Dacia Service

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Mersi.
    Am sa va tin si eu la curent cu rezultatul

    Ce mi se pare mie interesant uitandu-ma in manual este capacitatea rezervorului de ulei la modelul 16v...4.8l, cand 1.4 si 1.6 mpi au doar 3.3l...ciudat de mare la motoru asta.
    Last edited by cb2; 31 March 2009, 20:52. Reason: Automerged Doublepost
    esti independent...si acum ?

    Comment


    • #47
      Bun.
      Pina la urma m-am dus si eu la Turda.
      Operativi baietii, o durat cred ca sub o ora. Te lasa sa te uiti prin peretele de sticla (insa era masina in asa un unghi ca nu am vazut mare lucru ce-o mesterit individu sub capota ).
      Oricum: mi-o pus ulei ELF 5W40. Facturat 5 litri, pus 4.4, diferenta mi-o ramas mie intr-o sticla. Schimbat filtru aer si filtru ulei.

      Pret: 430 RON (cu tot cu TVA) - pe deviz scria 42 ron fara TVA la litru de ELF 5W40. Cam mult...da oricum nu am mai stat la povesti ca a doua zi aveam drum lung etc.

      SARBATORI FERICITE!
      Last edited by cb2; 18 April 2009, 13:01. Reason: Automerged Doublepost
      esti independent...si acum ?

      Comment


      • #48
        Saptamana ce vine merg la revizie, dar vreau sa bag ulei Mobil1 si nu Elf (nu ma intrebati cauza, am pitic in cap). Se vinde la Dorobantilor/Felec/Turda Mobil1 sau macar care ma lasa sa-mi duc eu uleiul?

        Mersi!

        Intretimp mi-am dat seama ca e cat-de-cat bine sa fac revizia azi, asa ca am facut-o la Dacia Feleac, am urmarit totul de la 3m distanta de masina din sala de asteptare. Uleiul e Elf. Mi-a dat tipul uleiul ramas din cele 5 litrii

        Pret: 482 lei
        Last edited by beeci; 4 May 2009, 16:02. Reason: Automerged Doublepost

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google