Service-uri, vopsitorii sau spalatorii auto de care sa ne ferim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Service-uri, vopsitorii sau spalatorii auto de care sa ne ferim

    Aici ne putem anunta cu privire la problemele aparute in anumite service-uri din Constanta... Adica de ce service-uri sa ne ferim... si un motiv. Multumesc.

    Scrie-ti ce patanii ati avut si mai ales motivul pentru care nu sunteti multumiti de o unitate!
    Last edited by andy_x3m; 1 December 2009, 13:06.

  • #2
    -Eu am fost sa-mi schimb parbrizul crapat din cauza unor pietricele (pe casco) la un service situat in capatul strazii Medea (nu-i stiu numele voi cauta foile si va voi spune);
    -Dupa ce am spalat masina am obs. parbrizul nu era lipit bine: avea un loc pe unde patrundea apa(langa oglinda retrovizoare);Am fost si l-au pus din nou dar am stat pe capul lor ca sa vad totul.
    -Am vb cu un baiat de acolo si a spus: " aici totul se face pe repezeala, sunt numai masini de la asigurarile casco si nimeni nu isi bate capul "...
    -Am bagat de seama ca se lucreaza dezorganizat si murdar, nu mai spun ca mi-au oprit si cartea masini pana primesc banii de la asigurator...
    Sper sa fiu primul si ultimul patit aici, haide-ti sa ne ajutam - multumesc!!!

    Comment


    • #3
      te referi la ACS Service din Medea 1. Eu mi-am reparat papucul acolo , am fost foarte multumit de calitatea lor adica de treaba de tinichigerie , dar mi-au furat din interior set de becuri sigurante , tigari , ochelri brichete si alte porcarii... Plus rezervoru era gol mi-au dat ei 2litri sa ajung pana la peco , ca sa observ peste cateva zile ca pe procesu verbal de primire al masinii scria clar ca a venit cu 3/4 benzina in rezervor , dar din pacate am fost prea ocupat cu altceva ca sa ma cert cu ei.

      sigpic

      Comment


      • #4
        Da ACS service, multumesc chiar nu-mi mai aduceam aminte, pe deasupra mi-au lasat si o mizerie de nedescris...

        Eu unul am vorbit cu inginerul sa-mi treaca km de pe bord ca la 3 liniute ale mele mai puteau sa faca pe putin inca 50 km pana sa scada una...
        Last edited by s.catalin; 1 December 2009, 23:48. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #5
          la capitolu spalatorii spalatoria de pe grozesti colt cu b-dul mamaia. la dacia veche a scapat carpa pe jos a luat-o si a continuat sa stearga nu a clatito nu a scuturato , in carpa sa prins o pietricica si mi-a tra o dunga mare pe plafon.
          si spalatoria de pe soveja tot aproape de delfinariu cea mica cu portiile albastre. mi-au dat masina cu ceara fierbinte si unde stergea acolo se sprijinea cu mana au ramas doar urme de palme pe toata masina.

          sigpic

          Comment


          • #6
            da da, si la spalatoria trompi, de pe I.C. Bratianu, mai jos de Sabrosso, au jetul de apa puternic, la o prietena la matiz, de la presiune, a sarit vopseaua de pe bara
            "Toate fetele sa fie SuS pe Porc. SuS pe Porc,
            Sa le vad la toate suncile cum Sar, cum Sar..

            Comment


            • #7
              din cate stiu eu,nu are nici o treaba jetul de apa....bara daca a fost vopsita vreodata,a fost pregatita prost...(adica fara primer, fara filler,de la mai multe chestii
              Toti traim sub acelasi cer, dar nu toti avem acelasi orizont.sigpic

              Comment


              • #8
                dragilor in curand se va deschide o noua reprezentanta dacia renault nissan , din cate am auzit , la realul de pe varianta deja se lucreaza la teren lucrul care este zic eu foarte un este ca aceasta noua reprezentanta NU ESTE PATRONATA DE OLTEANU

                Comment


                • #9
                  nu prea cred...
                  a 3-a in constanta si nu e a lu olteanu? imi pare rau dar nu are sens... nu isi are rostul...
                  am trecut pe la reprezentanta de langa bricostore: 6 paznici si atat...(vorba vine) pustiu nene

                  poate se face vreun parc rece, cum are si mercedesul pe varianta... pana la peco e service-ul, iar in spate la peco, parcul.
                  masinile de la buy-back, ai vazut cum stau, inca putin si le pun una peste alta...

                  inca o data nu cred...
                  distractie placuta azi la intalnire!

                  Comment


                  • #10
                    o sa faca steaua de la dunare un service

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Asa stiam si eu ca cei de la TL au degand sa deschida un service in zona , acum zvonul era cam vechi ,si initial am crezut ca cel de la Carrefour e al lor .
                      , sunt cu ochii pe voi !
                      :thumbsup:

                      Comment


                      • #12
                        Am fost azi sa-mi fac masina frumoasa... exterior, interior si ceara = 20. ron, mi-a palcut.... mi-a dat si o frunza sa puta misto in masina.... bacsis 3 lei... pe oborului...

                        Comment


                        • #13
                          Am un prieten care si-a vopsit o aripa si dupa 4 luni a observat ca a aparut rugina... La service-ul Dan Invest (pe Sos. Mangaliei nr. 191) de la Doraly mai in fata, pe stanga...

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by s.catalin View Post
                            Am un prieten care si-a vopsit o aripa si dupa 4 luni a observat ca a aparut rugina... La service-ul Dan Invest (pe Sos. Mangaliei nr. 191) de la Doraly mai in fata, pe stanga...
                            salutare
                            in ceea ce priveste DAN INVEST am ami auzxit si eu de anumite probleme la partea de vopsitorie acuma depinde in ce stadiu era aripa prietenului tau si bineinteles trebuie luat in calcul si faptul daca aripa respectiva a fost pregatita corespunzator (slefuita chituita eventual dat si un kit de pori si un spritz chit de incarcare) probabil ca cei de acolo nu si-au dat suficient silinta sau , ar mai fi o varianta si anume daca a fost lucrare pe asigurare si asiguratorul i-a dat doar 0,3 la timpul platit ptr efectuarea lucrarii atunci clar si ei nu au mai luat legatura cu asiguratorul sa dea alta solutie si probabil si aceasta poate fi o una din cauzele ruginei.In materie de vopsitorie stiu cate cea ptr taicamiu este sef de service in cadrul unei service unde se efectuaza tinichigerie si vopsitorie

                            Eu unu sincer sunt cam nemultumit de vulcanizarile din cta , am avut prbleme de la o vulcanizare care mi-a strans roata la pistol , iar imbecilu care a pus prezoanele a pus unu stramb si l-a strans asa , stricand filetu interior al discului , disc nou din fericire l-am refacut la filiera dar de atunci prefer sa strang roata la cheie.
                            Last edited by nicusor84; 20 January 2010, 05:06. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #15
                              Ai dreptate: a fost pe asigurare, iar aripa a fost noua si vopsita...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google