Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ladies Trophy St.Petersburg.
    Finala:
    K.Mladenovic-P. Kvitova

    Taiwan Open.
    T. Babos a castigat turneul dupa ce a intrecut-o in ultimul act pe Kozlova: 7-5, 6-1.
    ...
    La meciul Fed Cup, Romania-Canada, Bouchard a refuzat sa vina. Nimic nou, orice jucatoare isi urmeaza propriile interese.
    Bouchard, vedeta principala a canadienilor, a refuzat insa convocarea si l-a anuntat pe capitanul nejucator ca prefera sa joace un meci demonstrativ.
    Nici Simona n-ar trebui sa vina, pentru ca nu vad utilitatea (inteleg sa se faca apel la prezenta ei, in cazul unui meci tare, dar se pare ca se doreste doar umplerea salii); Canada vine cu ...junioarele, asa ca e bine sa lase loc unor jucatoare din Romania, dornice de afirmare (palmares).
    Attached Files
    Last edited by IancuMIC; 4 February 2018, 16:43.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • La celalalt meci contra Romaniei Bouchard a venit, si tocmai o batuse pe machidoanca la Wimbledon, care s-a dat "accidentata".
      Pare ca la canadieni conta si interesul national.
      Halepa poate sa nu mai vina deloc, pana cand va fi covocata la nationala arumanilor, ca sa nu piarda nici 1000 de euro din cauza interesului national.
      Oricum machidonii isi vand si mama pentru bani
      Last edited by mr.K; 4 February 2018, 19:19.

      Comment


      • Petra Kvitova a castigat intr-o maniera entuziasmanta, finala de la St. Petersburg si va urca pana pe locul 21 in clasamentul WTA.
        Attached Files
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • O replică la afirmația de mai sus făcută de K referitoare la aromâni. Să vedem alte personalități române de origine aromână:

          - Andrei Șaguna
          - Constantin Noica
          - Ion Heliade Rădulescu
          - Mina Minovici
          - Neagu Djuvara
          - Emanuil Gojdu
          - Ion Luca Caragiale
          - Toma Caragiu
          - Ion Caramitru
          - Hagi, Gațu, Amânar, Halep (sportivi)

          Toți aceștia au făcut incomparabil mai mult pentru țară decât comentatorii de pe acest forum (inclusiv K).

          Comment


          • Simona Halep a fost anuntata in lotul Romaniei pentru intalnirea de Fed Cup cu Canada, insa nu va juca.
            Simona Halep a fost anuntata in lotul Romaniei pentru intalnirea de Fed Cup cu Canada, insa nu va juca.


            Exact ce spuneam mai inainte; cu o echipa de juniori cum e cea a Canadei, e normal sa dai credit si altor jucatoare. N-am vazut rostul Simonei in acea confruntare, decat ala de a aduna mai multi spectatori.
            Va juca Buzarnescu, in locul Simonei; un gest intelept a lui Segarceanu.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Federatia ar trebui sa nu o mai convoace vreodata pe Halepa.
              "In primul rand a fost decizia Simonei si a staff-ului ei. Si-au dat seama ca nu poate sa participe la acest meci, si, nefiind complet refacuta si exista riscul unei accidentari mai grave pe termen lung", a spus Segarceanu pentru Pro TV.
              Refacuta dupa ce, ca am vazut la AO ca alerga ca o caprioara, n-avea nici pe dracu.
              Deci n-a decis Segarceanu ceva, Halepa a zis ca nu joca si cu asta basta, indiferent de ce se vehiculeaza pe aici de catre unii.
              Last edited by mr.K; 5 February 2018, 22:28.

              Comment


              • Unul vehiculează dezinformări. Uite căprioara de la AO

                Comment


                • Va juca Buzarnescu, in locul Simonei; un gest intelept a lui Segarceanu.
                  Ma gandesc la faptul ca nu Simona Halep a decis sa intre in locul acesteaia, Buzarnescu; salut decizia, intrucat fata asta a dovedit atata ambitie si merita macar odata sa faca parte din echipa Romaniei. Are si ea o varsta.
                  Intre timp, aflam ca nu va fi nici Mihaela, ci Ana Bogdan. Ce balbaiala.
                  Simona dupa finala a ajuns la spital; era pur si simplu istovita(am si spus asta).
                  Indiferent de parerea unora sau altora, eu voi continua sa sustin ca astazi Simona a cedat fizic; pur si simplu i s-a terminat benzina. (asta am spus pe alt forum imediat dupa meci) A sesizat cineva momentele in care ridica din umeri pentru a-si mari toracele? Se sufoca, pur si simplu. Pai n-am vazut-o pe Simona in tot turneul aplecata cu capul in jos, cat am vazut-o azi. Inca ceva; serviciul in decisiv a ajuns si la 118km/ora; si nu e vorba de al 2 lea .Ce naiba, nu ne-am uitat la acelasi meci?
                  Simona a fost preferata pentru incasari; raman la parerea ca nu e nevoie ACUM de ea in aceasta infruntare, pe care Romania o va castiga fara probleme.
                  Organizatorii erau fericiti dupa anuntul Simonei Halep, care spera sa joace cu Canada in weekend. Accidentata la Australian Open, numarul 2 WTA inca nu si-a revenit si nu vrea sa riste. FRT a chemat deja o inlocuitoare, dar decizia finala a Simonei va fi anuntata miercuri.
                  Pana atunci, mai multi oameni care si-au cumparat bilete le-au pus deja la vanzare pe site-urile de anunturi.


                  Chesiunea cu uite Simona, nu-i Simona, mi s-a parut o regie, din partea organizatorilor cu acceptul tacit din partea staf ului acesteia. Eu cred ca decizia era luata inainte de anuntul ca va participa; a fost preferata telenovela, pentru a fi vandute ceva bilete. Asa cred eu.
                  Mai cred ca Simona nu trebuie sa se lase implicata in acesta "drama", in care are si ea o parte de vina.
                  Last edited by IancuMIC; 6 February 2018, 12:05.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Adevaru’ ca Romania e o forta in FED Cup...si in tenis in general.
                    Tam tam aiurea din moment ce suntem vai steaua noastra in plan sportiv si nu numai.
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Pai n-o avem noi in lot pe number one, ptiu ca uitasem, number two WTA?
                      Normal ca suntem o forta.
                      Acum sper ca nu ne invinge Canada cu junioarele, se stie ca tinerii sunt ambitiosi si vor sa demonstreze.

                      Comment


                      • Stiri din tenis

                        Noi ne batem cu lumea a III-a...si ne-o mai luam si pe spinare.
                        Cu Togo, Zambia sau Madagascar sa avem ceva sanse.
                        In tenisu’ feminin au mai aparut ceva talente si fete muncitoare, ca altfel chiar n-aveam ce vorbi pe topicu’ asta.
                        Keep walking...

                        Comment


                        • cSimona s-ar fi înțeles cu cu Nike, care-i oferă 1,3 milioane de euro pe sezon.
                          Un lucru pe care nu l-am scris și pe care vi-l spun acum este următorul: intenția mea era să văd în ce măsură suntem conștienți că brandul Simonei nu vinde. Dacă am face o analiză economică, am vedea că cei de la Adidas se raportează la piața internă de produse. Capitalismul nu are suflet, el funcționează după alte reguli. Un lucru pe care vi-l spun și care va scandaliza multă lume, dar trebuie să-l zic pentru că este purul adevar. Handicapul Simonei suntem noi și România, pentru că noi nu avem o economie performantă", a explicat Dîncu, pentru Gazeta Sporturilor.
                          Simona Halep a rămas fără sponsor tehnic de la finalul anului 2017, atunci când a încheiat colaborarea cu Adidas.


                          Adica, exact ce stim cu totii de multa vreme, nu ce se speculeaza pe aici. Cat echipament adidas, cumpara romanii? Echipamentele "de firma" costa si cum cluburile noastre sunt asemenea acestei tari, ne multumim cu ceva "no name".
                          Attached Files
                          Last edited by IancuMIC; 8 February 2018, 18:26.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Bine ca romanii cumpara Nike.

                            Vad ca Nike ii da de 6 ori mai putin decat Sharapovei, asta spune tot despre ce valoare de marketing are Halepa.

                            Nu va juca la FedCup, e accidentata, mai accidentata decat era in finala AO cand fugea in limba dupa bani.
                            Zi machidoni apar aia care si vand sufeltul pentru bani. Nr.2 dupa evrei.
                            Daca n-ar avea ce manca, as intelege. Altfel, nu inteleg.

                            Tot respectu pentru Stefan Radu de la Lazio care a zis: eu nu vin la nationala, trebuie sa ma ocup de cariera mea, pentru viitorul familiei mele.
                            Si asa a ramas.
                            Halepa, ba vine, ba nu vine, mai bine si-ar vedea de malaiul ei.
                            Last edited by mr.K; 8 February 2018, 20:56.

                            Comment


                            • Maine incepe in Sala Polivalenta din Cluj-Napoca, intalnirea din cadrul Fed Cup, dintre Romania si Canada.
                              In primul meci de simplu al intalnirii, Sorana Cirstea o va intalni pe Carol Zhao; 22 ani si locul 138 WTA.
                              In cel de al doilea meci de simplu, Irina Begu, o va intalni pe jucatoarea de origine romana Bianca Andreescu;17 ani, 173 WTA.
                              Attached Files
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Halepa face poze in oras, dar cu grija, ca e accidentata.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google