Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O victorie notabila, Irina Begu o invinge pe Makarova la A.O.
    Keep walking...

    Comment


    • Primul Grand Slam al anului a inceput astazi la Melbourne.
      Dintre castigatoarele primei zile amintim:
      I. Begu, A. Cornet, Goerges J., Rybarikova M., E. Ostapenko, T. Babos, K. Siniakova,
      A. Pvlyuchenkova, Suarez-Navaro, D. Kasatkina, E. Mertens, C. Wozniacki.
      ...
      Marile pierzatoare sunt V. Williams, E. Makarova, C. Vandeweghe, D. Ciubulkova, S. Stephens.
      Attached Files
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Sunt curios cu cat o fura machidoanca daca nu avea probleme medicale australianca la 5-2 si apoi a pierdut 2 mingi de set.
        Apoi e reluat partitura ei favorita, vai, sunt accidentata si eu, dar totusi joc, daca pierd, sa stiti ca e din cauza accidentarii.

        Comment


        • Ai tu ce ai cu nr. 1 WTA! [emoji16]
          Keep walking...

          Comment


          • Cel mai slab no.1 WTA ever!

            Comment


            • La cum i s-a dus piciorul ma mir ca mai joaca.
              Simona Halep a învins-o, cu scorul de 7-6 (5), 6-1, pe australianca Destanee Aiava în prima manşă a turneului Australian Open 2018, într-o partidă de tenis în care s-a accidentat.

              Comment


              • Din cauza ca e cracanata o fi calcat asa?

                Ana Bogdan e una dintre protagonistele zilei la Australian Open.

                Tenismena romana aflata pe locul 102 in ierarhia WTA a invins-o marti pe favorita numarul 11, frantuzoaica Kristina Mladenovic, in runda inaugurala a primului turneu de Grand Slam al anului.

                Reprezentanta noastra in varsta de 25 de ani s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 6-2
                Oricum, Mladenovic n-a mai castigat un meci de luni de zile, dar e totusi o realizare a Anei Bogdan.
                Last edited by mr.K; 16 January 2018, 14:47. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Ziua a doua la AO, a adus 3 romance calificate in turul 2; Simona Halep (nr. 1 WTA), Sorana Cirstea si Ana Bogdan.
                  Alte jucatoare calificate in turul urmator: Konta, Safarova, Garcia, Kerber, Strycova, Ka. Pliskova, Sharapova, Vesnina, Bouchard, Lucic-Baroni, Keys, Giorgi, Muguruza si Radwnaska.
                  Attached Files
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Kvitova pierde la Petkovic, un rezultat oarecum neasteptat.
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Maine se vor juca meciurile din turul II de pe cealalta jumatate de tablou.
                      Cateva dispute ce mi se par interesante:
                      Siniakova-Svitolina
                      S.Navaro-T. Babos
                      Cornet-Goerges
                      Begu-Martici
                      ...
                      Momentul accidentarii Simonei
                      ...
                      Cele mai importante momente ale meciului.
                      Attached Files
                      Last edited by IancuMIC; 16 January 2018, 19:37.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Simona bate la Genie ca la hotii de cai.
                        IMG_3426.jpg
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Simona Halep, nr.1 WTA si Ana Bogdan s-au calificat in turul III la AO, dupa ce au trecut de Bouchard si Putintseva.
                          Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                          Alte jucatoare calificate in turul urmator: Strycova, Garcia, Radwanska, Kerber, Sharapova, Ka. Pliskova.
                          ...
                          Konta si Muguruza sunt out, la acest turneu.

                          Maine, primele meciuri din Turul 3, cealalta jumatate de tablou.
                          Capul de afis il constituie fara indoiala, infruntarea dintre Sharapova si Kerber.
                          Alte meciuri:
                          Bogdan-Keys
                          Ostapenko-Kontaveit
                          Bertens-Woszniacki
                          Svitolina-Kostyuk

                          LE.
                          Am corectat greselile.
                          Multumesc, pentru atentie.
                          Attached Files
                          Last edited by IancuMIC; 18 January 2018, 14:33.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • "Am uitat de picior în timpul meciului. Am jucat cel mai bun tenis de care am fost capabilă. Am încercat să mă mișc pe cât de mult și pe cât de bine posibil. Am returnat bine, nu am lăsat-o să atace. Am luat mult tratament, nu m-am antrenat foarte mult. M-am simțit suficient de încrezătoare în propriile forțe" Simona Halep
                            A uitat sa se prefaca, adica.

                            Reactii ale fanilor.
                            Halep has been faking injuries since forever. It shouldn't be a surprise.
                            A calcat rau in meciul precedent dar pare ca n-are nimic si face din tantar armasar pentru a atrage simpatii ca joaca accidentata.




                            Simona Halep, nr.1 WTA si Ana Bogdan s-au calificat in turul II la AO, dupa ce au trecut de Bouchard si Putintseva.
                            O corectie: s-au calificat in turul III.
                            Ana Bogdan surprinde.
                            Last edited by mr.K; 18 January 2018, 14:23.

                            Comment


                            • Stiri din tenis

                              Konta a fost eliminata Don Iancu.
                              Sharapova (dopata) joaca cu Kerber.

                              Muguruza paraseste turneul devreme, dar la cat de inconstanta e, nu ma mira.
                              Last edited by jonnie007; 18 January 2018, 14:31.
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Muguruza chiar e accidentata.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google