Primul Dyno In Cluj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Primul Dyno In Cluj

    Daca vreti sa stiti ce poate masina voastra, cati cai pune pe asfalt din toti caii care presupuneti ca ii aveti, sau daca vreti sa imbunatatiti performantele masinii voastre, daca vreti sa stiti ce timp scoate masina voastra pe 402 metri, daca vreti sa stiti in cat timp ajunge de la 0 la 100 km/h, in curand veti putea afla! 1Mai 2009 este data anuntata la care se va da drumul primelor teste.
    35
    DA
    88.57%
    31
    NU
    2.86%
    1
    NU NEAPARAT
    8.57%
    3
    NU AM FOST NICIODATA CURIOS
    0.00%
    0

    The poll is expired.


  • #2
    BBI-ule astepti sa iti duci yapa la dyno sa vezi cati manzii are
    2004 Dacia Logan 1.4MPi
    2006 Dacia Logan 1.5dCi
    2007 Opel Astra H 1.7CDTI

    Comment


    • #3
      Mah sincer eu as fi curios cati mai am sau daca am cei 75 din fabrica....desi slabe sanse.....acum sa vedem si preturile....

      Comment


      • #4
        Noi astia fara martoage in plus nu prea avem rost sa dam bani si pe un dinozaur dinala.. mai bine mancam un mic) nu avem bani de kw... mai bine cumparam un mustar.. nu avem bani de o herghelie de bani mai bine luam o bere)
        LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
        Enter the Matrix

        Comment


        • #5
          Tu cu 3000E in banca te plangi ca n-ai, io cu un baston in pormoneu ce sa mai zic ))
          ...de doi lei :p

          Comment


          • #6
            pfooai mishu ) so gatat banii de mult
            LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
            Enter the Matrix

            Comment


            • #7
              @Tudor_cj sunt chiar curios sa vedem daca s-au mai inmultit de ultima data.
              @Kta222282 am mai aflat niste informatii in legatura cu preturile si 2 teste se pare ca vor fii in jur de 150lei.
              @Mishu 1 baston este bani multi )
              @Keanule la tine s-ar merita cel mai mult sa faci o masuratoare sa stii ce soft ai pe masina!

              Comment


              • #8
                desi sunt din roman (mi-a sarit in ochi titlul) is curios cat scoate un 16v sau e ca la 1,6 mpi are 90 cpda trage de 87.cred ca e 98 sau 100 ca 105 nu prea cred.
                Last edited by margelatu; 27 April 2009, 13:19.
                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                Comment


                • #9
                  pai la 1.6 in talon scrie clar 64 kw ,care inseamna 87cp ,doar la dacia 64 kw inseamna 90 cp )
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #10
                    Puterea masurata la dyno asta din cluj am inteles ca e la roata nu la volanta cu calcul de pierdere pana la roata si afiseaza si cuplu motorului. Eu o sa merg sigur cu a mea si s-ar putea sa fie dispusi sa mai faca cate un test: mishu_wrc, raducu cu a lui ard care merge chiar bine, o super nova cu tot felul de chestii pe ea printre care un soft made by dimsport si poate in cele din urma prindem si un 16v sa vedem ce poate. Oricum va anunt cum stiu cate ceva..
                    Last edited by Bibi; 28 April 2009, 07:35.

                    Comment


                    • #11
                      Salut.Poate din cei care fac testul sa puna si pe forum ce putere au din fabrica si dupa cipuire.(as fi foarte curios)
                      Numai bine.
                      Un Logan----YNG-----
                      Numai bine.

                      Comment


                      • #12
                        Pai deja din fabrica nu mai au cum sa puna.. ca toti cei care fac.. deja au facut chipuirea..
                        LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                        Enter the Matrix

                        Comment


                        • #13
                          Poate cineva vrea sa vada cit are stoch si dupa cipuire.
                          Asa ca fapt divers.Daca sunt reali CP din fabrica(cei anuntati).Poate se mai pierde din herghelie.
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • #14
                            Cel care are dyno cred ca lucreaza si cu firma de chiptuning SUPERCHIPS, asa ca daca vor fii care sa-si puna si soft vor reusi sa faca o masuratoare inainte si dupa chipuire. Cum stiu mai multe detalii va anunt! Sunt curios cum se vor masura caii de la roata. Dar poate va veni cineva cu stock sa comparam cu puterea data de fabrica la volanta si apoi cu soft, ca in pret sunt incluse 2 masuratori. S-ar putea sa fie si ceva reduceri la inceput.

                            Comment


                            • #15
                              Noutati: 2 masurari 150ron, 4 masurari 250lei!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google