Service-uri, vopsitorii sau spalatorii auto de care sa ne ferim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by s.catalin View Post
    Ai dreptate: a fost pe asigurare, iar aripa a fost noua si vopsita...
    in acazul acesta aripa nu a fost pregatia corespunzator ptr vopsitorie.ptr ca ai sa razi si pe piese noi esti nevoit sa pui chit in anumite cazuri ca vin varza in transport. daca ei ii "trageau un pic de chit soft de la car system nu aveau probleme. daca e , poa sa i-a lwegatura cu mine sa vad si eu cum a ruginit si in ce portiune si ii rezolv eu problema ca sunt niste trucuri care se pot face.

    eu unu , numai imi fac masina la reprezentanta de foarte multa vreme de cand mi-au dat ei chix cu o curea de distributie. plus ca la "olteanu" preturile sunt mari . la tulcea in schimb se face treaba foarte buna mi-am facut masina acolo , ptr faptul ca si un unchi de al meu e bun prieten cu patronul si au avut grija de masina.dar ca piese vreau sa va spun faptul ca sunt piese ptr logan facute in afara mai ieftine ca pretz si uimitor mai bune , va dau exemplu meu la capitolul discuri de franasi placutze
    placutzele "dacia " cam distrug discurile am vazut la mai multi treaba asta inclusiv la mine
    asa ca am trecut la discuri zimmerman si placutze delphi o sa radeti da aceste placute sunt mult mai ieftine dar si calitativ bune am 35.000 de km cu ele si sunt abia ca material au ajuns abia la jumatate
    Last edited by nicusor84; 21 January 2010, 03:01. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #17
      Originally posted by s.catalin View Post
      Am un prieten care si-a vopsit o aripa si dupa 4 luni a observat ca a aparut rugina... La service-ul Dan Invest (pe Sos. Mangaliei nr. 191) de la Doraly mai in fata, pe stanga...
      s.catalin, cumva prietenul tau s-a intors la Dan Invest, spunand ce problema are, iar baietii de acolo l-au trimis acasa?? nu cred.
      eu stiu sigur ca daca s-ar fi dus acolo si ar fi aratat ce i s-a intamplat dupa ce a fost reparata, lucrurile ar fi stat mult mai bine.
      nu trebuie decat sa stie sa vorbeasca.

      Comment


      • #18
        ianaecs... te-ai inscris in forum sa atragi atentia?
        normal nu trebuia sa se intample asa ceva
        de ce sa fac 2 drumuri , daca nu mai multe cand pot sa merg odata si bine
        poate tu nu ai ce face si iti place sa pierzi timpul prin service

        sau e chestia ca in romania asa ceva e normal?
        e, sa stii ca asa ceva nu e normal... sa mergi la un service din 4 in 4 luni pentru acelasi lucru!

        normal ca daca dai de asa "meseriasi" fugi de mananci pamantul....

        in rest numai bine si sa ne fereasca cel de sus de evenimente

        Comment


        • #19
          Originally posted by ianaecscelent View Post
          s.catalin, cumva prietenul tau s-a intors la Dan Invest, spunand ce problema are, iar baietii de acolo l-au trimis acasa?? nu cred.
          eu stiu sigur ca daca s-ar fi dus acolo si ar fi aratat ce i s-a intamplat dupa ce a fost reparata, lucrurile ar fi stat mult mai bine.
          nu trebuie decat sa stie sa vorbeasca.
          Adica e normal sa stiu sa vorbesc dupa ce niste asa zisi meseriasi fac o carpaceala?
          Eu nu ii inteleg pe cei care accepta sa ia masina cu un defect. REFUZ, OPC, PRESA... cam asta trebuie facut.
          Nu am idee ce e cu acel service, eu vb in general!
          sigpic

          Comment


          • #20
            salutare. in general un service care se respecta , verifica masina la iesirea ei din cabina de vopsit, plus ca se verifica la modul general si cum a mers pregatirea ei in prealabil ptr vopsitorie.daca masina are un oarecare defect , care poa` sa apara din multe cauze , se ia legatura cu clientul spunandu-i ca va mai dura cateva ore sau o zi in plus pana la remedierea problemei.ptr ca o sa radeti se poate intampla ca anumite masini sa reactioneze la anumite materiale.

            Comment


            • #21
              O spalatorie pe care NU o recomand e spalatoria de pe poporului de la trocadero. Obisnuiam sa o spal aici pt ca pretul era ok si era aproape de scarbici. De obicei o spalau ok dar azi mi-au dat un mozol pe ea de mi-au lasat jumatate din mizerie.
              sigpic

              Comment


              • #22
                toti dau mozol a mea are inca noroi pe bara spate si ieri am muncit o ora sa aduc interioru la un nivel cat de cat acceptabil ca sa nu mai zic ca prafu l-au sters doar asa pe bord si acolo flu flu restul plasticelor si fetele de usi scaunele parca nu faceau parte din masina.
                Last edited by SoNyKeL; 21 March 2010, 09:04.

                sigpic

                Comment


                • #23
                  Am 10 minute de cand am venit de la service, cel de langa Carrefour(reprezentanta), am o problema cu pompa de la apa de parbriz nu mai functioneaza... am avut programare la ora 2, am ajuns la timp au preluat masina sa rezolve problema: am asteptat 1 ora sa-mi spuna ca au facut comanda de pompa ca nu o aveau pe stoc si ca ma vor suna cand va venii comanda sa ma duc sa mi-o monteze... DE CE 1 ORA ?!!! + cica a-si fi avut problema de mai de mult adica din iarna si ca nu au cum sa-mi demonstreze ca am bagat apa in loc de solutie de parbriz(-20,-40) si ca a inghetat si ca am distrus turbina din pompa... Motiv mai bun nu au gasit i-am zis sa desfaca pompa defecta si sa vada problema ca mie pana ieri mia mers ok doar ca se auzea un sunet ciudat ca la pompitele de la daciile vechi... Acum astept telefon... am niste nervi!!!

                  Comment


                  • #24
                    sa traiasca star service tulcea!!!
                    asta e dacia constanta....
                    sa vezi cand iei masina de la reparatie la caroserie cu praf de un deget pe masina, si-ti spune ca spalatoria de acolo este numai pentru masinile pentru livrat
                    asa se vorbeste intr-o reprezentanta?

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by s.catalin View Post
                      Am 10 minute de cand am venit de la service, cel de langa Carrefour(reprezentanta), am o problema cu pompa de la apa de parbriz nu mai functioneaza... am avut programare la ora 2, am ajuns la timp au preluat masina sa rezolve problema: am asteptat 1 ora sa-mi spuna ca au facut comanda de pompa ca nu o aveau pe stoc si ca ma vor suna cand va venii comanda sa ma duc sa mi-o monteze... DE CE 1 ORA ?!!! + cica a-si fi avut problema de mai de mult adica din iarna si ca nu au cum sa-mi demonstreze ca am bagat apa in loc de solutie de parbriz(-20,-40) si ca a inghetat si ca am distrus turbina din pompa... Motiv mai bun nu au gasit i-am zis sa desfaca pompa defecta si sa vada problema ca mie pana ieri mia mers ok doar ca se auzea un sunet ciudat ca la pompitele de la daciile vechi... Acum astept telefon... am niste nervi!!!
                      Voi sunteti ca Toma necredincionsu. Eu am avut o gramada de bube cu sandilaii aia, totate demonstrabile in orice clipa, cu acte si raspuns de la VC. Voi... vreti ca mine: dece sa invatati de la altii ca e bine sa ii ocoliti, nu! Dupa ce o sa o luati pe coaja de cateva ori o sa stiti!
                      Cand am reclamat ca am consum aberant, la cta mi-au zis sa le las masina cu full facut sa mearga ei 100 de km si dupa imi zici. Dupa scandal la VC s-a putut fara full si fara lasat masina. Mai zic?
                      Mereti fratilor la Dacia CTA. VIS!!!
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        La mine e mica problema si nu avea rost sa ma duc la TL pentru o pompita... cel putin asa am gandit ieri de dimineata cand am dat telefon si m-am programat... (sa vezi ce ma intreaba la telefon cel de la service: daca am pus apa in vasul care trebuie si ca poate am pus-o in cel de expansiune - si l-am intrebat daca face misto de mine, va vine sa crede-ti? mie nu...
                        Si pe deasupra, la programare, mi-a spus sa vin la ora 2, fara sa-mi ceara numar de inmatriculare, nr. de telefon sau macar numele... asa la ghici... inca sunt in "stare de soc".

                        Acum partea cea mai rea este ca mai trebuie sa ma intalnesc inca o data cu ei... si cand ma gandesc ca luni trebuie sa ma duc la TL cu niste treburi...(poate nici acolo nu avea piesa pe stoc).
                        Last edited by s.catalin; 9 April 2010, 00:42. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #27
                          sfatul meu este sa te duci luni la tulcea daca ajungi. si mai departe cu piesa pe stoc o rezolva. ti-o monteaza sambata cand mergem la eveniment.

                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            off topic : Lui ii place sa aibe mereu parbrizu curat ) nu e asa cata ?

                            Comment


                            • #29
                              Da dar deja au dat comanda de piesa... si cred ca maine ma va suna... cam asta a fost planul... mersi de sfat oricum.

                              Da loganule ca doar nu ma vad din 20 in 20 km sa-mi spal parbrizul ca este plin de tantari, muste sau altele... poate exagerez...
                              Last edited by s.catalin; 9 April 2010, 13:40. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • #30
                                si eu mi-am spalat masina la trompi de pe I.C.Bratianu si mi sa intamplat sa-mi sara vopseaua de pe capota,cred ca de la jetul prea mare.
                                http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google