Membrii Cotizanti --- Logan Club Constanta.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    cel mai bine asta se discuta face to face despre regulament .....
    drive with speed than you die fast

    Comment


    • #62
      da dar se discuta si aici pentru cei care nu pot veni la intalniri

      sigpic

      Comment


      • #63
        hmmm....pentru ce dam noi bani ?
        1. Sa isi ia pufi "saorme" ...
        Lasand glumele de 2 lei la o parte ... cei care cotizeaza stiu destul de bine beneficiile care le avem si reclama pe care ne-o facem si pentru cine e nou si se sperie de acest regulament... sa tina cont ca e numai pentru membri cotizanti sa nu creada cumva ca il obligam sa devina membru cotizant . Pentru a deveni membru cotizant regulile sunt mai sus si primu lucru "daca acel cineva vrea sa devina din propia bunavointa... nu "obligat "

        Comment


        • #64
          .EU SUNT TOTAL DE ACORD CU COTIZATIA poate si pufi sa isi ia o saworma ca merita
          2.ar trebui niste reguli stricte gen :respect, prietenie si etc etc daca pe aste nu le indeplinim .......
          drive with speed than you die fast

          Comment


          • #65
            -Salutare... eu sunt de parere ca ar fi bun un regulament - ne va disciplina putin. Si nu inteleg de ce sunt anumiti membri contra lui - din moment ce Pufi a zis clar, ca este "deschis" la pareri, modificari, adica "discutii pro - contra" ale regulamentului. Asa ca eu cred ca cel mai bine ar fii sa se vorbeasca pe aceasta tema sa se ajunga la un "regulament final" - ok pentru toata lumea si sa fie aplicat.
            -Un regulament este si pe forum si nu la votat nimeni - si nu a comentat nimeni, din cate stiu eu...
            -Pufy ne-a dat un regulament de la care sa plecam, sa-l "discutam" si sa-l aplicam... ce atata nebunie fratilor ca nu inteleg...
            Sper ca nu am suparat pe nimeni e parerea mea ...
            -Sunt de acord si cu cotizatia ca cei 10 lei nu ajungeau... (nu mai ajung nici de un pachet de tigari...)
            Last edited by s.catalin; 10 May 2010, 18:27.

            Comment


            • #66
              vaaai , mi-ati dat voi la saorma... oh doamne.
              imi place la noi ca inca discutam civilizat , si acest lucru inca imi da putere sa ma zbat sa mai fac ceva si nu sunte ca alti sa ne certam ca chiorii... asta inseamna ca cotizanti , necotizanti , prezenti , absenti suntem prieteni si exista o urma de respect.
              pe langa acele reguli , un regulament contine si niste definiti , trebuie explicat clar ce e aia cotizatia si etc.
              uitativa la regulamentu de pe forum pe care toti l-ati acceptat la inscriere.
              sa destindem putin atmosfera:

              Last edited by SoNyKeL; 10 May 2010, 18:36.

              sigpic

              Comment


              • #67
                Apropo de "shaorma": "rusinica - rautate"...
                Pufy de ce face sau pentru ce face astea? eu zic ca din pura pasiune... si ar trebui recunoscuta si apreciata. Eu ma gandesc la mine ca stau fara griji si batai de cap, dau 20 lei si sunt invitat la intalniri, evenimente si multe altele unde ma duc cu placere si chiar sunt reusite...
                ps. pufi sa nu prizi cornite... )

                Comment


                • #68
                  nu nu , total incorect cataline. fac astea pentru ca imi place sa-mi exersez calitatiile de sef.

                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    @Alex si Kelu: nu stiu de ce sunteti impotriva regulamentului, tocmai voi care veniti la intalniri din cate stiu eu si va si implicati.
                    @Kelu: degeaba zici ca daca ai lipsit de 2 ori nemotivat esti cu un picior in groapa; trebuie sa nu mergi la intalniri 2 luni la rand ca sa fii exclus, si nu cred ca-i cazul
                    @Alex: legat de regulile de bun simt, ele cred ca sunt valabile pentru toti membrii participanti la intalniri, ca daca apare cineva care nu le respecta p-astea banui ca va fi invitat politicos sa paraseasca zona, nu?
                    @all:regulamentul asta se refera DOAR la membrii cotizanti. Trebuie sa existe niste reguli, pentru ca de multe ori, de la bani pleaca toate certurile (cum zicea pufy, apar discutii ca de ce eu am dat si ala nu si faze d-astea).Asa, daca ai un regulament de care stii clar cand vrei sa devii membru, se vor evita discutiile de genul. Si oricum, a zis si pufy, daca dintr-un motiv sau altul nu poti sa respecti regulamentul, devii/ramai membru normal si atat; nu te impiedica nimeni sa vii la intalniri in continuare.
                    If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                    Comment


                    • #70
                      cu alex am lamurit problema pe mess. se pare ca nu sa inteles exact ce si cum e cu regulamentul.
                      Totusi daca 6saptamani sau 8 nu dai nici un ``semn de viata`` , pe mess , pe forum , pe la intalniri sau mai nou pe face book inseamna ca chiar te doare la 11metri de forum si de club si etc...
                      Oricum duminica discutam regulamentu vin frumos cu tabel
                      si contorizam aprobari , neaprobari . pana in iulie trebuie sa luam o decizie. si spre deosebire de alte lucruri acest regulamnet il vom discuta si la intalnirile nocturne/spontane pentru ca toata lumea sa isi poata da cu parerea.
                      pe langa regulament vor exista si niste fise de inscriere , pentru o centralizare mai usoara a datelor si pentru a avea o dovada ca a-ti luat la cunostinta regulamentul.
                      Cum a zis si andrushk consider ca acest regulament nu e absurd de loc si chiar daca ar fi absurd conteaza cum si cine il aplica , si daca si eu sunt o persoana absurda ,atunci ma las de kebab

                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        pai daca lipsesc 6saptamani la rand sunt exclus?ok...fara suparare....ma puteti exclude de pe acum........nu am dc sa ma supar...raman doar pe forum...oricum nu prea pot ajunge pe la intalniri....
                        Toti traim sub acelasi cer, dar nu toti avem acelasi orizont.sigpic

                        Comment


                        • #72
                          daca lipsesti 6saptamani supunem la vot si daca esti un membru neprietenos si nepoliticos cu altii vei fi exculs. daca lipsesti 8 saptamani continuu atunci vei fi exclus. asta doar daca regulamentul va fi aprobat sub regula asta. pana si tu emre cred ca o data la 2luni vi pe la intalniri

                          haideti sa va dau un exemplu foarte clar , userul mihaita74 , a platit cotizatia pe o luna si taxa de inscriere (in iunie 2009), de atunci eu personal nu mai stiu nimic de el , si de atunci ma tot incurc in liste tot imi apare ca restantier imi dau calculele pe minus si etc. neavand un regulament efectiv e un lucru care ma incurc. daca aveam un regulament clar nu se ajungea la astfel de situatii.
                          sa nu se inteleaga ca am ceva cu mihaita sau ca imi este incomod este efectiv vorba de lucru in tablele excel si de putina contabilitate etc.
                          cand fac calcule pentru un eveniment , fac 20membri X cotizatia pe 3luni , y suma de bani. si de fapt la sfarsit ,cum am patit de craciun , vad ca ies pe minus cu banii si toate cele.

                          deci pentru exemplul de mai sus , ce fac eu fara un regulament , gasiti voi o solutie? cat astept cum fac? il tin in arhive pana in 2012(sfarsitu lumii)?
                          Vine un tip nou sa se inscrie , nu il cunosc prea bine ce ii zic? pai stai sa vezi ca batman ca mai vino ca mai roaga-ma? Nu poftim nene asta e regulamentu , citestel etc vezi daca esti de acord cu el , fa un numar minim de prezente votam si etc.
                          Daca nu avem un regulament toate chestiile astea nu le putem face si pot iesii discutii.
                          De exemplu pe ddg-ul l-am acceptat intr-o duminica o data cu jkl , ptx , mushu si altii.
                          A2a saptamana a venit HDV-ul lui ce-i zic? ca deja dadusem comanda de ecusoane si toate cele , nu pot printa doar un ecuson si etc.
                          In fine chestiilea astea cu inscrierea inca nu le-am pus o sa apara si astea pana duminica intr-un format electronic
                          Last edited by SoNyKeL; 10 May 2010, 20:18.

                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            pufy chiar vreau si eu sa ma inscriu ca si membru cotizant, bineinteles daca se poate si este toata lumea de acord. am citit regulamentul si sincer nu mi se pare nimic absurd sau iesit din comun.
                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              incepand cu luna iulie. dupa ce vom definitiva regulamentu de inscrieri.

                              sigpic

                              Comment


                              • #75
                                ok mai asteptam atunci
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google