Service-uri, vopsitorii sau spalatorii auto de care sa ne ferim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    si nu le-ai sarit in cap ? :|

    Comment


    • #32
      am sapalato iar la top wash. mentionez de la inceput ca am dat 5lei spaga de la inceput si leam spus ce vreau , aspirat , sters tot prafu etc. ce ma interesa cel mai tare si insectele si gainatu de pe masina curatate.
      Bun:
      -insectele sunt tot pe acolo cei drept foarte putine
      -gainatu e la locu lui
      -niste pete galbui de la insecte sau copaci care sunt pe toata masina tot acolo sunt
      -prafu pe bord exact undei kilometraju nu l-au sters va arat maine daca e
      -parbrizu pe interior e manjit
      -oglinzile laterale manjite
      -oglinda centrala nici nu s-au atins de ea dar in schimb era data peste cap , deci doar au sucit-o nu au sterso
      -in consola centrala au aspirat , asa la misto dar cei mai grav ca aveam niste beculete , leduri , surubele ,sigurante , bit de torx le-au aspirat si palea
      -anvelopele sunt maro
      -presurile maro
      Pozitiv:
      au aspirat relativ bine masina mai ales in fata , dar in spate nu au ridicat canapeaua sa curete e o masina cu 7locuri platesc cat mi-se cere. daca imi ziceau bai e mare si e prea murdara plateste dublu , plateam.
      deci in concluzie bataie de joc ma ``3,14sh cu bolta`` pe ei si pe spalatoria lor e bataie de joc . dupa o zi de stres si canicula de nu se poate sta in caldura aia acolo , pe scaune de camping nu stau sa ma cert cu cocalarii aia de acolo ce si cum sa faca. le-am zis cu frumos o data de 2ori am cerut eu o carpa umeda sa incerc sa iau gainatu de pe plafon au venit cu una uscata sa dea cu unghia. m-am urcat in masina si am plecat. sefa ma intrebat daca e ok , nu stau eu sa-i spun daca e ok a vazut cum arata masina.

      PS. parbrizu e la fel , plin de insecte se vedeau inca urmele unde au sters stergatoarele si unde nu.
      va rog recomandati-mi spalatorie decenta...

      PS2. daca ma duceam cu dusteru la ei dupa offroad , cred ca-i impuscam. aia unde m-am dus si-au dat interesu dar m-au taxat pe masura , dar si aia au o groaza de defecte dar barem sunt cooperanti nu rad ca cocalari si vb ia uitele ca e cat porcu si dau cu carpa asa la misto razandumi...
      Last edited by SoNyKeL; 12 June 2010, 19:52.

      sigpic

      Comment


      • #33
        foarte off: pai stai ca o s vin acasa si te rezolv eu iar cu presurile :P
        eu de fiecare data cand o spal in constanta, se intampla la perii, la rompetrol in zona cet (pe colt cu strada care ajunge la far-nu mai stiu cum ii zice, n-am mai ajuns in constanta de 1 an); pe exterior am fost multumit acolo, mi-au scos insecte pe care n-au reusit sa le scoata astia in brasov nici la omv nici la mol (tot la perii)
        If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

        Comment


        • #34
          Am spalat marti masina la fly.. Era jegoasa inainte sa merg la ei. Pot sa spun ca mi-au curatat-o cum trebuie, si nu am obiectii... Spaga le-am dat-o la final, si mi-au sters geamurile si pe exterior, si pe interior, dupa ce le-a spalat, mi-au dat si cauciucurile cu maclavais... Sincer, e fost muuult mai bine decat la fitele de la ambient, unde era si destul de scump, si prost, in ultimu timp.. Am inteles ca era o intelegere intre ei si logan club, dar nu stiu despre ce era vorba. Oricum, a fost ok, si mi-au dat si un mirositor.. Pufi, asa cu m ai zis tu, era masina mea dupa ce am spalat-o ultima oara la ambient: plina de urme de gaze si pete de gainati..

          Comment


          • #35
            ionel89 ai avut capota vopsita vreodata?daca da, nu te lua de ei degeaba...de obicei sare vopseaua din cauza"bulelii"data de cel care ti-a vopsit-o....
            Toti traim sub acelasi cer, dar nu toti avem acelasi orizont.sigpic

            Comment


            • #36
              stii carei ideea cu top wash? branza buna in burduf de caine. daca stai cu gura pe iei si asa tio fac perfect. daca nu ie se fac ca ploua sefa inchide ochii si dai bataie ca mai au si alte masini.
              oricum cred ca o sa mai incerc o data la fly wash. barem acolo stiu cas imi sterg prafu de pe bord. si nu imi lasa parbrizu manjit si numi aspira nici obicetele personale.

              sigpic

              Comment


              • #37
                Da lepi_liv a fost o intelegere dar din pacate nu mai stiu cum sta treaba acum. Eu am vb prima data dar din pacate nu prea au fost unii baieti multumiti de acesta spalatorie.A dat buleala la ei cel putin asa mi-au zis oamenii, eu unu stiu ca de fiecare data ies cu masina ok de acolo + ca las si o atentie acolo 5 lei. Eu unu sunt multumit n-am de ce sa mint ca daca nu mi-o spala calumea nu mai aveam ce cauta acolo ca totusi tin mult la zambila mea nu m-as duce intr un loc unde sa-si bata joc de ea. Numai bine
                Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                Comment


                • #38
                  zilele astea , eventual maine , ma duc la topwash , revin cu impresii...

                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Emr3 View Post
                    ionel89 ai avut capota vopsita vreodata?daca da, nu te lua de ei degeaba...de obicei sare vopseaua din cauza"bulelii"data de cel care ti-a vopsit-o....
                    Nu am avuto nici odata revopsita
                    http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                    Comment


                    • #40
                      [U]inca un service la care sa nu va duceti este cel de pe varianta dinspre ovidiu(AUTO-HOUSE TUDOR) parca ii zice ca am fost eu de 2 ori cu masina si buleala ambele ori.am avut masina lovita si a trebut sa revopsesc aripa si capota.Dupa circa 1 an am fost sa spal masina la petrom laga obor si cand a iesit masina a iesit cu lacu sarit de pe capota si de pe aripa in anumite portiuni +alte chestii care nu le au schimbat desi le am spus sa le schimbe + extra piese puse pe factura ca era reparatia facuta pe casco.Aveti grija mare daca va duceti acolo.

                      Comment


                      • #41
                        un service de care sa va feriti maxim eu sunt patit cel putin cel de pe baba novac in capat la iesirea pe varianta pe drepta nu stiu numele acum langa reprez.daf ,mi-am schimbat distributia 'cica' acolo si mi sa rupt cureaua dupa 15.000 de km totul praf reparatia ma costat unsac de bani,am mers la el si raspuns sunt sensibile loganurile si a ridicat din umeri si a plecat,m-am enervat si acum ma judec cu el 'l-am vatamat corporal' ma rog asta e alta poveste cu nesimtiti care isi bat joc de banii tai.

                        Comment


                        • #42
                          daia distirbutiile se fac la dealer...

                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Nu trebuie neaparat la dealer, ci doar la un service bun, mai ales daca vrei sa mergi cu piesele tale sau nu vrei producatorii "dacia", ca sa nu mai punem la socoteala ca pretul e enorm la dealer.
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              nu recomand spalatoria de la bazar...sunt patit....intamplare....duminica seara vin de la Bucuresti,hai sa spal masina ca era plina de tantari ganganii etc...merg la respectiva spalatorie....da cu apa da cu spuma si se apuca sa dea "romanu"cu matura....pe masina....auuuuuu....ii zic las-o frate ca o zgarii....el"o sa iti sara lacu de pe masina"...).....NU RECOMAND SPALATORIA DE LA BAZAR...Recomandati-mi si mie o spalatorie la care se merita...de obicei dau 50 la suta din cat face, in plus ,deci nu e vorba de bani....
                              Toti traim sub acelasi cer, dar nu toti avem acelasi orizont.sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Si eu spal masina langa bazar, dar numai de 2-3 ori pe an, adica iarna, la fel imi dau si mie cu peria, dar numai in zona pragurilor si rotilor, in rest o spal la mana in fata casei. Faza este ca perie am si eu, seamana cu cea de matura dar are firul de par foarte moale, subtire si des.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google