Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • daca te referi la compu de acasa is curios cum i-ai masurat temperatura si la ce anume ? la chipset, hard sau memorii ? in functie de asta iti pot raspunde
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

    Comment


    • Normal ca vorbesc de PC.
      Pai cum sa o masor?In bios.
      Cand aprinzi compu apesi delete sa intre in bios si acolo este PC health,intrii si acolo iti scrie si temperatura.

      Comment


      • Pai nu stiu ce sa zic, daca ai Amd sa-r putea sa fie normala temp asta, daca ai intel e prea mare,mult prea mare,eventual mai sufla praful de prin comp, si ala influenteaza,mai curata coolerul de pe procesor, si aia poate sa fie si mai o chestie, da joc procesorul(collerul de pe procesor)curatal,schimba pasta de la CPU si atunci ar trebui sa-si revina!
        sigpic

        Comment


        • Wizardu', e exact invers ce ai spus tu. La procesoarele AMD nu e normala temperatura asta, in schimb Intel lucreaza la temperatura ceva mai ridicata.

          Comment


          • Deci nu stiu cum zici tu Mosule ....dar eu am avut procesor Amd 6000+Dual Core, si statea temperatura in bios la 50-55,deci destul de ridicata!si nu aveam overclock la el,iar acuma cu procesorul Intel ce il am E7200 care lucreaza la 2,5Mhz sta 32-35 de grade,am facut overclock la el cu cooleru stock si statea la 3,2 Mhz la 65de grade max, deci nu stiu care e mai "rece" dintre astea doua,am schimbat coolerul stock cu unul baban de la Scythe...iar acuma tot la 3,2Mhz sta la 37in IDLE si la 54in Full Load!
            Deci eu sunt de parere ca Amd-urile sunt ceva mai "calde"
            Dar na nu mai conteaza asta, ce conteaza ii sa se uite sau sa faca ce am zis eu mai sus, sa mai curete praful pe acolo prin carcasa,sau eventual coolerul de pe cpu,sau sa-si schimbe pasta termoconductoare dupa cpu!
            sigpic

            Comment


            • Instaleaza SpeedFan

              La mine la AMD X2 6400+ sta la 42 grade in idle si la vre-o 47 full load (racire ASUS Silent Knight 2). Pentru a verifica temperatura si a o monitoriza instaleaza si tu SpeedFan. Iti monitorizeaza temperatura la mai multe componente HDD, placa video, chipset, procesor si pe langa sta poate sa iti controleza ventilatorul si sa ii dea turatie in functie de necesitate. Sper ca ti-am fost de ajutor.
              fara linkuri externe

              Comment


              • red_alin: ai numarul meu. suna-ma daca vrei sa discutam despre comp.
                pa la toti.
                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                Comment


                • La Multi Ani Evo !!!

                  Comment


                  • La multi ani si din partea mea, evolution

                    Comment


                    • La multi ani @Evolution!!
                      sigpic

                      207 noir obsidien

                      Comment


                      • La Multi Ani, Evolution !!!
                        sigpic

                        Comment


                        • multi ani evol.
                          multumesc la sorin, marius si maverick pentru ajutorul dat la "customizarea" masinii
                          si lui pagu' si dgo pentru vizita scurta si inopinata pe care ne-au facut-o.

                          PS e chiar frumos noaptea la patinoar, lumina de reflectoare, muzica buna, atmosfera perfecta. Lipsea doar un ceai bun, dar promit sa nu mai lipseasca atunci cand o sa refacem lucrarea
                          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                          Comment


                          • N-ai pentru ce, Bubu. Cand vin inapoi farurile dai de veste si ne punem pe demontat/remontat din nou, ca deja suntem experti Azi maine ne deschidem atelier de customizare
                            sigpic

                            Comment


                            • BAH! voi watti intalnit pe ascuns si 9 nu ne-ati spus??
                              sigpic

                              207 noir obsidien

                              Comment


                              • multumesc frumos de urari la fiecare
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google