Discutii Generale Craiova

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Conectorul usb oricare ar fi el are urmatorii pini: +5V, data-, data + si Groung, indiferent ca e vorba de stick de memorie sau mp3 player portabil (la care semnalul audio pentru casti e pe jack) partea de usb este folosita numai si numai pentru conectarea in vederea transferului de date.
    La casetofonul (CD)auto jack-ul mama are urmatoare configuratie: masa, semnal audio stanga, semanl audio dreapta.
    Eu cred in continuare ca nu va merge dar stau la dispozitie cu mp3-ul pentru teste.
    Ca mp3 playeryul sa mearga trebuie un simplu cablu cu 2 jack-uri stereo (3,5 mm parca) tata la ambele capete.
    Cat despre modulatorul Fm....alternativa pentru cei fara pretentii, mie nu imi place cum se aude.

    Parerea mea.....
    Toate Bune
    Last edited by Tek_ids; 3 April 2013, 08:41. Reason: deh varsta.....
    Mai este mult pana departe ...sigpic

    Comment


    • Este posibil sa ai si tu dreptate, are logica ce spui !

      Chiar, tu nu ai un CD player auto cu USB sa incerci sa conectezi mp3 playerul ala portabil la el sa-l bagi direct in usb si sa aflam raspunsul ?!

      Comment


      • nop, eu am magazie de cd-uri cu casetofon....
        putem incerca la orice care are mufa de intrare daca ai firul in cauza.
        raman la concluzia mea dar ....cercetam impreuna, gasim noi vre-un coleg cu astfel de mufa pe aparatul audio din masina!

        L.E.

        putem incerca si pe placa de intrare audio de la un calculator
        Mai este mult pana departe ...sigpic

        Comment


        • la un mp3 auto cu intrare jack poti asculta muzica prin conectarea unor casti la mufa jack si se aude doar in casti si o alta functie a acelei mufe e ca poti conecta orice aparat(telefon,tableta,radio,mp3 player cu intrare,iesire jack la mufa jack a mp3-ului de pe masina si se aude prin boxele masinii,sa conectezi un stick nu cred ca merge,nu cred sa se poata citii informatiile (melodiile) de pe acesta prin acea mufa!

          Comment


          • Azi mi-a venit eleronul pentru luneta !

            Nu stiu ce sa fac, sa-i trag un colant negru mat asa cum am plafonul sau sa-l vopsesc la spray negru mat ?!

            --------------

            Pana la urma am decis sa-i pun colant, m-am intalnit cu Cosmin CARFASHION si i l-am lasat sa-l colanteze!
            Last edited by balacipaul; 4 April 2013, 12:33. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Poze eleron luneta !

              Am facut azi 2-3 poze cu telefonu' scuzati va rog claritatea lor !
              Attached Files

              Comment


              • Felicitari pentru achizitie Paul,eu am intrare de AUX pentru player,fara USB.Iti stau la dispozitie pentru teste,iar daca va functiona cablul tau direct pentru stick,cu siguranta voi fi primul tau client.Am folosit ocazional AUX pentru telefon,si chiar si pe Iphone calitatea e net inferioara fata de CD,indiferent de formatul melodiei.
                My ride: http://www.loganclub.ro/forum/dj_93_...an-t46927.html

                Comment


                • Merci mult pentru sustinere! Imi place cum ii shade cu eleron...am avut ceva probleme cu prinderea lui .

                  Nu cred ca o sa mearga decat cu Stick de memorie, sansele sunt mult sub 1 % ) pentru ca sigur este nevoie de un "corp de redare" !

                  Vino si tu pe la intalniri ... daca poti !

                  In viitorul apropiat o sa mutam locatia la Prestige, chiar si maine am putea stabili sa ne vedem acolo, oricum nu este nimeni anuntat...

                  Dow-ul si Nut-ul au masina la Tuning-uit !

                  Urs-ul s-a facut Neamt !

                  Rod-ul a plecat in Italia !

                  Ham-ul este vedeta prin Bucuresti !

                  Ads-ul pune rasaduri la tara !

                  Etc,
                  Last edited by balacipaul; 6 April 2013, 19:46.

                  Comment


                  • eu maine am treaba, nu stiu daca ajung
                    sigpicLoganClub Craiova #TIC

                    Comment


                    • Dacia Logan - electric

                      Romanii au facut cea mai tare afacere cand a aparut Loganul. Dacia romaneasca se vinde acum prin toata lumea, cu diverse denumiri. De exemplu, indienii de la Mahindra au cumparat licenta de productie a Loganului de la Renault si o construiesc cu numele Verito.

                      Dar tot ei au dus tehnologia mai departe! In vreme ce romanii si europenii prezinta facelifturi, indienii lanseza primul Logan electric! Mahindra a prezentat deja conceptul anul trecut la Salonul Auto din Delhi. Copia Loganului se numeste Verito Electric si va fi echipata cu un motor de 29 kW. Bateriile Li-Ion se pot incarca complet in 6 ore si iti asigura o autonomie de 100 km. Nu arata prea stralucit si nici viteza maxima nu te da pe spate. Poti atinge abia 86 km/h.

                      Incarcarea se poate face totusi si in modul rapid, in numai o ora si 15 minute. Performantele sunt deocamdata modeste, dar si asta e un inceput, totusi! Oficialii Mahindra promit ca Loganul indian va intra in productie in 2014.
                      Attached Files

                      Comment


                      • VIDEO FENOMENAL! A reusit sa conduca un Logan cu 345 km/h...

                        Video:

                        http://sport.bzi.ro/articol-15078


                        http://www.sport.ro/masini/video-fen...din-joaca.html
                        Attached Files

                        Comment


                        • Pentru colegul nostru CHT !!

                          Comisia de Supraveghere a Asigurărilor



                          Comisia de Supraveghere a Asigurărilor (CSA) este singura autoritate împuternicită prin lege cu atribuții de autorizare, supraveghere prudenţială și control a activității de asigurare/intermediere în asigurări în România


                          SEDIUL CENTRAL

                          Adresa: București, Str. Amiral Constantin Bălescu nr.18, sector 1, cod 011954

                          Tel. centrală: 021.316.78.80, 021.316.78.81, 021.316.85.87

                          Telverde Dialog CSA 0-8008-25627 - doar pentru a primi telefonic asistenţă de specialitate în vederea formulării unei petiţii.

                          Fax: 021.316.78.64

                          E-mail: office@csa-isc.ro

                          Solicitați următoarele interioare pentru a contacta:

                          Relații cu publicul (pentru reclamații) - interior 141


                          Registratura Generală - interior 148


                          Comunicare și relații cu mass-media - interior 136


                          Programul Comisiei de Supraveghere a Asigurărilor:
                          •luni - joi: 8.30 - 17.00
                          •vineri: 8.30 - 14.30

                          Program Registratură:
                          •luni - joi: 8.30 - 14.00
                          •vineri: 8.30 - 12.00

                          http://www.csa-isc.ro/index.php?opti...mid=78&lang=ro
                          Attached Files

                          Comment


                          • vad ca imi bagati vina pe aici
                            imi place foarte mult eleronul paul e tare rau nu e ca ala de origine dacia
                            cat despre ce vorbiti voi de casetofon eu la mufa jack ma conectam cu telefonul se aude mai slab insa si cu card/stick nu am reusit sa ma conectez asa dar mi am luat alt sony care are integrat si usb
                            bafta in continuare baieti

                            Comment


                            • Pai asta este de origine Dacia; L-am luat cu ajutorul lu' Chroma!

                              Or fi mai multe modele !

                              Comment


                              • poze

                                poze cu loganelul meu pe masa de operatii!sper sa fie gata cat mai repede,probabil joi!
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google