Liga I Si Tot Ce Tine De Ea Si Cupa Romaniei in Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dinamo dinamo dinamo!!!!
    9! 9! 9!
    sigpic

    Comment


    • Esti pe "repeat"?
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • Va salut pe toti, in special pe dinamovisti.

        Subscriu!!!!!!!!!! La tot ce s-a zis despre LIDERUL Ligii I.

        Originally posted by Eu4yas View Post
        Toate salvarile rog sa mearga la CLUJ, PCH are SOC!

        Inca o data STEAUA, singura echipa din ROMANIA care a aduce puncte, faima si glorie fotbalului romanesc este calificata in Grupele EUROPA LEAGUE.

        SA NE BUCURAM!
        Originally posted by Ivan Marian View Post
        Ce sa mai,,ca de obicei DINAMO rusinea EUROPEI,,singura echipa care nu e in stare sa demonstreze ceva.
        Daca pleaca Torje de la ei,,DINAMO se va duce la fundul gropii din Stefan cel Mare si la propiu si la figurat.
        Pacat de Gaz Metan ca nu au mai reusit inca un gol,,,felicitari STEAUA--RAPID--VASLUI--GAZ METAN...rusineeee DINAMO!!!

        PS,,S-au mai luat si la bataie cu jandarmii pe stadion si au rupt si scaune..deci rusineee!
        Originally posted by Dany_DNY View Post
        Dinamo iar a luat-o in freza )(ca de obicei) ... PCH ce mai zici acuma ?)

        ................
        Originally posted by Ampt View Post
        Steaua e numai una !
        8 ani calificati consecutiv in grupe, asta spune totul !

        CFR Cluj - Sportul 1
        Vointa Sibiu - Pandurii 2
        Astra - U Cluj 1
        Brasov - Vaslui X
        Ceahlaul - Rapid X
        Dinamo - Otelul 2, se stie
        Steaua - Tg Mures 1
        Chiajna - Petrolul 1
        Mioveni - Gaz Metan 1

        Originally posted by PCH View Post
        ................

        .........................
        Cat despre europa, sa nu ne inflamam prea tare ca facem icter....mai sunt 90 de minute acasa, avem gol in deplasare ne trebuie un 1-0 si gata! Iar Dinamo este recunoscuta pentru jocul direct pe poarta, spectaculos, cu multe goluri! sa asteptam linistiti si returul! nu va mai enervati ca faceti riduri...si nu mai dati exemplele meciurilor lui Dinamo cu Elfsborg sau Nentori, .............
        Ne calificam cu siguranta, asteptati returul!
        Si cu asta am spus tot ce aveam de spus!
        Scuze, nu ma pot abtine.

        PCH, dupa meciurile lui Dinamo cu Elfsborg sau Nentori.......o sa-l dau si pe asta de exemplu. =)
        Cristi, pronosticurile mele sunt un pic mai sus.

        Ciao tutti!
        Forza Steaua!

        Originally posted by Eu4yas View Post
        Dinamo dinamo dinamo!!!!
        M@E Dinamo!!!!
        Last edited by mr.K; 25 August 2011, 23:26. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Felicitari echipelor noastre calificate, onoare invinselor!
          _______
          p.s. Nu trageti in PCH si noi ceilalti am fost in situatia lui in unele momente, numai in pielea lui sa nu fii acum. Numai suporterul patimas stie ce-nseamna un astfel de moment nefericit! Capul sus, man!
          Last edited by tifosibt76; 25 August 2011, 23:38.

          http://img82.imageshack.us/img82/67/4744hy3.gif

          Comment


          • Originally posted by Ampt View Post
            Steaua e numai una !
            8 ani calificati consecutiv in grupe, asta spune totul !
            8 ani in care Dinamo v-a batut non-stop ... asta spune multe...

            In rest... felicitari celor care s-au calificat.
            La noi... asta e... nesansa...
            sigpic

            Comment


            • In primul rand Felicitari echipelor calificate si felicitari Gazmetan pentru rezulatat (o echipa care promite)
              Dinamo cu siguranta nu si-a dorit calificarea pentru a avea mai mult timp sa se pregateasca de CL.

              CFR Cluj - Sportul x
              Vointa Sibiu - Pandurii 2
              Astra - U Cluj 1
              Brasov - Vaslui 2
              Ceahlaul - Rapid 2
              Dinamo - Otelul 1
              Steaua - Tg Mures 1
              Chiajna - Petrolul 2
              Mioveni - Gaz Metan 2

              Fortza Steaua!
              My ride

              Comment


              • Originally posted by Eu4yas View Post
                Dinamo dinamo dinamo!!!!
                )))) asta era raspunsul la intrebarea CINE ESTE RUSINEA ROMANIEI? ))))

                Trebuie sa se inenteze un cantec nou cu e.l. Interzisa cainilor ))) nu prea rimeaza dar asta e ne forteaza)))
                Last edited by DISSSEL; 26 August 2011, 00:00. Reason: Automerged Doublepost
                Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                prost.

                Comment


                • Felicitari echipelor care s-au calificat si felicitari Gaz Metan chiar daca nu au putut inscrie 2 goluri iar despre meciul lui dinamo citez un comentariu de pe gsp.ro foarte realist " este a 14 rusine... dinamo in sine e rusinea nr. 1 a Romaniei fotbalistice...o jena de echipa care nu castiga NIMIC in ultimii anii, dar care traieste din umorul tamp si involuntar al viselor borciene de liga a campionilor. La asa patroni penibili si mafioti, asa echipa. Nu are rost sa plangeti dragi dinamovisti! Ati suferit destul! Renuntati la pasiunea bolnavicioasa care va mananca vietile patetice! Daca vreti sa nu mai fiti umiliti an de an cu rusini de genul Nentori, NEC sau Hajduk, scuipati pe ce pupati acu!"

                  Comment


                  • Daca va uitati bine la pronosticuri dinamovistilor au pus x si 2 la meciul stelei cu tg.ms.,iar la dinamo otelul au pus 1. Otelul va castiga in stefan cel mare. Pe acesta cale le transmit ca in europa nu poti sa faci BLATURI
                    ca in romania. D'aia sunt pe primul loc din cauza blaturilor,tovarasu borcea nu doarme.
                    Felicitari STELEI si nu numai pentru calificarea in grupe!!!
                    Last edited by ALO68; 26 August 2011, 07:40.
                    O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                    Comment


                    • Citeam undeva mai sus că Dinamo a avut neşansă. Fotbalul, în marea lui majoritate, se joacă pe goluri. Cine marchează mai multe e mai valoros. Dar să spui că au avut neşansă (primind 5 goluri de la Vâsla Poplaca) e chiar absurd. 5 goluri primeşti când ai nonvaloare. Nu sunteţi voi de vină. Şi eu sunt fan FC Oradea şi trăiesc din dezamăgiri şi înţeleg supărarea, DAR nu mai daţi atât suflet echipei, pentru că nu vă dă nimic în schimb, deşi ar trebui să fie reciprocitate. Campionatul nu însemană nimic. Ca exemplu pot să spun că în multe campionate Europa League a fost câştigată în marea majoritate de echipe care nu au fost campioane. Satisfacţiile vin când joci meciuri afară. Dinamo a uitat ce înseamnă să-ţi respecţi susţinătorii. Nu poţi să te lauzi 1000 de ani doar că ai bătut Steaua. Nu valoarează nimic oricum, deoarece sunt 2 echipe modeste. Nu uitaţi că acu câţiva ani "Urinea" Urziceni a realizat ce nu a reuşit Dinamo în ultimii 20 de ani şi nu va reuşi poate niciodată. A jucat în UCL şi a facut meciuri foarte bune, a bătut Steaua şi Dinamo în campionat şi a jucat în finala Cupei României. E ceva de consemnat ceea ce nu se poate spune despre Dinamo.
                      Păcat de Găzari, chiar meritau mai departe.
                      Numai bine.
                      Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                      sigpic

                      Comment


                      • MORI bORCEA !!!

                        Comment


                        • Inainte de a vorbi despre contraperformanta din aceasta seara, ar trebui sa ne intrebam mai intai daca noi, cei care am fost cu miile in tribune, chiar am crezut ca pe teren nu va evolua ceeasi ciorba reincalzita din sezoanele trecute? Chiar am crezut ca vom vedea la lucru un alt Dinamo, care se poate califica? Am sperat intr-adevar ca de data asta, Dinamo va juca fotbal, va avea coerenta in joc, viziune tactica si alte atribute specifice unei echipe de fotbal? Pe bune, acum, chiar am crezut in Dinamo?

                          Prezenta suporterilor in numar atat de mare la stadion a fost in mod cert nejustificata. S-a dovedit in final ca am gresit venind sa sustinem aceeasi echipa incapabila, acelasi gen de antrenor limitat, aceeasi conducere de… rahat. Stati linistiti, la nunta lucrurile nu vor merge atat de prost ca la Dinamo. La nunta, totul va merge struna. Vioara va avea toate corzile, nu ca linia de mijloc a lui Dinamo. La nunta tobele vor rasuna perfect, nu ca pasele dintre jucatorii lui Dinamo. Clapele vor fi si ele apasate exact cand trebuie, nu defazat precum atacul lui Dinamo…

                          Intre actualul Dinamo si noi este doar o relatie contractuala. Suntem practic la fel de mercenari. Doar biletul achizitionat intr-un alt sector decat cel al oaspetilor ne face dinamovisti. Dinamovismul insa, pasiunea noastra, mentalitatea, sunt acele seminte de mustar care trec neobservate prin praf. Este incredibil faptul ca inca mai rasar copii dinamovisti; ca parintii inca isi mai aduc pustii la meciuri; ca inca mai vezi pe langa stadion baietei purtand un tricou cu chipul lui Catalin Hildan pe spate sau ca tatii inca isi mai incurajeaza fetele sa fluture steagul alb-rosu (si ce imagini sublime sunt acestea!).

                          In timp, Dinamo va ramane doar un sit arheologic. Va fi locul unde vom veni sa ne aducem aminte de bucuriile de odinioara, de performantele apuse, de fotbalistii de geniu care candva faceau cinste ierbii din Stefan cel Mare. In tribune, setea de performante ne va da halucinatii, vom ajunge sa vedem dincolo de prestatiile rusinoase din prezent, meciurile care au construit palmaresul echipei noastre.

                          Suntem, pana la urma, un popor pasnic si sedentar. Batem in retragere cand se intrevede un dezastru si ne ascundem pentru a ne ivi apoi cand rasare soarele si pe strada noastra. Astazi am crezut ca a iesit si ne-am adunat pe stadion. Alarma falsa! La Dinamo nu s-a schimbat nimic. Deci poate om reveni la anul…
                          Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu.

                          Comment


                          • Originally posted by Gozmin View Post
                            Citeam undeva mai sus că Dinamo a avut neşansă. Fotbalul, în marea lui majoritate, se joacă pe goluri. Cine marchează mai multe e mai valoros. Dar să spui că au avut neşansă (primind 5 goluri de la Vâsla Poplaca) e chiar absurd. 5 goluri primeşti când ai nonvaloare. Nu sunteţi voi de vină. Şi eu sunt fan FC Oradea şi trăiesc din dezamăgiri şi înţeleg supărarea, DAR nu mai daţi atât suflet echipei, pentru că nu vă dă nimic în schimb, deşi ar trebui să fie reciprocitate. Campionatul nu însemană nimic. Ca exemplu pot să spun că în multe campionate Europa League a fost câştigată în marea majoritate de echipe care nu au fost campioane. Satisfacţiile vin când joci meciuri afară. Dinamo a uitat ce înseamnă să-ţi respecţi susţinătorii. Nu poţi să te lauzi 1000 de ani doar că ai bătut Steaua. Nu valoarează nimic oricum, deoarece sunt 2 echipe modeste. Nu uitaţi că acu câţiva ani "Urinea" Urziceni a realizat ce nu a reuşit Dinamo în ultimii 20 de ani şi nu va reuşi poate niciodată. A jucat în UCL şi a facut meciuri foarte bune, a bătut Steaua şi Dinamo în campionat şi a jucat în finala Cupei României. E ceva de consemnat ceea ce nu se poate spune despre Dinamo.
                            Păcat de Găzari, chiar meritau mai departe.
                            Numai bine.
                            Eu eram cu "nesansa". Dar era vorba de nesansa suporterilor nu a echipei. Aia 3 suturi 3 goluri, ai nostri ... mult si prost. Aseara am revazut un scenariu care il stiam mai de mult. Dinamo fara Torje ..... e rau de tot. Cum mama naibii sa tina un copil de un metru si un pic toata echipa in spate?
                            Asa cum am mai spus succes mai departe celor calificati si sa speram ca au noroc de o tragere la sorti care sa ii ajute.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Va salut pe toti, in special pe dinamovisti.

                              Subscriu!!!!!!!!!! La tot ce s-a zis despre LIDERUL Ligii I.










                              CFR Cluj - Sportul 1
                              Vointa Sibiu - Pandurii 2
                              Astra - U Cluj 1
                              Brasov - Vaslui X
                              Ceahlaul - Rapid X
                              Dinamo - Otelul 2, se stie
                              Steaua - Tg Mures 1
                              Chiajna - Petrolul 1
                              Mioveni - Gaz Metan 1



                              Scuze, nu ma pot abtine.

                              PCH, dupa meciurile lui Dinamo cu Elfsborg sau Nentori.......o sa-l dau si pe asta de exemplu. =)
                              Cristi, pronosticurile mele sunt un pic mai sus.

                              Ciao tutti!
                              Forza Steaua!



                              M@E Dinamo!!!!
                              Numai veneai o data! Te pup!

                              Pana la moarte, cu Steaua pana la moarte!

                              Yrman, uite, bateti-ne si anul asta, bateti-ne intr-una in campionat, chiar va rog!
                              Noi sa fim sanatosi, noi sa jucam in Grupele Europa League, noi sa-ncercam sa accedem in primavara europeana.

                              Bateti-ne!

                              Mare pacat de Gaz Metan. Macar ei au aratat altceva, daruinta, sete de performanta, un antrenor pasionat, au aratat atitudine intr-un cuvant fara a avea masini luxoase sau a pierde timpul.......PE DOROBANTI! IN CENTRU !

                              Suporterilor dinamovisti nu le doresc decat sa spere, sa spere ca intr-o zi, nu stiu care sau cand, poate soarele va iesi si pe strada lor.
                              Nu stiu daca mai poate fi recuperat ceva acest an, este un an compromis!
                              9! 9! 9!
                              sigpic

                              Comment


                              • La DINAMO nu va mai exista performanta atata timp cat echipa va fi condusa de clanul becali + conducerea mafiota (badea-borcea-savulescu) ! Pacat ! PLECATI CU TOTII !

                                Zice lumea de huligani....niciun huligan...ideea e ca jumatate din stadion a vrut sa intre peste borcea la oficiala....pur si simplu nu mai puteam de nervi cand vedeam jocul slab...apoi au intervenit jandarmii si asa a inceput totul!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google