Circulatia Rutiera In Calarasi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by rzw08 View Post
    o sa avem un nou semafor in oras .. cel de la politie . atentie sa nu va treziti ca treceti pe rosu fix pe la nasul lor
    De multe ori sunt asa de lenesi ca nici macar nu vor sa mearga dupa acea masina sa le dea amenda. Ei, numai in cazul unuia care este mai "strict", atunci situatia e altfel
    Realizare site - in 5 minute

    Comment


    • Este ca dracu' semaforul de la Poliţie.

      Dacă doreşti să mergi în direcţia "înainte", trebuie să stai la 10 m de semafor, în spate, pentru că altfel nu-l vezi, acesta având doar câte-un corp şi ăla este suspendat. Oare nu puteau să mai pună unul în partea dreaptă sau în partea stângă?

      De străzile din jurul semaforului nu mai zic nimic pentru că arată mai grav decât un drum de ţară.

      O altă problemă, nu ştiu dacă s-a mai discutat...

      Ce părere aveţi de intersecţia Sloboziei cu Plevna?
      Pe o parte ai "Drum cu prioritate", pe o parte ai "Stop".
      Lucru mai cretin ca ăsta nu mi-a fost dat să văd...
      sigpic

      Comment


      • După 8 ani, semaforul ala de la Poliție e praf. Eu stau de 20 ani în București și mai și conduc (ma rog în weekend în Călărași) și îmi e groaza sa trec bulevardul. Am ajuns sa mai merg un colt pe Viitor doar sa evit intersecția lui pește.
        Când merge semaforul e greu sa te încadrezi, când nu merge ai vizibilitate proastă dacă vii dinspre Volna..
        Si e chiar la Politie în fata.
        Care politie are grija sa îmi pun centura și sa nu am permis de București și numere de Călărași (s-a rezolvat m-am mutat cu talonull și numerele) dar nu fac nimic cu intersecția aia.
        Bine ca au mai pus un semafor pe Grivița ca acolo se omoară lumea
        Asta e impresia mea care de obicei sunt în Călărași doar în weekenduri... Poate in timpul săptămânii e altfel
        ​​​​Zona aia era mai ok înainte (era liceul meu acolo), poate a devenit traficul prea nasol.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google