Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Seba, tenisu' de aia e frumos. Castiga cel care joaca mai bine intr-un meci, (are greseli mai putine sau aduna ghemuri mai multe) care se joaca azi; nu conteaza locul in clasament.
    Pentru acelasi motiv Muguruza, Konta, Mladenovici, Ostapenko, Venus, Kvitova, au fost invinse de jucatoare mai slab pozitionate, dar care nu pot fi considerate "mai bune" decat cele pe care le-au invins.
    Daca ar fi ca rezultatele meciurilor sa fie in functie de clasament, ar foarte anost acel sport. Chiar plictisitor.
    Last edited by IancuMIC; 21 January 2018, 21:20.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • La WTA oricine poate sa invinga pe oricine.
      Keep walking...

      Comment


      • Da, toata lumea o capacea pe Serena.

        Comment


        • Mingeee de meci, Simona se califica in sferturi la Australian Open.

          6-3; 6-2

          Felicitari Simona!
          Last edited by aris86; 22 January 2018, 10:36.

          Comment


          • Inca n-a jucat cu nimeni important, de Bouchard a ramas doar numele.
            In schimb, s-a chinuit cu necunoscute.

            Comment


            • Bravo Simona. Daca si aici mai e ceva de comentat, suntem departe rau de tot de realitate.

              PS: Mr. K. Trista viata ai....de hater. No offence.
              Aduci foarte mult negativism in jur. Provoci tristete.
              Pacat.

              Comment


              • Macar eu sunt perseverent, nu ca tine care, ba critici Dacia, ba ii preaslavesti, ba iar ii critici. Asa faci si cu Halep.
                Patetic. So romanian.
                Nici nu ma obosesc sa dau report, nu existi, n-ai substanta.

                Pentru cei care apreciaza tenisul masculin, mult mai spectaculos:
                Federer- Fucsovics 6-4, 7-6, 6-2
                Berdich-Fognini 6-4 6-1 6-1
                Last edited by mr.K; 22 January 2018, 11:21.

                Comment


                • Simona Halep, nr.1 WTA, strange pumnul si merge in sferturi la AO dupa ce a "desfiintat-o" pe N.Osaka; 6-3, 6-2.
                  Bravo Simo; astazi ai jucat ca un adevarat nr.1.
                  „Când numărul 1 mondial e în formă, nu ai ce face decât să îi apreciezi jocul”, scrie Australian Open, pe Twitter, publicând un clip scurt cu reacția lui Naomi Osaka, după o lovitură câștigată de Halep.

                  Restul e...can can.
                  ...
                  C. Garcia, nr.8 WTA a fost invinsa de o jucatoare mai slab cotata, M. Keys si merge in sferturi, unde o va intalni pe A. Kerber, invingatoare astazi in fata unei jucatoare din Taiwan, Hsieh S-W.
                  Attached Files
                  Last edited by IancuMIC; 22 January 2018, 11:47.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Romanul se pricepe la toate. Fotbal, politica, femei mai nou si in tenis.
                    Daca organizatorii lauda si apreciaza jocul Simonei, vorba lui iancu ...restul e can can.
                    Trist ca persistam in prostia asta, de a ne pricepe la toate, de a critica si darama. Nu am face si noi constructiv ceva, sa incurajam pe cineva. Trist.
                    Ce ne mai miram. Conducatorii actuali reflecta din plin starea societatii actuale. Dragnea, Dancila, Codrin Stefanescu, Tudose, Nicolicea aka Satana, Serban Nicoale. Toti cu gura mare si dat cu parerea. Ne meritam soarta.

                    Originally posted by mr.K View Post
                    Macar eu sunt perseverent, nu ca tine care, ba critici Dacia, ba ii preaslavesti, ba iar ii critici. Asa faci si cu Halep.
                    Patetic. So romanian.
                    Eu nu am criticat pe Halep. Dacia am apreciat-o, ulterior aratandu-si neputinta.

                    PS: Esti certat cu limba romana. Vezi ca patetic in limba romana nu e acelasi lucru ca in engleza...;). E chiar de bine in limba romana. Consider it a proffesional courtesy.
                    Last edited by Archangel80; 22 January 2018, 12:10.

                    Comment


                    • Nenea, referitor la ce ai zis de Halep.

                      Bravo Simona. Daca si aici mai e ceva de comentat, suntem departe rau de tot de realitate.
                      PATÉTIC adj. v. înduioșător.


                      Limba mea romana nu are nimic, problemele sunt la tine.

                      Consider o stupiditate ce ai zis, nu curtoazie, mai vrei si multumiri de la mine.
                      Hai, da la vasle si treci de mine.
                      Merci.

                      Consider it a proffesional courtesy.
                      E professional, mai inglișule.

                      Bun mai e proverbul ala vechi si romanesc, cu fudulul.
                      Last edited by mr.K; 22 January 2018, 12:33. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Pentru agramati.
                        Limba evoluează, fără doar şi poate. Totul e să acceptăm că evoluţia ei se face şi cu participarea unor instanţe de validare numite lingvişti, enciclopedii, organisme academice sau dicţionare. Altfel riscăm ca în locul evoluţiei să avem parte de...


                        Tu ai folosit sub forma de jalnic, penibil, de tot rasul. Nicidecum induiosator, desi nici asta nu se apropie. Nici macar la 1000 de km.
                        Trist cum unii persista in prostie.
                        Ai dovedit ce esti. Nu voi mai avea vreo discutie cu tine. De oamenii frustrati, negativisti, agramati si votanti ai PSDului, trebuie sa te feresti.
                        Last edited by Archangel80; 22 January 2018, 12:47.

                        Comment


                        • Eu si pezedeul, baba si mitraliera.
                          Ai in fata omul care ar mitralia toti pezedistii din lume, inclusiv pe aia nenascuti inca.
                          Am zis, da la vasle si treci de mine, ingliș man.
                          Fii
                          Consider it a proffesional courtesy.
                          si recunoaste ca te-ai inselat.

                          Lovitura zilei-Federer.
                          Last edited by mr.K; 22 January 2018, 12:56.

                          Comment


                          • Nu ai inteles....
                            Nu te-am incadrat in toate 4. Eu am zis la modul general, de cine e bine sa te feresti. Big LOL. Hai ca nu vreau sa explic ca la copii.
                            Putini oameni au taria de caracter sa recunoasca cand gresesc. Nu inteleg ce e asa de greu. Exemplu: "Da ma nu stiam ca patetic inseamna altceva in limba romana". Simplu.
                            Last edited by Archangel80; 22 January 2018, 13:04.

                            Comment


                            • I-a rupt “fashu” lu’ Osaka!
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Exemplu: "Da ma nu stiam ca patetic inseamna altceva in limba romana". Simplu.
                                Exemplu. Puteai spune: da mah, am gresit cand am scris proffesional in loc de professional. Ma mai dau eu mare inglisman, dar de fapt vorbesc romgleza, ca 99% dintre romanii care se dau frati cu Shakespeare.



                                Tennys Sandgren, locul 97 ATP, continuă parcursul senzațional de la Australian Open. Sandgren l-a eliminat în cinci seturi pe austriacul Dominic Thiem, locul 5 ATP, scor 6-2, 4-6, 7-6, 6-7, 6-3.
                                Si Thiem a comis-o.
                                Last edited by mr.K; 22 January 2018, 13:59.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google