Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • marius, tu poate stii ceva ce nu stiu nici macar cei care organizeaza evenimentul

    felicitari lui tavi pentru decizie ... imi pare rau tavi ca am complotat cu sorin si seba, dar ... trebuia sa fii putin impins de la spate
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

    Comment


    • [QUOTE=bubu_vasile;493007]marius, tu poate stii ceva ce nu stiu nici macar cei care organizeaza evenimentul

      Da stiu Bubule, fiinca am aflat intamplator vorbind cu Sibianul.
      Poate stie si altii dar nu zic nimic, fiinca la Intalnirea Nationala de la Sibiu unii au stiut sa comenteze de organizarea pe care a facuto Sibianul ,ba chiar eram influientat si eu sa postez pe forum inpotriva lui.
      Si acum la Arad se organizeaza cupa VSS , organizatori fiind Sibianul si Virtualmansorin.Respectele mele pt. ei
      Sponsorii sunt niste firme din ARAD aduse de SIBIANUL cu care a colaborat el in trecut.

      Comment


      • organizator sunt eu ,sibianul ma ajuta cu ce poate(sponzori,sfaturi,etc)
        si inca nu stiu nimic legat de sponzorizari,deci va rog nu mai postati daca nu stiti
        toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

        Comment


        • Cine ma ajuta si pe mine sa imi zica ce trebuie schimbat la 90 de mii la logan de 1.4?
          Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
          Magazin Piese de Schimb.
          www.facebook.com/ElectroteknikPag

          Comment


          • la mine in carte scrie asa:
            - filtru aer - fiecare intretinere
            - bujii - fiecare 30.000 km
            - lichid de frane DOT4 - 90.000 km (sau 3 ani)
            - lichid de racire - 90.000 km (sau 3 ani)
            - curatare sistem aer conditionat - la 2 ani
            In afara de astea ar mai fi uleiul si filtrul de aer.
            Asta dpdv al motorizarii mele.

            si ca sa va mai destindeti:
            http://ibcfocus.blogspot.com/search?...max-results=50

            is multe lucruri interesante pe pagina aia
            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

            Comment


            • Multumesc lui SorinJ ! Ma avertizat la timp ca nu se aprind stopurile pe spate. ----> problema rezolvata.

              Comment


              • apropo de stopuri si becuri. m-a sunat serafim azi ca are o problema in bord (de fapt si eu am aceeasi problema dar nu i-am dat importanta) si anume ca la apasarea pedalei de frana se mai aprinde un bec rosu in bord (unul din martorii din cadranul drept) ... stie careva cum se rezolva problema ?
                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                Comment


                • Originally posted by bubu_vasile View Post
                  apropo de stopuri si becuri. m-a sunat serafim azi ca are o problema in bord (de fapt si eu am aceeasi problema dar nu i-am dat importanta) si anume ca la apasarea pedalei de frana se mai aprinde un bec rosu in bord (unul din martorii din cadranul drept) ... stie careva cum se rezolva problema ?
                  Se curata foarte bine mufele de la stopurile din spate (triplele amandoua). Se scot afara si se curata bine pinii de contact din mufe (smirghel fin si spray).
                  Se curata surubul de masa la fiecare tripla si se strange bine.
                  Vizual se verifica si soclul la fiecare bec in parte prin scoaterea becului afara (sa nu fie topit soclul).
                  Last edited by lau; 13 January 2010, 17:35.

                  Comment


                  • Ca sa stiti si voi ,sistemul de climatizare nu se curata , principiul este ca si la frigiderul de acasa, doar atunci cand pierdeti freon este o problema, daca sistemul raceste atunci totul e OK.

                    Comment


                    • Ca sa stii si tu Mariuse... Sistemul de climatizare de la autovehicule se curata periodic deoarece este cu totul alt sistem decat la frigidere (ia manualul de utilizare si carnetul de intretinere al masinii si citeste ce scrie acolo). Se curata deoarece prin sisemul de ventilatie daca nu curge un curent de aer continu (adica sa mearga constant ventilatorul) din cauza umezelii de acolo se formeaza bacterii anaerobe si o sa inceapa sa iti miroase in masina a CANAL. De aia se curata sistemul de climatizare al masinii.
                      fara linkuri externe

                      Comment


                      • Sa fie vorba doar de curatarea conductelor etc.


                        OOps... Shaloo a fost mai rapid... si mai detaliat...

                        Comment


                        • Felicitari D-lui MAVERICK_SS pentru noua titulatura din cadrul LC Arad. Iti doresc sa organizezi cel putin 1000 de intalniri de acum inainte. Bafta!
                          sigpic

                          207 noir obsidien

                          Comment


                          • ii doresc noului sef intelepciune, rabdare, chibzuinta, putere de convingere si sa organizeze cel putin tot atatea evenimente cat a organizat si cel vechi ...
                            si nu uita maverick: functia aduce cu sine multa responsabilitate si prea putine avantaje.
                            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                            Comment


                            • Multumesc pentru urari, sper sa ma achit de indatoririle mele cu succes si multa diplomatie.

                              @bubu: Multumesc pentru sfat, voi tine cont de el.
                              sigpic

                              Comment


                              • Da ce s`au facut alegeri? si eu as fii vrut sa candidez)


                                Multumesc Bubu pentru raspuns
                                Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                                Magazin Piese de Schimb.
                                www.facebook.com/ElectroteknikPag

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google