CM de Fotbal-Rusia 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Ne cam contrazicem in declaratii, poi "daca in semifinale intalneste Croatia (care in mod normal trece de Rusia), Anglia vede finala mare la TV" cu " vedem daca o va face Croatia, imperialistii englezi stiu sa se mobilizeze atunci cand trebuie" nu prea se imbuca. Suntem golani, sau nu mai suntem?

    Comment


    • #62
      Originally posted by alex1ioan View Post
      S-au mai văzut cazuri de echipe care au avut o evoluție modesta, dar cu soartă, bafta, Doamne-ajută au reușit performanța. Rămâne de vazut(tot la TV, normal).
      Cam despre asta vorbim. Multe vedete se uita la televizor acum.

      In mod normal Anglia se descurca mai usor cu Rusia. Cu Croatia e mai greu. Bulldogii nu au rupt gura targului dar au capacitate de mobilizare, dar si vecinii nostrii sunt cam capriciosi desi au talent.

      Eu doresc sa se califice Croatia. Dar nu as paria pe asta.

      Comment


      • #63
        Sper sa castige echipa care insista mai mult in atac (am spus, Croatia) si acest lucru sa se intample in cele 90 de minute, sau ma rog, in prelungiri. Penalty-urile au uneori, o mare doza de inechitate si frustrare.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #64
          Greu meci. Croatia se ve plia pe jocul englezilor. Cred ca se va departaja in prelungiri.

          Oricum pana acum sunt in grafic cu previziunea de la inceputul campionatului

          Originally posted by sadicu View Post
          Franța cred că e principala favorită iar Belgia o sa fie o surpriza

          Comment


          • #65
            Eu ieri am pierdut, azi am mers cu UK [emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]

            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

            Comment


            • #66
              Originally posted by alex1ioan View Post
              Ne cam contrazicem in declaratii, poi "daca in semifinale intalneste Croatia (care in mod normal trece de Rusia), Anglia vede finala mare la TV" cu " vedem daca o va face Croatia, imperialistii englezi stiu sa se mobilizeze atunci cand trebuie" nu prea se imbuca. Suntem golani, sau nu mai suntem?
              Si tu nu poti dormi din cauza asta ?

              Din pacate, Croatia dezamageste in prima repriza, ca orice balcanic, se teme de marea performanta.
              Last edited by catalonia; 11 July 2018, 21:45.

              Comment


              • #67
                Originally posted by sadicu
                On topic, Anglia nu e Rusia, greu primeste gol...dar tot cred ca or sa marcheze cel putin o data Croatia
                Croatia a dat gol...karate!

                Originally posted by sadicu View Post
                Greu meci. Croatia se ve plia pe jocul englezilor. Cred ca se va departaja in prelungiri.
                Nici Mama Omida nu le nimerea ca mine.

                Daca se ajunge la penalty Croatia se va califica (sper)!
                Last edited by sadicu; 11 July 2018, 22:52. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #68
                  Originally posted by IancuMIC View Post
                  Sper sa castige echipa care insista mai mult in atac (am spus, Croatia) si acest lucru sa se intample in cele 90 de minute, sau ma rog, in prelungiri. Penalty-urile au uneori, o mare doza de inechitate si frustrare.
                  Asta a fost pronosticul meu(pe un alt forum), pentru semifinale.
                  Franta - Belgia 1-0
                  Croatia - Anglia 2-1
                  ...
                  Una peste alta, avem o finala..."corecta", in care se vor confrunta cele mai in forma echipe, la aceasta editie a CM.; Belgia n-a avut suficient curaj si inspiratie, iar Anglia in partea a doua, a cam refuzat jocul.
                  Attached Files
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • #69
                    Franta e campioana in proportie de 75%.

                    Comment


                    • #70
                      o sa merg pe mana Croatiei in finala.

                      sper sa taie creasta cocosului ))

                      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                      Comment


                      • #71
                        Franta o sa castige, e prea puternica pentru Croatia. Singurii care ii puteau bate erau italienii dar lor le place la gratar cu romanasii.

                        Comment


                        • #72
                          Macar ramane cupa in Europa.

                          Comment


                          • #73
                            Off topic de moderare.
                            @alex1ioan
                            @catalonia
                            Discutiile contondente si total in afara subiectului, au fost sterse; la urmatoarele de genu' nu asteptati aceiasi indulgenta, din partea echipei de moderare.


                            In legatura cu finala, ma abtin sa spun ca Franta este dinainte castigatoare. Meciul are o alta incarcatura, alta miza, asa ca datele hartiei pot fi lesne rasturnate.
                            Attached Files
                            Last edited by IancuMIC; 12 July 2018, 11:03.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • #74
                              Jos palaria sadicu si IancuMIC pentru intuitie.

                              E adevarat ca un meci nu seamana cu altul. Finala e deschisa.
                              Sentimental tot cu Croatia as tine. Frantuzii prea se dau pintenosi. Croatii sunt cam pe calapodul nostru. Dupa meciul cu Rusia Vidal a facut-o lata. Si ceilalti pareau putin "munciti" in meciul cu Anglia.

                              Plus ca la mondialul asta nu mi-a placut cand marile favorite trageau de timp la rezultat cu echipele mai mici.
                              Dar mi-a placut Japonia care la 2-0 cu Belgia iesea la joc. Si au pierdut la ultima faza.
                              Last edited by Gil26; 12 July 2018, 18:05.

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by catalonia View Post
                                Franta e campioana in proportie de 75%.
                                Era previzibil.
                                Numai posesia mingii de partea Croatiei a fost surpriza.

                                Singura echipa de al acest CM care putea sa invinga Franta era Belgia, doar ca nu s-au pregatit sufucient.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google