Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • care pe care )
    Attached Files
    sigpic

    Comment


    • 1. arthur 1+1
      2. evol 1
      3. mosu' 1
      4. marius 1
      5. lau 1
      6. rouge de feu 1
      7. alyn 1

      daca se mai razgandeste cineva are timp pana maine seara.

      update de lista (sper ultimul):
      1. arthur 1+1+1+1
      2. evol 1
      3. mosu' 1
      4. marius 1
      5. lau 1
      6. rouge de feu 1
      7. alyn 1
      Last edited by bubu_vasile; 21 April 2009, 09:10. Reason: Automerged Doublepost
      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

      Comment


      • am dat comanda de filtre. pretul a ramas de 43 RON / bucata.
        Daca ajung filtrele vineri, atunci sambata ne intalnim cu doritorii de montaj mai repede de ora 16.30.
        Sa aduceti scule pentru montaj (care aveti cutere ce taie bine, ar fi super o freza din aia mica, suc, pahare, rabdare, etc).

        evol: "care pe care" o sa vedem daca reusesti si tu sa ne vizitezi ca sa le punem una langa alta. Din cate imi amintesc eu parca a ta e o idee mai joasa, dar nu pot fi sigur de asta.

        wizard: veneam de la gurahont de la ai mei. si ma cam grabeam sa ajung. Care intreaba de consum ii dau avertisment ...
        Eu te-am vazut de la bariera de la Mocrea, dar erau intre noi mai multe masini si o potaie pe care era sa o lovesc cand am depasit chiar in dreptul "artezienelor mirositoare".
        La un moment dat am crezut ca te-am pierdut, dar ...
        PS ai observat imbecilul ala cu jeepul lui de cacao ce m-a scos in Siria afara de pe drum ?
        Se pare ca si la noi avem pe unii care si-au luat carnetele ... si nu stiu ca oglinzile retrovizoare nu sunt pentru machij ci au alt scop.
        Last edited by bubu_vasile; 22 April 2009, 08:37. Reason: Automerged Doublepost
        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

        Comment


        • Bubu, potaia aia si eu era so iau dupa bariera de la Mocrea,eram in depasire la o masina si statea al naibi pe mijlocu drumului!De vazut te=am vazut cand ai lasat ceva praf in spatele tau,numai atata am vazut,pe ala cu jeepul nu la-m ginit cand a vrut sa se urce pe tine Ce sa le faci mai is si soferi de astia de duminica dupa masa,sa nu mai zic sambata cand plec la bunamea si trec prin Pancota dimineata,cum ii piata acolo ii dezastru,tot "profesionisti" de astia gasesti pe acolo si tot felul de kamikaze!
          PS:ai remarcat ca or "carpit" astia drumu Arad-Ineu,nu mai dai de surprize pe drum!!Mult le-au trebuit oricum,pana sa toarne niste lopeti de asfalt in craterele alea!
          sigpic

          Comment


          • Si catre Curtici oare cand...?

            Comment


            • in curand va fi si catre curtici
              wizard: sa vezi si dupa Ineu ce fain ii drumul ... pe portiunea Barsa - Buteni am tras-o la 175km/h. E foarte fain drumul. De abia acum poti sa zici ca circuli normal. Exceptie facand bineinteles Arad - Siria care chiar daca i-au astupat craterele este tot numai valuri si damburi si portiunea mirifica dintre apa de la mocrea si intrarea in Ineu, care dupa vreo 2 de lucru au ajuns de abia in faza de a pune piatra pe o parte a drumului
              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

              Comment


              • Originally posted by bubu_vasile View Post
                si portiunea mirifica dintre apa de la mocrea si intrarea in Ineu, care dupa vreo 2 de lucru au ajuns de abia in faza de a pune piatra pe o parte a drumului
                Da intradevar acolo e dezastru rau chiar dupa bariera de la apa de la Mocrea,iar acolo unde ii piatra aia de cale ferata e dezastru rau sa nu mai zic cand uda pamantul ala rosu sa vezi atunci ce frumoasa se face masina,deci daca ar fi sa mergi zilnic pe acolo iti demolezi toata masina, si ne mai miram ca bate tot loganul sau ca tremura nu stiu ce pe nu stiu unde,la asa drumuri !!!
                sigpic

                Comment


                • ma gandeam cand mergeam pe bolovanii aia la cei cu arcuri sport cum ar numara ei cate pietre au pus cei de la drumuri pe portiunea aia ... ca si la mine au "sarit" cateva pe sub ea, dar la cei cu masini joase ...


                  LE pentru cei care vor montaj de filtre sa isi cumpere si ceva mirositor sa toarne pe filtru sa aibe ambiance in masina. Si daca are vreunul o lanterna mai rasarita poate sa aduca cu incredere.
                  Last edited by bubu_vasile; 22 April 2009, 16:10.
                  Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                  Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                  Comment


                  • Legat de filtru,neaparat trebuie o lanterna acolo ca daca nu, iti rogi moartea,ca e ingust spatiu acolo si bezna totala,deci trebuie lanterna!
                    Cu ce ar mai merge sa se decupeze acolo(asa am facut la mine) cu o bordmasina cu acumulatori mai rasarita(vorba lu' bubu) si un burghiu nu prea mare, dat gaura langa gaura,si tot cu burghiu dupa aceea "taiat" decupat,numai sa fie ceva burghiu ascutit bine ca sa poata sa taie, merge mai repede decat cu cutterul,care te chinui un pic mai mult!
                    Numai sa aveti ceva bordmasina mai calumea,una cu, curent ar fi si mai ok,dar in parcare acolo nu cred ca o sa gasiti vre-o priza )))
                    Last edited by wizard24; 22 April 2009, 19:22.
                    sigpic

                    Comment


                    • Wizard, bine ca ai zis, am sa aduc bormasina mea cu acumulatori plus burghie ca sa nu va pierdeti vremea cu cutter-ul.
                      sigpic

                      Comment


                      • Eu zic ca ar fi mai bine sa ne intalnim sambata mai repede,ca poate e mult de lucru.Ce ziceti?
                        Cine are scule mai performante este rugat se ne ajute cu ele.

                        Comment


                        • pai cam asta am propus si eu ... sa ne vedem mai repede cei care au de facut montaje. Si bineinteles daca vor si ceilalti

                          Undeva la ora 2
                          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                          Comment


                          • E OK ora. In principiu ramane ora 14, da ?
                            sigpic

                            Comment


                            • Da se sta pana pe la vreo 5?

                              Comment


                              • daca nu ploua, se sta
                                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google