Liga I Si Tot Ce Tine De Ea Si Cupa Romaniei in Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu, eu sunt corect....cand e e ... cand a pierdut dinamo calificarea am tacut si am recunoscut !

    Originally posted by Ampt View Post
    Dobrin a fost un jucator urias, indiferent de cat se va discuta pe acesta tema ! Din pacate, in perioada aceea nu se televizau toate meciurile si multe dintre fazele create de el nu au ramas pe pelicula. Am discutat mai de mult cu un fost portar de la Victoria (Sitaru parca il chema) si imi spunea ca l-a vazut o data la un meci din Cupa Romaniei cand a dat un gol de la fanionul din coltul terenului.
    De ce imi aduc aminte sunt driblingurile din fata lui Kempes, cand parca i-a dat si craci, era in 1979 si Kempes juca la Valencia, acelasi Kempes care cu un an inainte castigase cu Argentina campionatul mondial si fusese golgheterul turneului !
    Am avut privilegiul sa-l vad jucand live in meciurile cu Steaua si sincer cam plecam plangand acasa dupa meci !
    exact, dupa urechile date de dobrin lui kempes, cel din urma n a vrut la final sa dea mana cu el ) de ofticat
    Last edited by Champion; 20 September 2011, 11:15. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Deci tu ai votat/ai fi votat pentru Dobrin in sondajul ala. Eu pentru Hagi.
      Ei bine, pentru Hagi au votat mai multi.

      Comment


      • nu cred ca eram membru atunci:-?? ... Nu stiu de niciun sondaj, n am votat nicaieri

        Comment


        • Sondajul a fost facut de un institut de statistica, sondaje. Nu pe forum.
          A votat toata tara.

          Comment


          • o noua victorie pt cfr cluj
            sigpicmasina personala pare cea mai deosebita

            Comment


            • Originally posted by verginio View Post
              o noua victorie pt cfr cluj
              Tu parca erai cu mioveniu...parca te si vedem innaintea meciului cu steaua cum trambitai ca da dica 2 goluri neaga 2 )))) ... din pacate pentru ei s au ratat de tot stau noptile prin carciumi si golesc la bere si tarii....citez ...ii citez ..."Dica - hai ma ca maine dimineatza avem antrenament ...neaga - da i ma dracu ca ne primeste si dupa 10 ,,,tanasa (craci de beat) - da i ma in p.@#$$ mea "
              ..in legatuara cu cfr u ...jaf la drumu mare

              te ai linistit cu mioveniu?)))
              Last edited by DISSSEL; 20 September 2011, 13:34. Reason: Automerged Doublepost
              Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
              prost.

              Comment


              • jaf la drumu` mare
                urmeaza rapidu` acuma , sa mai faca jafuri d`astea ca mie imi convine.

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Are si vreo faza superioara atinsa in cupele Europene cu FC Arges? La mondialul din '70 a jucat vreo 5 minute? Nu cumva era un fel de Mutu?
                  Unul din zilele astea talentat ca Dobrin a fost Lutu. A ramas talent.
                  Poate-mi explica si mie cineva de unde e denumirea sticlei de tuica care avea pe ticheta 2 prune: ochii lui Dobrin.
                  Sincer, nu trebuia sa ramana la FC Arges, la cat tragea la masea se incadra perfect la Dinamo, casa tuturor betivilor si narcomanilor.
                  Ce echipa a reusit Dobrin sa o retrogradeze? ....
                  sigpic

                  Comment


                  • In ce calitate? Hai ca o dam in balarii.
                    Pe scurt: in zilele noastre Dobrin "juca" la carciuma ca nimeni nu accepta in lot prietenii lui Bachus la nesfarsit, nici chiar Dinamo.
                    Dobrin, la vremea lui: cel mai bun.
                    Hagi, in toata istoria fotbalului romanesc: THE BEST.


                    ÃŽn 1986, an în care a dat 31 de goluri, a terminat pe doi cu “studenţii”, cea mai bună performanţă din istoria clubului din Regie .
                    Zici ca erau numai Steaua si Dinamo atunci? Uite ca o echipa mica, cu Hagi a facut performanta.
                    Performantele cu Steaua le stie toata lumea.

                    Comment


                    • Pai ... chiar tu ai zis ... Hagi a terminat o data pe 2, Dobrin a castigat 2 campionate. Te pomenesti ca FC arges era vre-un colos al fotbalului din spatiul Carpato-Danubiano-Pontic.

                      Nu o dau in balarii, dar pe vremea cand Hagi era la Brescia, au reusit performanta sa retrogradeze.
                      Cu echipa nationala, te rog sa nu imi spui de campionatul ala din `94, cand stateau ai nostrii cu fundul in poarta tot meciul si scapau pe 2 3 contraatacuri. Performanta aia e cam cum a castigat si Grecia Campionatul European.
                      sigpic

                      Comment


                      • Hagi n-a castigat in viata lui vreun campionat, sa-nteleg.
                        In acceptiunea ta a castiga un campionat cu o echipa diferita de Steaua sau Dinamo te facea cel mai mare jucator din Romania?

                        Comment


                        • nu va mai balacariti degeaba... fiecare cu perioada lui...n ai de unde sa stii cum juca hagi in campionatele anilor 60-70 sau invers....nu prea merg comparati..dinamo echipa de betivi?) carlos, neaga, dica, radoi, patronul, tanase, mai zic?)

                          Comment


                          • Iti zic un nume de melodie si atat: Steauaaaaaaa e numai unaaaaaaaaa......

                            Comment


                            • manelosteaua echipa satelor

                              toti beau da i req
                              Last edited by Champion; 20 September 2011, 15:48.

                              Comment


                              • Mai pune cineva tabelul sa vedem si noi cum stam?
                                Si meciurile din etapa viitoare.
                                Multumesc.
                                Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google