Intalnire La Norby In Gradina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Las ca mergem la vecini dupa lemne. Doar o sa fim o gramada. Sa-i vad ca zic ca nu ne dau

    DECI: in virtutea transparentei si bunului simt sa va scriu ce s-a "finalizat" dupa discutii pe PM, telefon, forum si nu numai:

    suntem 16 persoane anuntate si cu "pretentii" la papa:
    1. Norby + Gaby = 1 pers (Gaby este vegetariana)
    2. Bubu_vasile + familia = 2 pers (o sa vin si cu aia micii dar ei ... )
    3. Becudani + nevasta = 2 pers
    4. Tavi cu fata (prietena). = 2 pers
    5. MAVERICK_SS (+1 - nu e sigur) = 2 pers (concretizeaza a 2-a persoana)
    6. Sorinj (2 persoane) = 2 pers
    7. Black Pearl = 1 pers
    8. Virtualmansorin (4 pers) = 4 pers

    Mai punem un +2 pers de siguranta si ajungem la 18.

    Atunci:
    4 pers la un kil de carne de mici (carnea asta nu o sa se umfle ca si aia de la alimentara) = 4 kile jumate *9 ron kg= 40.5 ron

    18 pers * 3 perechi de cremvursti (6 bucati) = 54 perechi cremvusti / 12 perechi la kg = 4.5 kg - pentru siguranta se iau 2 kile cremvursti si 3 kile de virsli (din aia de la Vata) = asta vine cam 12 ron/kg * 5 = 60 ron (aici pretul este un pic aproximat astept diseara sau maine confirmarea de pret dar oricum pe acolo e)

    ar mai fi mustarul vreo 5 borcane aprox 15 lei (parca asa ceva e)

    Deci: 40.5 + 60 + 15 = 115.5 aprox 120 RON / 16 pers sigure = 7.5 ron de persoana.

    Cum vi se pare ?
    va rog pe fiecare sa verificati calculele sa vedeti daca sunt ok si daca lipseste ceva.

    PS painea de casa (5 bucati sper sa ajunga) si 1 bax * 6 sticle de 1,5l suc natural ii rezolv gratis pentru voi pentru ca
    tacamuri si farfurii de plastic, poate o cafea, si eventual suc sifonat sau cofeinizat + bere a zis tavi ca incearca el sa aduca.

    Astept rapid concluziile voastre, propunerile, alea alea....
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

    Comment


    • #92
      haideti ... Ziceti ceva ca peste o ora trebuie sa dau un raspuns la ala de mi le aduce
      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

      Comment


      • #93
        Se pare ca voi veni singur... Calculele nu le-am mai verificat, fiindca nu are rost ... Cat despre aranjamente pentru mine totul e OK ...
        sigpic

        Comment


        • #94
          Bubule daca as ajunge si eu sambata undeva in ora 22 cu familia ar fi o problema?Adica ma refer e prea tarziu?E peste noapte pana duminica sau cum?

          Daca nu e vreo problema punema si pe mine pe lista cu 3 persoane(eu,sotia si baiatu). Dau banii cand ajung.

          Si mai iau de pe drum bere,suc .Iar palinca o aduc din partea mea

          Daca e OK lasami te rog nr tau de tel pe privat.
          Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

          Comment


          • #95
            Nu pot sa promit nimic, dar s-ar putea sa vin si eu. Oricum eu sunt la regim asa ca la mine nu conteaza planurile cu mancarea pt ca nu voi servi nimic. Aduc si eu niste sucuri
            sigpic

            Comment


            • #96
              Sunteti bineveniti. Acum cat de mult se intinde cheful nu stiu. Poate doar gazdele sa ne spuna
              e prima oara cand o "comitem" si mi-e greu sa stiu cat o sa ne intindem, dar daca vom mai fi acolo sunt sigur ca va fi mancare si pentru voi
              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

              Comment


              • #97
                OK ... Gata. Daca nimeni nu a obiectat nici nu a propus nimic alternativ fac comanda dupa cum arata lista mai sus. Nu stiu daca suma de plata de persoana e mare sau mica sau ok, dar sper sa fie bine pentru toti.
                poate va prind ca uitati banii sambata sa ma lasati in foame inainte de salar
                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                Comment


                • #98
                  E OK bubule..Cat despre intindere..No problem..Noi (Eu cu GabyART(maica-mea) ) suntem acasa

                  ps: Eventual sa aduca sau sa spuna care ce muzica vrea sa se faca si un pic de atmosfera,nu?
                  Last edited by Norby89; 4 June 2008, 20:55.
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by Norby89 View Post
                    ps: Eventual sa aduca sau sa spuna care ce muzica vrea sa se faca si un pic de atmosfera,nu?
                    si eventual sa se termine bateria,(sa uite ca mai e si bateria la masina) si sa doarma pe acolo dupa aceea
                    sigpic

                    Comment


                    • Am incarcator de baterie de masina , dar oricum am si ceva muzica in camera si se aude si afara wizard tu nu vii ??
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Norby89 View Post
                        wizard tu nu vii ??
                        hmmm....Nu stiu ce sa zic, dar conform programului o sa fiu la servici la ora aia,naspa....Sa vad!! Da oricum nu pot sa zic ca o sa vin(adica sa promit ceva)
                        sigpic

                        Comment


                        • ....Lasa ca dau io drumu la muzicanti.

                          PS: ce mioritic suna...''..La Norby in Gradina''

                          Comment


                          • Bubulinu l amine ai pus 4 dar tot 2 suntem ca aia mici..............
                            se pare ca voi fi doar eu cu sotia copii ramin la sat ca plec duminica dimineata la botosani
                            toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                            Comment


                            • No problem sorin: o sa vedem sambata cati suntem. Surplusul de "produse" raman la mine acasa si refacem calculele

                              important e ca veniti
                              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                              Comment


                              • Dupa cum arata vremea se pare ca va ploua. Se mai tine intalnirea de la Norby daca ploua? Eu oricum sunt 80% sigur ca vin.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google