Masinile Noastre- BUBUITE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe asta nu o stiam . Eu si tata traiam cu impresia ca trebuie sa merg la politie si sa declar ce si cum , sa imi dea dovada , si de acolo sa ma duc la casco . Daca nu mai este nevoie , si pot sa merg direct la casco , mersi pentru info . Am scutit un drum

    Comment


    • ma poate ajuta si pe mine cineva cu un raspuns ....am masina luata in leasing si am casco pe 5 ani cat este creditu si akum 2 luni mi-au furat rotile dupa spate si nenorociti mi-au infundat pragurile si nu stiu cum trb sa procedez trb sa ma duc la politie sa declar furtu sau pot merge direct la casco sa le repare da nu stiu dak e platita franciza si toate astea...

      Comment


      • vb mai intai cu persoane de la casco si dupa vezi ce zice!
        sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/my_rid...ght=ride+grecu
        Simply Stance

        Comment


        • poze

          Si a mea...
          Attached Files
          Super Oferta ,Capota Logan Carbon 3D (Texturat) La numai 130 Ron!!

          Comment


          • Aiiiii...urata lovitura. Cum s-a intamplat ?
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Din poze vad asa:
              - anvelope de iarna in plina vara,
              - o curba in coborare,
              - inclin sa cred (cam 90%) ca este lovitura de parapet.
              Probabil intrat tare in curba, pierdut aderenta si lovit parapetul...
              Sper ca toata lumea e ok si ca ai casco.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Originally posted by mutulik View Post
                ma poate ajuta si pe mine cineva cu un raspuns ....am masina luata in leasing si am casco pe 5 ani cat este creditu si akum 2 luni mi-au furat rotile dupa spate si nenorociti mi-au infundat pragurile si nu stiu cum trb sa procedez trb sa ma duc la politie sa declar furtu sau pot merge direct la casco sa le repare da nu stiu dak e platita franciza si toate astea...
                pai mergi la militie declara furtul rotilor si faptul ca ai si distrugere,iti va da un proces verbal cu care vei merge la leasing si de acolo te vor indruma ei,in general in rata de la masina intra si rata de la casco,cei de la leasing sunt in masura sa te ajute sa vezi ce ai de facut after proces verbal de militie...stima
                sigpic
                Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                Comment


                • Uite si primul meu accident ,aveam lamaile in geamuri atunci.Nu a fost vina mea.O gaza de femeie a sarit in fata masinii dupa ce am trecut intersectia Sebastian, ma indreptam spre Trafic Greu.Toata lumea astepta verdele numai ea a sarit pe trecere sa prinda tramvaiul 32 ca parca altul nu mai venea.Aveam 40 cred cand am franat ceva de genul, am oprit la timp.M`am bucurat ca am evitat`o si ma pregateam sa o pun pe avarii undeva mai in fata sa ma duc sa o bat p`aia in statie.Cand sa o dau pe a 1`a pac unu din spate direct in mine, m`a lovit in capul ala de tractare ca altfel imi sifona bara si`mi stramba portbagajul.Tipul cu`n Seat Altea tot cu lamai in geam.Nu avea nimic pe el, nici permis nici buletin nimic,absolut nimic.In fine rezultatul:bara spate zgariata,suport nr spart,capacelul care acoperea capul de tractare `penetrat` si nr inmatriculare indoit.Cea mai tare faza a fost cand a venit mama lui si mi`a zis ca eu sunt de vina.Eu am intrebat`o `De ce?Am dat eu spatele in baiatul dumneavoastra? )))))))`Ea imi zice`Nu ai anuntat frana de urgenta )))))))))`Deci dragi soferi anuntati FRANA DE URGENTA!!!




                  Satisfac blonde pe gume Turbo.

                  Comment


                  • "Nu ai anuntat frana de urgenta."
                    Eu am franat pentru ca imi iesise unul de pe cedeaza si m-am pomenit cu o blonda peste mine (cu tot cu masina ). Cand a coborat din masina, replica ei a fost: "de ce franezi in halul asta, nu vezi ce e pe jos?!" (era ud).
                    Asadar... anuntati oameni buni cu 2-3 km inainte ca o sa franati brusc.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Din respect si frica oarecum sa nu intre cel din spate in mine, cand franez brusc dau si pe avarii, mai ales pe autostrada ori pe unde se merge destul de "tare" ca sa spun asa.
                      sigpic

                      Comment


                      • mama fratilor, cum ati reusit recordurile astea? durere sa vezi asa ceva!
                        lipsa text

                        Comment


                        • Originally posted by AGENTUL NYT View Post
                          pai mergi la militie declara furtul rotilor si faptul ca ai si distrugere,iti va da un proces verbal cu care vei merge la leasing si de acolo te vor indruma ei,in general in rata de la masina intra si rata de la casco,cei de la leasing sunt in masura sa te ajute sa vezi ce ai de facut after proces verbal de militie...stima
                          ok multumesc pentru sfat de luni am de umblat inseamna bafta

                          Comment


                          • Nu-i masina mea...dar a unui prieten. a fost printre primi care am ajuns la locul accidentului... thx again skandal. de nota10

                            masina, zob. sofer ok ne atins. locatie iesire padure sabareni.
                            drum extrem de alunecos...lasati-o usor pe poduri. asfalt nou, dar foarte alunecos.
                            Attached Files
                            Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai-dracu si n-au nici o boala...

                            Comment


                            • Mergeam regulamentar,am vrut sa trec de pe banda 2 pe banda 1 si dupaia sa opresc intr-o parcare sa vorbesc cu un prieten,eram cu 60,si nici n-am apucat sa semnalizez,m-am uitat in oglinda n-am vazut nimic si am virat foarte putin,deja era in mine.A fost chiar in unghi mort,si avea viteza,spre 80-100 ziceau martorii.Pe mine m-a impins chiar in parcarea unde am vrut sa intru,iar el s-a bagat in niste scari de la o cladire.S-a facut praf BMW-u,pisicuta 96' 325i,tot un ulei si un antigel erau pe pereti,semn ca o avut viteza,o improscat pe pereti.A lui o face pe asigurarea mea,si a mea pe casco.N-am fost la politie,facem luni pe amiabila.Eu avand casco trebuie sa fac ceva in plus?Cum fac cu masina?

                              Cum se schimba pragul?Si mai ales puntea aia..asa mi de groaza,nu stiu ce s-a putut indoi pe sub ea pe acolo!

                              Usa spate se deschide perfect,nu pare afectata.Insa ce ma mira e vopseaua.Nu trebuia sa fie un strat de grund sau ceva?E direct vopsea pe tabla.
                              Attached Files
                              Cumpar volan de Duster

                              Comment


                              • imi pare rau de incident! pragul se va inlocui( taiat si inlocuit )- asa a patit si a mea cand avea 3 luni...
                                Pe dedesupt , puntea tot ce e stricat se schimba de noi, deci nu trebuie sa-ti faci probleme. Usa fata se va inlocui iar aripa spate se va reface.
                                Nu trebuie sa faci nimic in plus ptr casco. Declari incidentul si cam atat.

                                ps. aminteste-le te rog celor de la service, ca dupa inlocuirea pragului , sa-ti reumple cu ceara locul, altfel iti va rugini in timp
                                sigpic

                                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google