Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Senzational meci. Felcitari Simonei. Ma bucur ca a iesit din zona "de confort" si a fost mult mai ofensiva.
    Kerber mi se pare mai buna ca Wozniacki, dar nu ma pricep prea mult la tenis si nici atotcunoscator nu sunt.
    Nu stiu exact cate puncte sunt in joc, insa mai mult ca sigur daca Halep pierde finala, Wozniacki va fi numero unu.

    Comment


    • Stiri din tenis

      Meciul a fost epic, Simona mi s-a parut mai ofensiva ca niciodata si cred ca asta i-a adus victoria.
      Intalnirea putea fi transata in 2 seturi, insa Kerber a fost redutabila.

      Vom vedea ce va fi cu Wozniacki, care e “foarte pe val” si extrem de vicleana.
      Keep walking...

      Comment


      • Originally posted by jonnie007 View Post
        Bine Simona!!!
        K, eu in locul tau n-as mai intra pe topicu’ asta.
        Simona te-a lasat repetent! [emoji16]
        De parca am jucat eu cu machidoanca.

        Vorbim sambata dimineata.
        Oricare putea castiga, au avut ambele cate 2 mingi de meci nefructificate.

        Comment


        • Nu stiu exact cate puncte sunt in joc, insa mai mult ca sigur daca Halep pierde finala, Wozniacki va fi numero unu.
          In finala de sambata, invingatorul ia totul; , adica va fi noua stea de la AO si ca bonus, Nr.1 WTA, dupa ce va primi 2000 de puncte.
          Mie mi se pare ca Wozniacki este in acest moment peste Kerber; una peste alta avem o finala in care se vor infrunta cele mai bune jucatoare; Nr. 1 si nr. 2 WTA.
          Attached Files
          Last edited by IancuMIC; 25 January 2018, 11:47.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Din cele 2000 primite se vor scadea cele de anul trecut, cca 130 de puncte. Daca va castiga va primi 1870 puncte. Ar fi bine sa castige, ar avea cu 1200 puncte mai mult decat Wozniacki.

            Comment


            • CTP: Vom vedea un meci straniu între nou-născuta atacantă Halep și Wozniacki
              Stranii sunt doar parerile lu' nenea asta chelbosu' ochelarist.
              Va fi un meci de tenis, cum naiba sa fie straniu, va semana cu un meci de futbol?
              Ambele jucatoare au un joc defensiv, returneaza multe mingi de pe fundul terenului si ataca ocazional, aproape niciodata la fileu.

              Tot chelbosu' o ia pe aratura, in euforia momentului.

              Să-şi dea palme singuri în oglindă toţi imbecilii care au tot vorbit că n-a câștigat un Grand Slam, că are numai adversare slabe, că nu știu ce, că nu știu cum, îi găsesc tot felul de motive!
              Da-ti tu palme bah cucule, ca inca n-a castigat un GS.
              Si-apoi, de ce dracu sa-si dea palme daca, presupunand prin absurd, ar castiga GS, au pariat bani pe adversara si au pierdut?
              Romanii nu stiu sa gestioneze nici infrangerile, nici victoriile, ne aruncam cu vorbele'n gard.
              Mare ziarist, caracter de 3 copeici.

              Il lasam pe nenea ala cu capu' in statia spatiala internationala si revenim cu picioarele pe pamant:

              2012, Dubai (optimi): 6-2, 6-3 pentru Wozniacki;
              2013, New Haven (semifinale): 6-2, 7-5 pentru Halep;
              2015, Dubai (semifinale): 2-6, 6-1, 6-1 pentru Halep;
              2015, Stuttgart (semifinale): 7-5, 5-7, 6-2 pentru Wozniacki;
              2017, Eastbourne (sferturi): 5-7, 6-4, 6-1 pentru Wozniacki;
              2017, Turneul Campioanelor (grupe): 6-0, 6-2 pentru Wozniacki.
              In general Caro i-a dat machidoancei cu terenu' in cap, ultima data a ars-o rau.
              Last edited by mr.K; 25 January 2018, 12:33. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Foarte bine a punctat CTP. Bravo.

                Simona Halep s-a născut a doua oară, joi, pe arena Rod Laver de la Melbourne, e o altă Simona Halep, cu o schimbare completă a stilului de joc și de aceea vom vedea un meci straniu între nou-născuta atacantă Simona Halep și Caroline Wozniacki, spune...

                Comment


                • A punctat ce, ca a castigat un GS?
                  Imbecili sunt CTP si multi altii care o vad pe Halep cu sacii in caruta deja. In tenis se termina totul abia dupa castigarea mingii de meci.
                  Last edited by mr.K; 25 January 2018, 13:05.

                  Comment


                  • @mr.K, a comentat meciul si a punctat foarte bine. Are timp sa castige si GS-uri. E numarul 1 indiferent ca a castigat sau nu GS-uri. Clasamentul se face pe puncte nu pe turnee castigate.

                    Dar bineinteles tu comentezi chestii pe care nu le vezi sau auzi.
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • Silviule, el a zis asa:

                      Să-şi dea palme singuri în oglindă toţi imbecilii care au tot vorbit că n-a câștigat un Grand Slam, că are numai adversare slabe, că nu știu ce, că nu știu cum, îi găsesc tot felul de motive!
                      Daca a castigat un GS
                      atunci sa-si dea palme.
                      Fac o schema logica, ca in gimnaziu?
                      Am pretentii de la tine.

                      Are timp sa castige si GS-uri.
                      Are timp sa joace si atat, nimic nu e garantat. Nu timpul iti castiga GS-urile.
                      Last edited by mr.K; 25 January 2018, 14:16.

                      Comment


                      • M. Cilic, l-a scos pe Edmund K. in minimum de seturi:6-2, 7(7)-6(4), 6-4. L-ar fi scos oricum si pe Nadal, daca nu abandona.
                        Maine, in cealalta semifinala:
                        Chung-Federer.
                        ...
                        Kerber da vina pe oboseala:
                        M-am simțit pic obosită încă de dimineață, dar totul părea OK. Desigur nu am fost sută la sută din punct de vedere fizic, am jucat multe meciuri înainte de această semifinală
                        O fi fost; ea a jucat si stie in ce a constat oboseala.
                        ...
                        Daca mai era nevoie...
                        Cifrele meciului din Angelique Kerber și Simona Halep arată fidel cine a fost jucătoarea care a avut inițiativa. Liderul mondial a dominat partida și a reușit 50 de lovituri direct câștigătoare față de 33 ale adversarei sale.
                        ...
                        Astazi Simo a fost mai buna si a castigat; sa dam cezarului ce-i al cezarului.
                        Sambata, e alt meci, alte date; vom vedea atunci ce se va intampla.
                        Meciurile se castiga in teren nu pe net.
                        Attached Files
                        Last edited by IancuMIC; 25 January 2018, 14:44.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Daca a castigat un GS
                          atunci sa-si dea palme.
                          Fac o schema logica, ca in gimnaziu?
                          Am pretentii de la tine.
                          Hai ca ai inteles tu la ce se referea :-)

                          era vorba de caterinca la adresa ei, complet inutila, si atunci cand joaca bine si castiga. Da, inca nu a castigat un GS dar asta nu inseamna ca nu joaca bine la acest turneu. Si in partida de azi chiar a jucat bine din toate punctele de vedere.

                          Kerber si-a revenit la un moment dat (spre finalul setului 1) si meciul s-a echilibrat dar mai buna tot Halep a fost. Vezi statisticile de dupa meci (daca nu ai vazut meciul).

                          Vedem finala. Eu am incredere ca daca-si mentine nivelul de concentrare poate castiga finala.
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • Vedem finala. Am mare incredere in Caroline.

                            Comment


                            • Victoria i-a impresionat pe organizatorii turneului de la Melbourne, care, la doar câteva ore de la finalul meciului, au schimbat fotografia de copertă a contului oficial de Twitter cu o fotografie a Simonei Halep din timpul meciului epic cu Kerber.


                              Un gest de apreciere pentru Simona; un gest firesc pana la urma.
                              Attached Files
                              Last edited by IancuMIC; 25 January 2018, 15:43.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Roger Federer (2 ATP) s-a calificat mai ușor decât s-ar fi așteptat în finala de la Australian Open. A profitat de retragerea lui Hyeon Chung (58 WTA). Jucătorul de doar 21 de ani a rezistat puțin, acuzând o accidentare la picior, la scorul de 1-6, 2-5.

                                În finală Federer se va înfrunta cu Marin Cilici, croat care l-a învins și el ușor pe Kyle Edmund, scor 6-2, 7-6 (7-4), 6-2.

                                Federer, la 36 de ani, rezista mai bine ca astia tineri.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google