Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stiri din tenis

    Acu' se vad, e ok. O fi fost la mine buba.
    Finala: Simona-Garcia, castiga Halep. [emoji4]
    Keep walking...

    Comment


    • Finala S. Halep - C. Garcia, maine dupa 11.30.
      Mi-ar fi placut un meci dintre Simona si Kvitova, care sa recunoastem e o mare jucatoare.
      Sincer, pentru mine finala a trecut pe locul 2.
      Attached Files
      Last edited by IancuMIC; 7 October 2017, 22:32.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Acum chiar nu e cu suparare daca nu ia finala.
        Keep walking...

        Comment


        • A meritat sa ajungă pe locul 1. Se pare ca e mai puternica mental, nu a avut nicio emoție azi la meciul ei, mi s-a părut sigura pe ea. Probabil mâine va face un meci bun, este montată și are toate atuurile sa câștige, profitand de forma bună poate face un turneu al campioanelor memorabil. Hai Simona!

          Comment


          • Eu nu spun nimic, decat ca un nr.1 mondial trebuie sa aiba un GS in palmares.
            Decat o invingea astazi pe Ostapenko, mai bine facea asta in vara.
            Zic si eu.
            Vedem daca bifeaza mai multe saptamani de nr.1 decat Pliskova, care e o dezamagire, din punctul meu de vedere.

            Interesant e ca a inceput sa joace mult mai bine de cand e alaturi de ea Andrei Pavel, un om deosebit, din punctul meu de vedere.
            Last edited by mr.K; 7 October 2017, 20:00. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Păcat ca nu a câștigat astăzi. A revenit la jocul defensiv, comparativ cu jocurile anterioare cu Sharapova și Ostapenko.
              Felicitări Garcia!

              Comment


              • Sigur ai vazut meciul? Daca da, atunci nu prea le ai cu tenisul, nu-i asa?
                ...
                Incredibil cat de bine a jucat astazi Garcia; victorie absolut meritata si previzibila avand in vedere parcursul din ultimul timp. (Vezi Wuhan). Felicitari! Nu stiu cate jucatoare o puteau invinge astazi.
                Simonei, chiar n-am ce sa-i reprosez; a avut initiativa, a atacat, dar atat s-a putut astazi. Parca primul serviciu n-a prea mers in primul set.
                Asadar, China Open WTA 2017 s-a incheiat: un turneu cu meciuri spectaculoase, care a meritat interesul iubitorilor acestui sport.
                ...
                Urmeaza la Singapore, Turneul Campioanelor intre 22-29 oct.
                Attached Files
                Last edited by IancuMIC; 8 October 2017, 14:40.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Turneul de la Beijing a fost ruleta curata! Ca de altfel cam tot anul competitional WTA.
                  Keep walking...

                  Comment


                  • A avut ghinion/neșansa la 3-3 în setul 2, 9 mingi de break, câteodată parca adversarul a câștigat pe nemeritat. La Garcia a funcționat aproape impecabil serviciul 2, o singura dubla greșeală.

                    Comment


                    • Asa-i in tenis!
                      Keep walking...

                      Comment


                      • S-a mai demonstra odata ca pozitia in clasament nu iti asigura decat pozitia pe tablou.

                        Comment


                        • E oficial.
                          Discover the latest Women's Tennis Association (WTA) rankings, featuring in-depth analysis of the world's top female tennis players. Stay updated with their performance, stats, and progress on the official WTA Rankings page.


                          Jucatoarele care vor participa la Turneul Campioanelor, 2017. Clasamentul, pana in acest moment.
                          1.Simona Halep
                          2.Muguruza Garbine
                          4 Svitolina Elina
                          5.Wozniacki Caroline
                          6.Williams Venus
                          7.Ostapenko Jelena
                          8.Garcia Caroline
                          Last edited by IancuMIC; 9 October 2017, 22:13.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • O publicatie din Elvetia: "Simona Halep, o regina fara coroana"

                            O publicatie din Elvetia considera ca "Simona Halep e o regina fara coroana" deoarece n-a castigat nicun turneu de Grand Slam.

                            "Romanca a ajuns pe primul loc in ierarhia WTA desi nu a castigat niciun titlu de Grand Slam in cariera", noteaza publicatia Tribune de Geneva.

                            "Sustinuta de Ion Tiriac si antrenata de Darren Cahill, Halep a ratat anul acesta la Roland Garros sansa de a castiga primul ei trofeu de Grand Slam. A avut in mana finala cu Ostapenko, dar a ratat-o! La patru luni distanta, Halep e regina WTA, dar e o regina fara coroana deoarece n-a castigat niciun turneu major", continua sursa citata.
                            Si a sarbatorit perfect urcarea pe locul 1 WTA, cu o infrangere, as adauga eu.

                            Comment


                            • WTA Ladies Linz; un turneu de mana a 3, adica exact ceea ce putem sa ne permitem, in cazul in care Simona Halep n-ar fi fost o jucatoare de top.
                              Niculescu, dupa 1-1 la seturi abandoneaza in decisiv, in fata Arruabarrenei: 6-1, 1-6, 0-2.
                              Maine, Sorana va intalni pe Van Uytvanck, iar Buzarnescu pe Kontaveit.
                              Attached Files
                              Last edited by IancuMIC; 9 October 2017, 22:11.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Aveti idee cine transmite turneul de la Singapore?
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google