted by Gozmin View Post
      Eu m-as gandi de 2 ori cand as spune ca aruncam cu noroi. Exact asta faceti unii dintre voi cu colegii de vorba.
      Daca citeai toate discutiile intelegeai ca nu ma refeream de fel la tine.

      Tu ai avut o atitudine decenta, chiar daca critica, ceea ce este ok.

      Încă o dată, cum rămâne cu liberatea de exprimare ? Mai e valabil aici, fără să o iei la mumu ?
      E valabila cu anumite restrictii. Liberatatea de exprimare nu este universal valabila, daca e sa filozofam pe aceasta tema.
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • Despre ce rahat și jigniri vorbiți stimate coleg IancuMic ? Eu am spus ceva iar voi ati atacat ca la Antena 3. Sa intorc si celalalt obraz ?
        Hai sa terminam cu prostiile...
        Last edited by Gozmin; 12 July 2017, 11:53.
        Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
        sigpic

        Comment


        • N-ai inteles nimic.
          Vorbeam la modul general, in care a fost tratata Simona Halep, pe acest topic. Ti-a spus si Silviu, ti-am spus si eu cum stau lucrurile dar tu tii neaparat sa te victimizezi.
          Mie nu mi s-a parut ca d.ta nu ai fost destul de obiectiv in exprimare.
          Intri rar si citesti putin probabil acest topic. Las-o asea
          ...

          Acu' pe bune, tie cum ti s-a parut meciul?

          Si uite ca ne-am luat cu vorba si am uitat sa spun ca Rafa Nadal a fost eliminat, intr-un
          meci epic de G. Muller. L-a spart luxemburghezu cu asii pe Rafa.
          Frumos meci.
          Tenisul feminin are un nou lider, Karolina Pliskova urmand a ocupa aceasta pozitie incepand de luni, atunci cand WTA va da publicitatii noul clasament.
          Tenisul feminin are un nou lider, Karolina Pliskova urmand a ocupa aceasta pozitie incepand de luni, atunci cand WTA va da publicitatii noul clasament.
          Last edited by IancuMIC; 12 July 2017, 12:28.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Originally posted by IancuMIC View Post
            N-ai inteles nimic.
            Intri rar si citesti putin probabil acest topic. Las-o asea.
            ...
            Ma scuzati ca am intervenit pe un forum public si v-am tulburat linistea pe care ati fost pus sa o pastrati. O sa o las „asea”.
            Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
            sigpic

            Comment


            • "Simona a fost poate uneori prea pasiva in unele momente, din aceasta cauza a pierdut. Oricum, am vazut unul dintre cele mai tari meciuri de la Wimbledon. Konta este foarte agresiva, este foarte puternica. Insa si Simona a fost la inaltime, a facut un meci foarte bun", a spus Mats Wilander la Eurosport.
              Legenda tenisului mondial Mats Wilander a explicat motivul pentru care Simona Halep a fost eliminata in sferturile de finala de la Wimbledon de Johanna Konta.


              Adica ceea ce s-a mai spus in mod obiectiv pe aici. Eu am indraznit sa spun ca a fost o adevarata finala.
              Asta nu inseamna ca nu ii voi imputa mereu teama de a ataca, de a veni la fileu mai des.
              Uneori parca joaca incat sa nu piarda. Asta e.
              E inca tanara si are timp; cand isi va completa lipsurile, probabil va obtine mai mult. Atat poate sa ne ofere acum. Oricum, decat o mediocra anonima, mai bine in top 10 WTA; parerea mea
              Last edited by IancuMIC; 12 July 2017, 13:05.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Originally posted by Silviu View Post
                Unii probabil traiesc intr-un univers paralel si se uita la meciuri diferite altfel nu-mi explic cum poti spune ca a fost un meci prost sau se uita totusi la meciul care trebuie dar nu pricepe nimic.

                A fost un meci foarte frumos si disputat.

                Bravo Simona.
                E cum zici tu, doar ca n-a fost un meci a cuiva care devenea nr. 1 mondial..

                Un nr. 1 inseamna sa domini nu sa stai 1 saptamana pe primul loc cum se intampla acum. Serena a fost in mod cert un nr. 1.
                Ieczact!
                Last edited by mr.K; 12 July 2017, 12:52.

                Comment


                • Originally posted by Fanez View Post
                  Din pacate a castigat, fir-ar...
                  Ce a castigat?
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Bani.
                    Unul ca Federer, una ca Serena, se pot gandi la glorie, bani au destui.
                    In cazul romanesc banii sunt prioritatea, nu gloria. Stere are nevoie de bani.
                    La anii Serenei, a noastra va fi demult retrasa, numarandu-si malaiul.
                    Last edited by mr.K; 12 July 2017, 13:58.

                    Comment


                    • Ce a castigat?
                      Evident ca bani; aprecierile, laudele presei si al suporterilor, iti indica faptul ca ceea ce faci e pretuit, dar nu tine de foame. Avem nenumarate exemple in care fosti sportivi de performanta isi duc zilele de azi pe maine, pentru ca au visat prea mult la glorie si mai putin la viata de dupa incheierea carierei.
                      La 25 de ani, e prea devreme sa te gandesti la spectacol si faima; pragmatismul trebuie sa fie cuvantul de ordine.
                      Tenisul nu e apanajul celor saraci, precum boxul, luptele sau unele sporturi de echipa; uneori familia se sacrifica riscand foarte multe si nu intotdeauna investitia, pentru ca despre asta e vorba pana la urma, se intoarce.

                      Tenisul e job-ul Simionei Halep; cu asta am spus tot.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Serena William si-a inceput dominatia absoluta de pe la 28 de ani (adica de prin 2008-2009), daca e tot e sa comparam mere cu pere.
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • Cine e marul si cine e para?
                          Eu cred Simona e para, Serena e mai rotunjoara, deci clar e marul.

                          Comment


                          • Lucruri care trebuie stiute:
                            Halep si familia ei s-au chinuit mult pana la locul 3 WTA. Tatal Simonei, Stere, a avut o afacere din care isi finanta fiica, insa a fost nevoit sa vanda afacerea cu 300.000 de euro pentru a rezista ritmului infernal de cheluieli.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Hai ca o dam in telenovele.
                              Daca cineva ia vreo suma ca sa apere imaginea lui Halep, sa o faca in alta parte (apararea).

                              Daca am pus vreodata mana pe o potcoava, trebuie sa fiu solidar si sa apar imaginea tagmei potcovarilor?

                              Comment


                              • Meciul cu J. Konta putea fi castigat daca era ceva mai ofensiva. La fel si finala RG.
                                A jucat ceva in genu`nationalei Romaniei de fotbal, da-i in/spre terenu` advers si poate iese ceva.
                                A pierdut pe mana ei, fiind mult prea defensiva.
                                Meritele Simonei sunt oricum indiscutabile, dar totusi ar trebui sa joace mai "cu tupeu", sa indrazneasca mai mult, sa riste mai mult.
                                Tot jocul a returnat numai pe mijloc sau in racheta britanicei.
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google