Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Perechea Mladenovic/Babos este castigatoarea Australian Open la dublu feminin, dupa ce a trecut de dublul Makarova/Vesnina: 6-4, 6-3.
    Un meci frumos, castigat pe merit de perechea franco-maghiara.
    ...
    Un fapt amuzant la festivitatea de premiere; organizatorii au incurcat plicurile castigatorilor si cat pe ce sa faca acelasi lucru si cu trofeul .
    Attached Files
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Dinozaurul Federe avea meciul in racheta. Oricum il “spargea” pe “sudist” in 3 seturi.
      Keep walking...

      Comment


      • Haide Caro!
        Halepa si-a procurat alibi-ul in caz ca pierde, chemand medicul.

        Comment


        • Hai Simona !!
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Hai Simona, hai acasa!
            Bravo Caro!
            Machidoanca nu stie sa gestioneze meciurile de inalt nivel.
            Felicitari noului nr. 1 WTA!

            Comment


            • Pacat , am ramas impresionat cum a jucat cu Kerber .
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Asadar, noua stea de la AO este C. Wozniacki, care a invis-o pe Simona Halep dupa o finala fantastica, a carui rezultat a stat aproape in permanenta sub semnul intrebarii.
                Felicitari ambelor jucatoare pentru efortul depus, in mod special Simonei Halep pentru meciurile bune si pentru faptul ca romanii, au avut ocazia sa urmareasca cu sufletul la gura acest turneu, pana in ultimul meci(in ciuda parerii scepticilor)
                Semnele sunt bune, pentru jucatoarea noastra, speram sa o vedem in continuare jucand la acest nivel.
                Attached Files
                Last edited by IancuMIC; 27 January 2018, 14:46.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Hai Simona, hai acasa!
                  Bravo Caro!
                  Machidoanca nu stie sa gestioneze meciurile de inalt nivel.
                  Felicitari noului nr. 1 WTA!
                  Nu inteleg de ce le e greu unora sa recunoasca. E peste Halep la conditie fizica, la tehnica si la psihic.
                  Bravo Halep, dar Wizniaki a meritat trofeul.
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Stiri din tenis

                    Wozniacki este mai experimentata si asta a contat.
                    Dar la fel de bine putea sa si piarda daneza, cum de altfel bine a subliniat Don’ Iancu, meciul a fost pe muchie de cutit.
                    Oricum, Simona joaca tot mai bine si asta conteaza cel mai mult.
                    Eu raman cu regretul pierderii tilului la RG, titlu ce i-a scapat printre degete.
                    Last edited by IancuMIC; 28 January 2018, 20:55.
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Indiferent de parerea unora sau altora, eu voi continua sa sustin ca astazi Simona a cedat fizic; pur si simplu i s-a terminat benzina. (asta am spus pe alt forum imediat dupa meci) A sesizat cineva momentele in care ridica din umeri pentru a-si mari toracele? Se sufoca, pur si simplu. Pai n-am vazut-o pe Simona in tot turneul aplecata cu capul in jos, cat am vazut-o azi. Inca ceva; serviciul in decisiv a ajuns si la 118km/ora; si nu e vorba de al 2 lea .Ce naiba, nu ne-am uitat la acelasi meci?
                      Carolina a dominat-o fizic; atat.
                      Simona si-a depasit propria-i conditie la acest turneu; progresul e vizibil fara sa ai mari cunostinte de tenis. La începutul turneului, Simona nu a fost considerată de specialiști printre principalele favorite la AO; au fost preferate Ostapenko, Kerber. Cine ar fi pariat ca aceasta va ajunge sa joace in finala turneului? .Niste pseudoziaristi o dadeau out din primul tur.
                      Dintr-o jucatoare care se multumea sa la 1m in spatele ultimei linii a terenului si sa intoarca cate mingi poate in terenul advers, Simona are astazi alta infatisare; ataca aproape in permanenta serviciul adversarei, impune ritm, alearga dupa fiecare minge si domina pe ansamblu terenul, o adevarata winnerita cum spune CTP; asta a facut si astazi, cat a tinut-o benzina si a ramas in amintirea publicului care retine intotdeauna jucatorii care joaca ofensiv, spectaculos. Pe contul de Twitter al AO, imediat dupa conferinta de presa, au fost postate două fotografii cu Simona zâmbind însoțite de comentariul: „Acel zâmbet al lui Simo cu care ne obișnuisem și pe care îl iubim”.
                      Revenirea pe primul loc e doar o chestiune de timp, daca va mentine acest ritm.
                      „Mă simţeam pregătită, dar corpul meu nu a fost pregătit deoarece am avut atât de multe meciuri lungi. Muşchii au fost obosiţi. Picioarele nu au fost suficient de bune. Dar din punct de vedere psihic, eram pregătită. Simt că pot face faţă oricărei provocări, pot juca împotriva oricui şi pot învinge pe oricine”, a adăugat Halep, citată de News.ro.
                      Sunt mândră de mine, am dat 100%. Viaţa merge mai departe. Dacă voi continua să muncesc şi să joc la fel, voi avea alte şanse. Azi, corpul meu a spus nu. NU am putut să mă mişc aşa cum voiam, prea multe meciuri dure, a explicat Simona.
                      Simona Halep a declarat la conferinţa de presă de la Melbourne că a plâns după a treia finală de grand slam pierdută în carieră, la Australian Open, dar şi-a recăpătat apoi zâmbetul.
                      Attached Files
                      Last edited by IancuMIC; 27 January 2018, 19:07.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Originally posted by 827sam View Post
                        Nu inteleg de ce le e greu unora sa recunoasca. E peste Halep la conditie fizica, la tehnica si la psihic.
                        Bravo Halep, dar Wizniaki a meritat trofeul.
                        Halep a jucat relativ prost azi. Mai prost ca in semifinala.
                        Si Caroline a jucat prost, multe greseli, inclusiv la serviciu.
                        Dar a fost peste Halep si a castigat.
                        Halep nu merita sa castige turneul, a avut destule sincope terminate norocos pentru ea, cu Davis, cu Kerber.
                        Wozniacki merita titlul.

                        Cred ca Halep a meritat sa ajunga in finala. S-a vazut un progres mare la serviciu. Si-a controlat mai bine iesirile nervoase.
                        Dar, inca nu e pregatita sa castige un GS.

                        Eu nu tin cu o jucatoare doar pentru ca e romanca, Daca un roman ar avea meci cu Federer, as tine cu elvetianul.
                        Nu vad patriotismul in a sustine un roman pe care nu-l simpatizez.

                        Adidas o felicita pe Caroline Wozniacki pentru victoria de la Australian Open
                        Totodata cred ca s-au felicitat ca au renutat la contractul cu Halep, care nu le aduce niciun beneficiu.

                        Romanii dau banii pe bautura, nu pe echipament sportiv.

                        Adidas a renuntat si la nationala de fotbal a Romaniei, nu cred ca e o coincidenta renuntarea la Halep, pur si simplu nu au vanzari, imaginea sportivilor in Romania nu ajuta Adidas, populatia e interesata de sport foarte putin, in general din fata TV-ului se face sport, in pijama/haine de interior.
                        Last edited by mr.K; 28 January 2018, 00:03. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Am văzut ultima minge a finalei feminine. Caroline a jucat ca un veritabil pusher, dezgustător. Iar Halep era cea care dădea energie în minge. Dacă așa a fost și restul meciului, atunci consumul de energie a trimis-o patru ore la spital, cu dezhidratare, și a primit perfuzii pe un pat de spital australian. Un pusher la tenis feminin este greu de învins și poate fi doar de jucătoare precum Serena sau Maria Ș care posedă explozie deosebită în lovitură.

                          Comment


                          • R. Federer a cucerit la Melbourne al şaselea trofeu la Australian Open, dupa ce l-a învins în finală pe M. Cilic, după trei ore de joc: 6-2, 6-7 (5/7), 6-3, 3-6, 6-1.
                            ...
                            Aici se incheie, unul dintre cele mai bune turnee de Grand Slam.
                            Felicitari inca odata Simonei Halep, pentru meciurile frumoase si mai ales palpitante, oferite romanilor si fanilor de pretutindeni.
                            Attached Files
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Halep după consumul de energie de la AO

                              Comment


                              • Federer-exemplu de profesionalism si modestie.
                                La banii lui, Halepa era demult pe o plaja, cantarind 100 de kile.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google