LoganClub Arad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce sa aduci? Ai gtech sau?

    Comment


    • Laptopul cu programul de diagnoza.

      Originally posted by bubu_vasile View Post
      am vazut ca dupa plecarea mea a mai fost ceva activitate. astept detalii la urmatoarea intalnire.
      Bubu dupa ce ai plecat am facut un experiment de fizica cu privire la fortza care trebuie apasata pedala de acceleratie si viteza imprimata unui "obiect" in urma acestei fortze. Ca rezultat a fost o usoara crestere a nivelului de adrenalina a celor participanti la experiment.
      Last edited by ALY_N; 18 March 2009, 11:11. Reason: Automerged Doublepost
      sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

      Comment


      • Ce se anunta pentru sambata? ca se pare ca vremea e din ce in ce mai buna.
        Excursie la Siria? sau tot in parcarea noastra... Daca sunteti pentru Siria, sa ne gandim la o ora de intalnire, si eventual la o activitate culturala (o fripturica, un suculetz, o berica).
        sigpic

        207 noir obsidien

        Comment


        • Eu sunt pentru excursia la Siria
          sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

          Comment


          • Si eu sustin iesirea la Siria.

            Propun ca maine sa ne intalnim cu cel putin o ora mai devreme (adica la 15:30) iar pe la 16 sa ne incolonam spre Siria.

            Sefu', ce parere ai ?
            sigpic

            Comment


            • sefu merge sa manance ... nu e bine sa iei decizii pe stomacul gol
              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

              Comment


              • Originally posted by MAVERICK_SS View Post
                Si eu sustin iesirea la Siria.

                Propun ca maine sa ne intalnim cu cel putin o ora mai devreme (adica la 15:30) iar pe la 16 sa ne incolonam spre Siria.

                Sefu', ce parere ai ?
                sau sa fie pe la 15:00 ?? sa nu coboram pe noapte de acolo... ori e prea devreme?

                Sefu', ce zici?
                sigpic

                207 noir obsidien

                Comment


                • Nu e devreme deloc, Sorin. Se poate si la 15 sau chiar mai devreme (14 ? ).


                  Parerea mea e sa facem un plan aproximativ: cat stam sus, cat timp ne ia sa ajungem la Siria, durata urcarii/coborarii ca sa stim cat mai exact la cate trebuie sa plecam din AR.

                  Eu zic ca pana la Siria nu ne trebuie mai mult de 20-30 de minute; urcare/coborare 15-15 min (desi aici nu sunt deloc sigur deoarece habar nu am ce e pe acolo, astept o corectie de la cineva mai avizat); timp de stationare sus 30-60 min; si inca vreo 10 min pana iesim din oras.
                  Last edited by MAVERICK_SS; 20 March 2009, 14:07.
                  sigpic

                  Comment


                  • sefu a fost la masa ... si cand a iesit a privit in sus. Nu i-a placut ce a vazut: nori urati si multi ... nu se mai vede soarele. Sunteti siguri ca o sa fie vremea buna de urcat ? Nu as vrea sa ma duc pana acolo degeaba chiar daca nu e departe.
                    din cate vad eu vremea se va prezenta in modul urmator: azi sau la noapte e posibil sa ploua ... nu e tocmai indicat, dar ... in plus la noapte iar sunt minus cateva grade. Insa ce ma deranjeaza cel mai mult e vantul care se anunta maine si care sus acolo e foarte probabil sa bata si mai tare: 19km/h.
                    nu stiu ce sa facem.
                    Am o propunere: sa ne intalnim la ora 15.00 iar daca totul e destul de ok atunci la 15.30 plecam. Daca nu, ramanem in parcare.
                    Cei care nu reusesc sa ajunga pana la ora 15.30 in parcare sunt rugati sa sune pe cineva ca sa vada daca am plecat sau nu.
                    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                    Comment


                    • Maverick am azi apartorile de noroi.Nu ai putea sa ma ajuti azi sa le montez??Te pricepi bine?
                      Lasa-mi te rog numarul de tel pe privat sa te sun.

                      Comment


                      • Si eu sunt pentru Siria, maine de la ora 15. Mergem si daca nu se poate urca, putem merge la Feredeu - vorba lui Sorin.
                        sigpic

                        Comment


                        • sau la ... Deva ... reveniti-va
                          in principiu atunci ramane pe maine la ora 15.00 (aviz amatorilor de intarzieri.... care or fi aia)

                          ORA 15.00 ADICA 3 PM ... asta ca sa nu zica unii ca nu au vazut la ce ora.

                          PS astept de la sorin o statistica a tuturor cetatilor sau obiectivelor de genul asta bune de vizitat si interesant de facut poze
                          asta pe threadul celalalt de excursii
                          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                          Comment


                          • Maverick,Doru am rezolvat cu aparatorile de noroi.
                            Maine ma ajuta Tavi sa le montez.
                            Va multumesc oricum.
                            Scuze pentru Offtopic.

                            Comment


                            • Pentru Tavi: maine este etapa de raliu (traseu combinat: asfalt, macadam si offroad). Te intereseaza ?

                              informatie de ultima ora: se poate urca sus cu masina (la siria) dar pe platou este putin cam ud pe jos (nu pe drumul pietruit, pe iarba). speram ca pana maine se mai usuca
                              Last edited by bubu_vasile; 20 March 2009, 17:38. Reason: Automerged Doublepost
                              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                              Comment


                              • Ok maine poate ajung si eu la intalnire,dar nu cred ca o sa fac deplasarea cu voi pana la Siria(daca o sa fie),si se pare ca se vad in zare niste nori destui de frumosi catre Siria incolo,care se apropie si de Arad, daca ploua acuma dupa-masa si diseara o sa fie cam aiurea maine la Siria!
                                O sa vedem!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google